poniedziałek, 27 lipca 2015

ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE SIERPIEŃ 2015


Data premiery: 7 sierpień
Opis: Czasami po prostu trzeba być nikim, by coś znaczyć Krwawe akcje jednostek specjalnych, to dopiero początek rozpaczliwej walki o przetrwanie. Co zwycięży: pojednanie, instynkt łowcy, fanatyczna wiara? Przeznaczenie zbliża się taktycznym krokiem komandosa. Spogląda lufą wycelowanego glocka. Uderzy furią pierwotnego drapieżcy. Kły w śmiertelnej ciszy nocy. Syk zabójczych 9 mm Para. Zew drapieżnika, zew krwi, żądza mordu. W jednych i drugich, choć tak różnych, takie same. . . Renegaci i Nocarze - Ciemna Strona Nocy nie rozmawia z Jasną. Nie ma o czym. Rozpadł się cały świat ich dążeń i przekonań. Przez Niego. . . Reszty dopełni trzeci gracz. Renegaci i Nocarze – dawni przyjaciele są przekleństwem Vespera. Wciąż przykuty jest do nich łańcuchem solidarności, której nie rozumie, która trzyma go na uwięzi jak psa. Na dnie rozpaczy, pośrodku morza nienawiści, w bagnie pogardy - wszędzie tam może zakiełkować ziarno nadziei. Czasami, po prostu, trzeba być nikim by coś znaczyć. By coś przetrwało. . .


Data premiery: 11 sierpnia
Opis: Obdarzeni zmienili wszystko.  Od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego roku jeden procent populacji rodzi się z uzdolnieniami, o których inni mogą tylko marzyć. Od trzydziestu lat świat zmaga się z nasilającym się podziałem pomiędzy tymi wyjątkowymi... a pozostałymi.  Siatka terrorystyczna dowodzona przez obdarzonych sparaliżowała trzy miasta. Półki supermarketów świecą pustkami. Nikt nie odbiera telefonów alarmowych. Fanatycy palą ludzi żywcem.  Nick Cooper zawsze walczył o lepszy świat dla swoich dzieci. Teraz, jako obdarzony i doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych, jest przeciwko wszystkiemu, co reprezentują sobą terroryści. Jednak, gdy Ameryka zaczyna się staczać ku wyniszczającej wojnie domowej, Cooper zmuszony jest brać udział w grze, której nie może przegrać – ponieważ jego przeciwnicy mają własną wizję lepszego świata.  I aby ją zrealizować, są skłonni spalić do gołej ziemi ten, który istnieje.


Data premiery: 11 sierpnia
Opis: Czasami matka wojna naznacza dziewczynę. Taka właśnie jest Zadra, która rozpaczliwie chce pomścić śmierć ojca. Celem jej życia jest walka.  Niekiedy wojownik staje sie bronią.  Dziewczyna zostaje uwikłana w intrygi Ojca Yarviego, przebiegłego ministra Gettlandu, który przemierza pół świata, aby pozyskać sojuszników w walce z Najwyższym Królem. I nie cofnie się przed niczym. Towarzyszy im Brand, młody wojownik, który nienawidzi zabijania.  Czy Zadra już do końca życia będzie pionkiem w rękach potężnych graczy, czy zdoła odnaleźć własną ścieżkę? "Pół świata" to zapadające w pamięć opisy pojedynków i poruszające historie młodych ludzi, którzy na naszych oczach stają się dorośli.


Data premiery: 12 sierpnia
Opis: Każdy miał motyw. Każdy ma alibi. Rok 1900. Dwór w Jeziorach pod Poznaniem. Trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dziedziczki. Jan Morawski, przystojny, szarmancki i inteligentny ziemianin słynący z zamiłowania do kryminalnych zagadek pomaga rodzinie w poszukiwaniach skarbu dziadka. Nocą pada śmiertelny strzał. Podejrzani są wszyscy. Na dodatek gospodarze stoją na krawędzi bankructwa, rodzinną posiadłość chce przejąć pruski zaborca, a panna młoda nie chce wyjść za mąż.  Czy Morawski ocali rodzinę przed hańbą? Czy można zorganizować wesele w rozpadającym się dworze, w towarzystwie trupa i pruskiej policji? Co łączy skarb dziadka, mordercę i szkarłatny pokój?


