czwartek, 9 kwietnia 2015

Biżuteria z paciorków i koralików i Plastelinowy Alfabet

Cześć, dzisiaj mam dla was dwie bardzo fajne pozycje. Będzie kreatywnie i twórczo. Mam nadzieję, że dla choć kilku z Was będzie to inspiracją do tworzenia :)

Na pierwszy rzut idzie coś dla mniejszych i młodszych twórców. Oto Plastelinowy Alfabet.
Autor: Małgorzata Knobloch
Wydawnictwo: RM
Tytuł: Plastelinowy Alfabet.


  Jak można się domyślić książka jest raczej dla dzieci uczących się alfabetu, choć wydaje mi się, że w każdym wieku można mieć radoche z takiej książeczki. Osobiście, jako małe dziecko uwielbiałam oglądać programy typu Jedyneczka i inne takie. Tam zawsze był jakiś kreatywny kącik, a ja zawsze sobie obiecywałam, że będę robić razem z osobą pokazującą. Mój entuzjazm zazwyczaj stygł od razu po zobaczeniu pierwszych efektów "Mamo robiłam tak jak Pani, a moje jest brzydkie, już tego nie robię". I tak kończyło się prawie za każdym razem, Zawsze chciałam robić takie piękne zwierzątka z plasteliny, ale nigdy mi nie wychodziło. Kiedy zobaczyłam tę pozycję, od razu wróciłam do dzieciństwa i stwierdziłam, że nawet ja mogę mieć z tego frajdę :)

Książeczka pewnie powędruje do mojej małej chrześnicy, ale myślę że bardzo chętnie będę jej pomagać i sama będę się bawić plasteliną. Pozycja nie jest długa, bo stron tyle ile literek w alfabecie. Na ogromny plus oceniam to, że są tu także literki z Naszego alfabetu, takie jak Ż, Ź etc. I to jest fajne, bo zazwyczaj są one pomijane. Obok każdej literki znajduje się instrukcja jak wykonać zwierzątko lib coś innego zaczynające się na tą literkę (tak jak na obrazku). Jedynym moim zastrzeżeniem co do tego jest to, że czasem są one za bardzo ogólnikowe, czyli od jednego kroku do drugiego wydarzyło się tyle, że nie wiem czy dziecko było by to w stanie samo odwzorować. Ale tutaj chodzi głównie o naukę alfabetu i to książka spełnia w stu procentach.

Dlatego jeśli macie jakieś dzieci w domu to bardzo serdecznie Wam polecam tę pozycję. Gwarantuję, że i Wy i dzieci będziecie się nieźle bawić. A to zawsze jakaś forma wspólnego spędzania czasu połączona z nauką :)Drugą pozycją, którą mam dla Was dzisiaj, jest coś przeznaczonego już dla starszych odbiorców. Gratka dla pań tworzących Hand Made. Oto Biżuteria z koralików i paciorków.


Autor: Denise Hoerner
Wydawnictwo: RM
Tytuł: Biżuteria z paciorków i koralików
Jest to moja trzecia książka z tej serii i jestem pewna, że nie ostatnia.
Już na samym początku, mamy kilka podstaw, czyli przybory i materiały, dobrze opisane i obrazowo wyjaśnione co i jak. To zawsze jest plus dla osób, które dopiero zaczynają i chcą poznać podstawy. Ja uwielbiam "zabawy" z koralikami, lubię z nich tworzyć głównie biżuterię, więc ta pozycja jest dla mnie inspiracją.

Obok każdego projektu jest zdjęcie finalnego wyrobu. Już samo to jest inspiracją i pobudza nasze komórki do tworzenia różnych podobnych projektów. Każdy z przedstawianych elementów biżuterii ma rozpiskę z tym co będzie nam potrzebne akurat do tego. Pod spodem znajduje się szczegółowy i dokładny opis tego co trzeba zrobić. Niektóre projekty mają także dodatkowe schematy, co mnie jak najbardziej się podoba i przydaje. Opisy nie są ogólnikowe i jestem w stanie wywnioskować z nich co trzeba teraz zrobić. A spotykałam się z takimi książkami gdzie nie wiedziałam co dalej począć i zazwyczaj zostawiałam wszystko w połowie. Tutaj tego problemu nie ma, więc za to ogromny plus. Nie wiem co mogłabym jeszcze powiedzieć na ten temat, jak jedynie zachęcić Was do sięgnięcia po ten poradnik, choćby dla samej inspiracji. A to chyba inspiracja jest w tym wszystkim najważniejsza. Polecam gorąco.

Z gorącymi pozdrowieniami,
Klaudia.

Za książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu RM1 komentarz:

  1. Paciorki i koraliki chętnie bym przygarnęła, bo też lubię się wyżywać artystycznie, a biżuterii przecież nigdy za dużo, prawda ^^?

    OdpowiedzUsuń