piątek, 20 lutego 2015

Italia Mi piace!

 Italia Mi piace!

Dzisiaj już kolejny raz przychodzę do Was z recenzją magazynu do nauki języka włoskiego. I w tym numerze nie zabrakło ciekawych tematów oraz, co już uznaję właściwie za pewnik u publikacji  wydawnictwa Colorful Media, wspaniałej oprawy graficznej, która sprawia, że czytanie jest jeszcze przyjemniejsze.

W wydaniu styczeń-marzec 2015 możemy dowiedzieć się co nieco o:
 •  street art w wydaniu fotograficznym
 • sporcie ekstremalnym uwzględniającym nieco wyższe wysokości niż te, do których przywykliśmy.
 • poszerzamy swoją wiedzę o projektantach mody, których zna cały świat i nie bez powodu się nimi zachwyca, mowa oczywiście o Dolce, Sicilia & Gabbana!
 • panu Fabrizio De André i poznać jego twórczość
 • winach włoskich, które doceni każdy koneser
 • butach i co o nas mówią
 • pewnym cudzie natury.
Nie zabraknie oczywiście także dobrze znanego nam już słowniczka, który w moim przypadku ma kluczowe znaczenie przy zrozumieniu tekstu, odrobiny kuchni regionalnej, a także gramatyki, bo w końcu się uczymy! 

  Twórcy gazetki i tym razem zadbali o to, żeby zainteresować czytelnika aktualnymi tematami, a także przybliżyć mu kulturę śródziemnomorskiego kraju. Wydawnictwo oferuje również uzupełnienie wydania papierowego naszego ulubionego magazynu przez wersję mobliną . Mamy wówczas możliwość cieszyć się nie tylko zwykłym słownikiem, tłumaczącym zwroty na język polski, ale dane wyrażenie jest opiasne w języku włoskim, przez mamy szansę na jeszcze większe efektyw nauce. Wersje MP3 danego tekstu to także duży plus magazynu, który wychodzi coraz bardziej naprzeciw potencjalnego czytelnika! Uczymy się języka z klasą! :)

Wasza Ariada :)

Za magazyn dziękuję Wydawnictwu Colroful Media

2 komentarze:

 1. Ja czytam wydanie niemieckie i angielskie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę zacząć czytać ten magazyn, ale nie wiem czy sobie poradzę. Mimo wszystko jednak spróbuję. ;)

  OdpowiedzUsuń