Data premiery: 12 sierpień
Opis: 8 rano. Alice i Gabriel budzą się na ławce w Central Parku skuci ze sobą kajdankami. Nie znają się i nie pamiętają, żeby się kiedykolwiek spotkali. Poprzedniej nocy Alice bawiła się z przyjaciółkami na Polach Elizejskich, a Gabriel grał na pianinie w dublińskim klubie. Niemożliwe? A jednak... Jak wplątali się w tę niebezpieczną historię? Plamy czyjej krwi znajdują się na koszulce Alice? Dlaczego w jej broni brakuje jednego pocisku?


Data premiery: 12 sierpień
Opis: Jude. Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd. 
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.  Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem. . . 
Noah. Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.  Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być.  Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni...


Data premiery: 12 sierpień
Opis: Nieuchwytny zabójca. Mroczna tajemnica z przeszłości. Zaskakujący finał. 
Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic... Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione. 
Trylogia z komisarzem Forstem.


Data premiery: 12 sierpień
Opis: Ktoś musi zginąć, żeby o tej książce zrobiło się głośno... 
W świecie w którym wszystko jest na sprzedaż, skrajne i drastyczne posunięcia marketingowe nie dziwią już nikogo. Ale czy ktokolwiek zdecydowałby się na zabójstwo, aby wypromować nową książkę?
Wiktoria Moreau to królowa kryminału, która w przeddzień wyczekiwanej przez miliony czytelników premiery najnowszej książki, zostaje posądzona o zniesławienie. Zamiast cieszyć się ze spotkań z wielbicielami, uczestniczy w procesie sądowym i policyjnym śledztwie w sprawie serii morderstw popełnianych według fabuły powieści jednego z jej największych konkurentów. 
Nieznane i fascynujące kobiece oblicze polskiego kryminału!


Data premiery 12 sierpień
Opis: Dokonali niemożliwego, obalając niemal boską istotę, której brutalne rządy trwały tysiąc lat. Teraz Vin, wychowanka ulicy, która wyrosła na najpotężniejszą Zrodzoną z Mgły w krainie, i Elend Venture, zakochany w niej szlachetnie urodzony idealista, muszą zbudować nowe społeczeństwo na gruzach imperium. Wtedy atakują ich trzy oddzielne armie. Jedynie starożytna legenda daje cień nadziei. Ale nawet jeśli Studnia Wstąpienia istnieje, nikt nie wie, gdzie jej szukać i jakimi mocami ona obdarza. Być może zabicie Ostatniego Imperatora nie było wcale najtrudniejsze i prawdziwym wyzwaniem okaże się przetrwanie po jego upadku.


Data premiery: 12 sierpień
Opis: Lamus osobliwości, smak dawnych tajemnic. Mistrz opowiadań w najlepszej formie. Świetna reputacja tekstów Andrzeja Pilipiuka zawsze wyprzedza kolejne zbiory. Żyje własnym życiem, tworzy legendę i przysparza rzesze wiernych czytelników. Każde opowiadanie jest okruchem życia wyciągniętym z czeluści przeszłości. Doktor Skórzewski na sentymentalnej wyprawie do Bergen, która nieoczekiwanie zmienia się w najtrudniejszą walkę w życiu. Robert Storm na tropie cyrku zagubionego w zawierusze kampanii wrześniowej i cygańskiego kościółka, który zawsze nakarmi głodnych. Ponadto stare ikony, przerażający mieszkaniec szklanej kuli i szachownica z dawnych wieków, której tajemnica doprowadzi do nieoczekiwanego spotkania. Taki zbiorek to prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości. Kto tego jeszcze nie próbował, może zacząć już teraz.


Data premiery: 12 sierpień
Opis: Pod południowym splendorem Savannah, pełnego dostojnych, starych drzew i historycznych budynków, biegną mroczne, magiczne korzenie miasta. Członkowie miejscowych klanów wiedźm za wszelką cenę starają się ochronić miasto przed niszczycielskimi siłami. Wiedzie w tym prym rodzina Taylorów – najpotężniejszych wiedźm Południa. Teraz kotwiczącą tego klanu jest Mercy, która jeszcze niedawno sądziła, że nie ma żadnych magicznych mocy. Teraz za wszelką cenę stara się je opanować, ale nie jest to łatwe – jest w ciąży, a do tego wciąż próbuje dojść do siebie po zdradzie, której doznała od swojej siostry bliźniaczki, najbliższej jej osoby. Gdy w mieście pojawia się jej matka, od dawna uważana za zmarłą, Mercy zaczyna się zastanawiać, ile jeszcze nierozszyfrowanych tajemnic ukrywa jej rodzina, i czy komukolwiek w niej jeszcze można ufać. Za wszelką cenę musi odkryć prawdę na temat swoich krewnych.


