niedziela, 12 lipca 2015

Anne-Sophie i Marie-Aldine Girard - "Perfekcyjna kobieta to suka 2. Powrót."


Autor: Anne-Sophie i Marie-Aldine Giragr
Tytuł: Perfekcyjna kobieta to suka 2. Powrót.
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 3 czerwca 2015
Liczba stron: 160
Ocena: 10/10

Opis:

Suka powraca! Oto długo oczekiwana druga część kultowej książki "Perfekcyjna kobieta to suka". Skąd pomysł na kontynuację? A stąd, że suka nie umiera nigdy! Autorki, z właściwymi sobie finezją i humorem, kontynuują swój bezpardonowy atak na tę, którą obwiniają o wszystko, co najgorsze: perfekcyjną kobietę. W drugiej części poradnika przetrwania dla normalnych kobiet znajdziecie odkrywcze teorie, jak np. tę zwaną "dreszcz wstydu". Dowiecie się także, skąd wiadomo, że nie jest się bohaterką amerykańskiej komedii romantycznej, jak rozpoznać perfekcyjnego faceta, i poznacie uniwersalną ideę "faceta po trzech piwach". Czyli nauczycie się wszystkiego, czego potrzeba, by pokochać swoją nieperfekcyjność!


Recenzja:

   Dzisiaj będę się chyba zwracać głównie do żeńskiej części czytelniczek bloga. Ale Panowie nie czujcie się urażeni, bo ta lektura może jedynie wyjść na dobre Waszym kobietom, a szkody nie przyniesie na pewno.

Moje Drogie, oto przed Wami książka, w której każda strona i każde zdanie mogłoby być cytatem, którym posługiwać się można na co dzień. Oto książka, która mimo, że ma tylko 160 stron, zawiera w sobie więcej prawdy niż nie jedna encyklopedia. Oto książka, która pokaże Wam, że nie jesteście same w swoim myśleniu, a wiele kobiet ma takie samo zdanie jak Wy. Jeśli dążycie do perfekcji, to właśnie ta książka pokaże Wam, że najlepsze jesteście kiedy jesteście sobą.

Dobra, może koniec tego wstępu, a przejdę do mojej opinii. Jak już może się zorientować po ocenie, jestem zachwycona tą książką. Ale nic w tym dziwnego, bo kiedy pisałam recenzje pierwszej części, podobała mi się tak samo bardziej. Na początku trochę się obawiałam, że po rewelacyjnym początku, drugi tom będzie już gorszy i już nie będzie to to samo. Autorki i tym razem nie zawiodły i popełniły coś co godnie odzwierciedla pierwszą część. Jak napisały we wstępie, po wydaniu Perfekcyjna kobieta to suka, spłynęło do nich mnóstwo wiadomości. książka osiągnęła niebywały sukces, a to dzięki temu, że w końcu jakieś kobiety postanowiły spisać to co większość z Nas, kobiet uważa. 

Książka jest krótka, co jest jednocześnie wadą jak i zaletą. Wadą dlatego, że ja bym mogła jeszcze to czytać i czytać, przez co byłabym cały czas w świetnym humorze. Zaletą jest jednak dla tego, że przez tą objętość nie występuje tzw. zmęczenie tematu. Nic nie jest pisane na siłę czy wymuszone. Książkę czyta się tak dobrze, że pochłonęłam ją na jeden raz, płacząc przy tym ze śmiechu. Nie trzeba jej czytać od deski do deski. Można pojedynczymi stronami, a ja swoje ulubione mam zaznaczone tak, że w każdym momencie mogę je przeczytać jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze i jeszcze. Nie te książki nigdy mi się nie znudzą, a co lepsze, zawsze będą aktualne i na czasie.

Warto jest zapoznać się z tą pozycją, chociażby tylko po to, żeby stwierdzić, że "hej, przecież ja też tak mam, tak samo myślę na ten temat". I ja wiem, że gdybym obiektywnie podeszła do oceny, to 10/10 może by nie było, ale dobrze, że mogę się posługiwać moją subiektywną opinią, a ja książką jestem zachwycona, także stąd maksymalne noty.

Drogie Panie, jeśli jeszcze nie znacie tej pozycji, to zapraszam do księgarń i zaopatrzcie się od razu w obie części i powiedzcie koleżankom, książka warta przynajmniej jednorazowego czytania.

Z gorącymi pozdrowieniami,
Klaudia.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Feeria


7 komentarzy:

 1. Właśnie czytam :) Po pierwszej części musiałam skusić się i na tę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się na perfekcyjną lekturę dla faceta na wakacje. Mam nadzieję, a recenzja wskauje na to, że nie będę obcował z kolejna grafomańską listą żalów sfrustrowanej kobiety do nieidealnego faceta. Plus wątek wylewania pomyj na bardziej zaradne jednostki płci pięknej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam z niecierpliwością na rezultaty tego czytania ! :)

   Usuń
 3. Też czytałam, ale muszę sobie jeszcze jedną rundkę zrobić przed recenzją. Aż przyjemnie po tę pozycję sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurczę chyba muszę się zaopatrzyć w nią :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, bardzo wysoka ocena. W takim razie muszę zapolować na pierwszą część ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pamiętam, że świetnie spędziałam czas czytjąc pierwszą część i może kiedyś zapoluję też na drugą, bo jestem ciekawa, co autorki wymyśliły.

  OdpowiedzUsuń