Autorzy: Makoto Fugetsu, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka
Tytuł: Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 01
Data wydania: 23 czerwca 2018
Liczba stron: 182
Ocena: 9/10
Opis:
Subaru Natsuki, przeciętny uczeń liceum, nagle zostaje przeniesiony do innego świata, gdzie otrzymuje jedną, jedyną, nadzwyczajną zdolność, którą nazywa Powrotem Przez Śmierć. Wykorzystuje ją, by odwdzięczyć się milii, srebrnowłosej półelfce, i uratować ją od niechybnej śmierci.
Oto druga seria komiksowej adaptacji niezwykle popularnej powieści, której internetowa odsłona przekroczyła 50 milionów wyświetleń! A na końcu najdziecie krótką historyjkę napisaną przez samego autora – Tappeia Nagatsuki!
Recenzja:
Jakże fantastycznie jest wrócić do tego cyklu! Ogromnie nie mogłam doczekać się kolejnego spotkania z Re: Zero Życie w innym świecie od zera, bo bardzo polubiłam bohaterów weń występujących i – nie ukrywam – księga pierwsza zakończyła się w doprawdy intrygującym momencie. Muszę przyznać, że choć zmienia się weń scenarzysta, tak Makoto Fugetsu wspaniale kontynuuje naszą przygodę – i to w fenomenalnym wydaniu!
Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 01 zaczyna się w dość niespodziewany sposób – pierwszy rozdział poświęcony jest wydarzeniom z księgi pierwszej, dzięki czemu osoby, które miały dłuższą przerwę od tej mangi, bez problemu odnajdą się w treści. Zaraz później zostajemy jednak wrzuceni w wir wydarzeń, pełny nowych nietuzinkowych postaci – tajemniczych i niejednoznacznych. Nie zabrakło tutaj oczywiście i znanej, uroczej półelfki oraz jej towarzysza Packa, a i Subaru wiele w tym tomie zyskał w moich oczach – jedno z jego życzeń było wprost przecudowne i… myślę, że miałabym podobne. Zaskoczyła mnie też odrobina klimatu ecchi tutaj, bo albo we wcześniejszych tomach ją pominęłam, albo dopiero tutaj się zarysowała – aczkolwiek ta warstwa jest bardzo subtelna.
Ten tom okazał się niebywale wciągający. Już wcześniej przepadałam dla tego tytułu, ale tę mangę dosłownie pochłonęłam w zastraszającym tempie. Wiele tu się dzieje, a nowe twarze napędzają ciekawość czytelnika. Autorzy zdradzają tutaj także istotę skradzionego wcześniej Emilii insygnium oraz co-nieco opowiadają o hierarchii weń występującej – swoistych statusów społecznych. Zresztą, sama posiadłość, w której rozgrywa się akcja, jest miejscem z całą pewnością niebanalnym – ot, sam motyw z biblioteką i jej strażniczką prezentuje się bardzo atrakcyjnie i… mam nadzieję, że w kolejnej części poznamy więcej szczegółów w tej kwestii! Warto także dodać, że na ostatnich stronach tej mangi, na czytelników czeka króciutka nowelka napisana przez samego autora – Tappeia Nagatsuki.

Graficznie oczywiście jest kapitalnie – artyści kontynuują tu swoją pracę wyśmienicie. Wygląd postaci potrafi oczarować – półelfka Emilia ma tutaj niezłą konkurencję, bo pokojówki Rem i Ram są po prostu prześliczne! Emocje bohaterów, ich postawa, cienie malujące się przy sekretach – wypada to w tej mandze wprost zjawiskowo. Nie można zapomnieć także o prezentacji malowniczej rezydencji i jej szczegółów. Wszystko tutaj jest na tip-top!
Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 01 to zapowiedź jeszcze większej dawki humoru, rozrywki i przygód. Zawiązuje się tutaj intryga, przez którą główny bohater ponownie korzysta ze swojej mocy – oj, kolejne mangi zapowiadają się wprost przewybornie – bo kryminalnie! Aj, chciałabym Wam zdradzić więcej, ale nie chcę psuć nikomu przyjemności z odkrywania tego świata i przygody, choć nie obiecuję, że przy recenzji następnego tomu nie pisnę słówka – bo obawiam się, że tego elementu pominąć się nie da. Jeśli szukacie mangi z nieszablonowym światem fantastycznym – koniecznie sięgnijcie po ten tytuł! 💓