wtorek, 4 listopada 2014

Ray T. Malbrovgh - "Amulety, zaklęcia i rytuały Białej Magii"

Tytuł: Amulety, zaklęcia i rytuały Białej Magii
Autor: Ray T. Malbrovgh
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 168
Ocena: 7/10

Opis:

Autor, rodowity Luizjańczyk i praktyk hoodoo, pomoże Ci zgłębić tajniki tej potężnej i tajemniczej sztuki. Nauczysz się wykorzystywać talizmany gri gri, lalki, zaklęcia i praktyczne porady. Dzięki nim możesz zapewnić sobie dobrobyt i szczęście oraz chronić siebie, rodzinę i dom przed wszelkim złem. Doświadczysz także proroczych snów. Część przedstawionych rytuałów pomoże Ci znaleźć wymarzoną pracę, miłość oraz umożliwi wygranie sporów prawnych. Jeśli obawiasz się, że ktoś rzucił urok na Ciebie lub Twoich bliskich, książka ta podsunie Ci kolejne znakomite rozwiązania. Dzięki niej poznasz również nowe sposoby na skorzystanie z mocy modlitw i biblijnych psalmów. Wszystkie opisane techniki łączą trzy cechy – prostota, skuteczność i bezpieczeństwo. Biała Magia w codziennym życiu.
Recenzja:

Myślę, że każdy z nas w jakimś stopniu interesował się magią i nie jest istotne to, czy faktycznie ją praktykował, czy zwyczajnie ów słowo wywoływało w nim fascynację. Magia bezsprzecznie istnieje w naszym codziennym życiu - czasem jest nią bezinteresowna pomoc, uśmiech ukochanej osoby czy też... coś zgoła innego. Autor książki Amulety, zaklęcia i rytuały Białej Magii, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na pozytywnej odsłonie tej tajemniczej energii i stara się pomóc czytelnikowi w rozumowaniu jej i wykorzystywaniu w zwyczajnej egzystencji.

Ray T. Malbrovgh podzielił swoją książkę na 10 rozdziałów. W pierwszym z nich, zatytułowanym Czym jest magia?, autor przybliża działanie magii oraz przekazuje podstawową wiedzę odnośnie rytuałów, a w szczególności znaczenia poszczególnych barw świec, które są ich bardzo ważnym elementem. Dla przykładu: różowa świeca


pomaga pokonać zło; symbolizuje honor, miłość, moralność, przyjaźń i sukces.

Okazuje się, że również dzień tygodnia nie jest bez znaczenia i należy umiejętnie go dobrać, zależnie od swoich potrzeb, W kolejnych rozdziałach uczymy się tworzenia amuletów, laleczek (nie voodoo!), zagłębiamy ciekawostki ludowych zaklęć, poznajemy kalejdoskop kadzideł, olejów (gdybym nie miała partnera, to OLEJ PRZYCIĄGANIA brzmiałby co najmniej kusząco), proszków i innych magicznych płynów oraz wiele, wiele więcej, a każda z tych informacji odsłania przed nami coraz to więcej tajników białej magii i rozbudza coraz to większą ciekawość. Jednakże, wśród dobra zawieruszyło się również kilka negatywnych uroków i klątw, ale nie są one tak nęcące, jak spokój i szczęście we własnym życiu. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Wszystko to, co przedstawiłam powyżej, ujęte jest w bardzo ciekawy sposób oraz urozmaicone przejrzystymi rysunkami i schematami, co bardzo uprzyjemnia lekturę. Amulety, zaklęcia i rytuały Białej Magii wręcz kipią pasją i praktykami autora, któremu nie można zarzucić braku wiedzy czy doświadczenia. Myślę, że w tej książce każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od religii i przekonań, aczkolwiek ostatni rozdział Upominek poświęcony jest modlitwom i rytuałom typowym dla kościoła katolickiego. Niemniej uważam, że i ta dziesiąta część przewodnika Ray'a T. Malbrovgha zasługuję na uwagę.

Amulety, zaklęcia i rytuały Białej Magii polecam osobom, którym zależy na rozwoju duchowym, ale i czytelnikom, fascynującym się magią. Jak już pisałam wcześniej, każdy znajdzie w tej książce coś interesującego, a nawet może pomocnego w urozmaiceniu oraz polepszeniu życia.


Książkę zrecenzowałam dla Was dzięki wydawnictwu Studio Astropsychologii

1 komentarz:

  1. Książka była naprawdę ciekawa - zawierała sporo fajnych informacji :)

    OdpowiedzUsuń