Data premiery: 19 sierpień
Opis: „Dynastia” - saga rodziny Corneliusów - to doskonała powieść obyczajowa o ludziach, którzy startowali od zera, a nie przebierając w środkach zdobyli wręcz niewyobrażalne bogactwo i władzę. 
„Dynastia” to historia wielkiej, ale tragicznej miłości. To także opowieść o przedstawicielach zepsutego, smutnego, „drugiego pokolenia”, bawiących się 


Data premiery: 27 sierpień
Opis: "Co nas nie zabije" – kontynuacja trylogii "Millennium" Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza.  Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania leci do Doliny Krzemowej zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który nie tylko może uratować jego karierę, ale też wpłynąć na losy całego świata.


Data premiery: 26 sierpień (może ulec zmianie)
Tak dokładnie, to jest moja książka (Iwi)
Opis: Bo miłość jest przecież najbardziej szalonym uczuciem, które może zawładnąć człowiekiem. Nie ma od niego ucieczki. Głupotą jest więc sądzić, że nigdy nas nie dopadnie – zrobi to, wcześniej lub później. A wtedy będziesz błagać, żeby jak najdłużej z tobą pozostała. Ale ona nie jest łaskawa. Nigdy nie była. I nigdy nie będzie.
Nastoletnia Oliwia przenosi się razem z mamą i bratem bliźniakiem do innego miasta. Zaczyna naukę w szkole z internatem i musi zdobywać pozycję w nowym środowisku. Jak każda nastolatka czeka także na pierwsze zakochanie. Oliwia odnajduje swoją miłość na lekcji angielskiego, ale… to nie jest szczęśliwa miłość.
Poruszająca, wstrząsająca powieść młodej autorki o wzajemnej fascynacji uczennicy i nauczycielki. Odważny głos o poszukiwaniu tożsamości. Także seksualnej.

To tyle w tym miesiącu, zapraszamy na kolejną odsłonę zapowiedzi wydawniczych już pod koniec sierpnia! :) 

20 komentarzy:

 1. Widzę tu kilka książek, które z chęcią bym przeczytała. Bardzo intryguje mnie powieść "450 stron" i gdy tylko będę miała okazję, na pewno nie będę się wahać czy ją przeczytać, czy nie.
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyyyle ciekawych nowości się pojawi! Będę musiała przeczytać "Reputację" Pilipiuka i "Ekspozycję" Mroza, to na pewno, a reszta... się zobaczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lepszy świat i 450 stron to chyba najciekawsze według mnie premiery sierpnia. Jestem bardzo ciekawa tych ksiażek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kilka interesujących propozycji m.in ,,Oddam Ci słońce".

  OdpowiedzUsuń
 5. Zestaw świetny, z wyjątkiem jednej książki typu sf jestem zainteresowana:) I czekam na recenzje:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Twoja książka? Super, gratulacje! ;))

  OdpowiedzUsuń
 7. Uh, ale ja mam smaka na "Pół króla", a tu już kolejna część wychodzi!
  "Central Park" mnie zaintrygował :)
  Wow! Własna książka! Gratulować :D!
  City of Dreaming Books

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja czekam na ''Central Park''.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tyle świetnych książek ! Muszę przeczytać Ród, i zabrać się za Źródło !
  zapraszam http://secondlife-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Iwi, napisałaś książkę?! No to pozycja obowiązkowa ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Próbowałam edytować i się nie dało... Usunęłam, próbuję ponownie dodać i znika- eh... ;)

  Wszystkie te książki trafiają w moje gusta, a to dlatego, że są z moich ulubionych gatunków literackich. ;)
  W pierwszej kolejności chciałabym poznać debiut naszej Dominiki, której twórczości wyczekiwałam i niedługo się jej doczekam za sprawą książki "Cena naszych pragnień", następnie marzy mi się zajrzeć do wnętrza "Źródła". ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja nie mogę się doczekać "Ceny naszych pragnień". Czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mróz, Pilipiuk i kontynuacja Millenium, to moje zdecydowane must read

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem szalenie ciekawa pierwszych recenzji tcyh pozycji, które wpłyną do blogosfery mam andzieję niebawem.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Co dziwne, bardziej zainteresowali mnie polscy autorzy :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekaw jestem kontynuacji trylogii "Millennium", przed autorem niełatwe zadanie, ciekawe, czy mu sprosta...
  Pozdrawiam, JW205

  OdpowiedzUsuń