wtorek, 3 marca 2015

Autor zbiorowy - "Francuski dla bystrzaków. Kurs dla początkujących"

Autor: Dodi-Karrin Schmidt, Michelle Williams, Dominique Wenzel
Tytuł: Francuski dla bystrzaków. Kurs dla początkujących
Wydawnictwo: Septem 
Data wydania:2010
Ilość stron: 284
Ocena: 9/10

Opis:


Francuski jest bez wątpienia jednym z najbardziej intrygujących języków. Fakt, że zaledwie nikły procent Polaków potrafi się nim płynnie posługiwać, sprawia, że rynkowe zapotrzebowanie na osoby znające ten język nieustannie rośnie. A nauka jest prostsza, niż myślisz. Profesjonalne materiały dydaktyczne to połowa Twojego sukcesu.

Przygotowaliśmy dla Ciebie podręcznik oparty na znanej na całym świecie metodzie Berlitza. Będzie on stanowił doskonały substytut każdego kursu językowego lub stanie się jego znakomitym uzupełnieniem. Z pewnością docenisz go, jeśli szukasz książki oferującej klarownie opisaną gramatykę, a przy tym pomysły na praktyczne zastosowanie poznanego słownictwa. Naucz się porozumiewać po francusku w podróży, restauracji, muzeum i podczas zakupów. Odkryj szerokie możliwości stosowania tego języka także na co dzień -- nie bez przyczyny przecież ukuto dlań nazwę "język miłości".

- Ćwicz wymowę oraz akcent i prowadź płynne rozmowy po francusku.

- Sprawdź, jak można gładko opanować gramatykę i odmianę czasowników.

- Poznaj i naucz się stosować na co dzień idiomy i popularne powiedzenia.

- Dowiedz się, jak sobie radzić w sytuacjach zaskakujących oraz kryzysowych.

Ponadto znajdziesz tu dekalogi: 10 zdań, dzięki którym staniesz się prawdziwym Francuzem, 10 świąt, które trzeba zapamiętać, 10 wyrażeń, których nie wolno używać, oraz 10 sposobów na szybkie opanowanie języka francuskiego.


Recenzja:

Czytając moje recenzje, niektórzy z Was mogli już zauważyć, iż bardzo interesuję się językiem francuskim - nigdy jednak nie miałam okazji się go uczyć, odkładałam to ciągle na "potem" i "potem"... ale przeważnie to nie następowało i moja znajomość tego pięknego języka, dalej równała się zeru. 

Kiedy natrafiłam na tę pozycję, stwierdziłam, że to coś idealnego dla mnie - wydawało mi się, że w całkiem łatwy i przystępny sposób będę miała okazję zapoznać się z najważniejszymi rzeczami na temat francuskiego.
Nie myliłam się. 

"Francuski dla bystrzaków. Kurs dla początkujących" to książka obowiązkowa dla każdego, kto tak jak ja, ma zamiar nauczyć się tego języka, a jednocześnie cały czas szuka sobie wymówek, że nie ma na to czasu. 

Przede wszystkim muszę wspomnieć o tym, że treść jest bardzo bogata, świetnie opisana i naprawdę przystępna. Nie ma lawiny informacji, a już na pewno nie jest tu podawane wszystko od razu. Autorzy dawkują wiedzę po kawałku, co pozwala na to, że można ją sobie łatwo uszeregować w głowie. 
Trzeba jednak przygotować się na to, że aby zapoznać się i zrozumieć kolejne rozdziały, trzeba uczyć się od początku, a nie tylko zerknąć i olać. Jeżeli tak będziemy robić, to definitywnie cała nauka nie będzie wychodziła nam zbyt dobrze i od razu odpuścimy.

Spis treści, który jest dosyć obszerny, definitywnie ułatwia nam poszukiwanie tego, czego akurat potrzebujemy. Chociaż w tytule jest, iż jest to kurs dla początkujących... wydaje mi się, że osoby, które chcą sobie przypomnieć struktury gramatyczne, też będą sobie tę pozycję zachwalały. 

Bardzo podoba mi się to, że mamy dosłownie wszystko podane na talerzu - wymowę, najważniejsze sformułowania, najbardziej praktyczne zwroty... Czyli coś, co warto znać. Po co uczyć się czegoś, co i tak nigdy w życiu nie wykorzystam? Nie mam pojęcia - w tym poradniku definitywnie nie ma takich treści. 

Wszystko to jest opisane naprawdę prostym językiem, często z pewną dawką humoru, co sprawia, że
książkę tę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie, a co najważniejsze - informacje, które są w niej zawarte, całkiem szybko wchodzą do głowy.
To jest dopiero mój początek z tą pozycją, ale już wiem, że to jest coś, czego szukałam. Myślę, że z tym kursem jestem w stanie opanować podstawy tego pięknego języka, jakim jest francuski. 

Dodatkowo, nie tylko przedstawia się tu zasady gramatyki, czy słówka, ale też informacje na temat kultury i zasad zachowania. Jak najbardziej praktyczne, gdy zdecydujemy się na podróż do Francji, nieprawdaż? 
Dziwnie by wyglądało, gdyby ktoś znał język, a nie umiał się odpowiednio zachować do danej sytuacji...

DODATKI SPECJALNE:

Dialogi z książki na płycie CD

Tabele odmiany czasowników

Słowniczek polsko-francuski i francusko-polski


Nie mogę zapomnieć też o tym, że do tej pozycji dołączone są dodatki - przede wszystkim chciałabym się skupić na płycie, która pozwala nam na to, aby wsłuchać się w dialogi przedstawione w książce, co oczywiście sprawia, że łatwiej nam się nauczyć wymowy i akcentu.

Chciałabym wspomnieć też o zadaniach, które pojawiają się po niektórych częściach, które są tu rozpisane. Pozwala to czytelnikowi na to, aby powtórzył sobie materiał i sprawdził, na jakim poziomie go opanował.

Dodatkowo cała oprawa jest naprawdę fajna - przyjemna dla oka okładka, przejrzysta treść, znaczki przy najważniejszych regułkach pozwalają nam również na szczególne zwrócenie uwagi na ten fragment.
Nic innego, tylko się uczyć!

Nie pozostaje mi teraz nic innego, jak gorąco polecić ten poradnik! Jeżeli tylko macie ochotę uczyć się francuskiego, czy jakiegokolwiek innego języka, to sięgnijcie po pozycje z tejże serii. Naprawdę warto! :)

Pozycję tę dostałam od Wydawnictwa Septem

2 komentarze:

  1. Zawsze chciałam się nauczyć francuskiego, ale brakowało czasu. Nawet gdzieś kiedyś jakiś podręcznik miałam :P Po maturze planuję spełnić jednak to postanowienie i na pewno nie zapomnę o tej pozycji :)
    sklep-z-pamiatkami.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. uczę się francuskiego w szkole i nie wiem, czy sięgnę po tę książkę,gdyż raczej nie będę kontynuować nauki tego języka po szkole średniej.

    OdpowiedzUsuń