niedziela, 25 października 2015

Konkurs

KonkursW czwartek na blogu pojawiła się recenzja thrilleru „Proces Diabła” (klik). Dziś mamy dla was konkurs, w którym będziecie mogli wygrać tę powieść.


Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu są recenzentki Naszego Książkowiru, a sponsorem jest autor Adrian Bednarek.
2. Konkurs trwa od 17 października do 25 października br. do północy. Zgłoszenia, które zostaną nadesłane po wyznaczonym terminie, nie będą brane pod uwagę.
3. Wyniki zostaną ogłoszone do 7 dni po zakończeniu konkursu. 
4. Nagrodą w konkursie jest egzemplarz Procesu Diabła z autografem autora.
5. Zasady udziału:
a) Każdy komentarz musi zawierać: chęć zgłoszenia, nick pod jakim obserwujecie bloga oraz e-mail.
b) Zwycięzca zostanie wybrani przez ekipę bloga i autora.
c) Po wyłonieniu zwycięzcy czekamy 2 dni na adres kontaktowy, który należy wysłać na e-mail: nasz.ksiazkowir@onet.pl. Jeśli zwycięzca nie odezwie się w ustalonym terminie, nagroda przepada na rzecz innej osoby. 
d) Każdy uczestnik powinien mieszkać na terenie Polski.
e) W konkursie mogą brać udział osoby, które posiadają bloga oraz osoby, które bloga nie posiadają, jednak w zgłoszeniach anonimowych prosimy o podanie imienia i nazwiska.
f) Prosimy o dodanie banerka konkursowego podanego powyżej na swojego bloga/fanpage'a.
g) Będzie nam miło, jeśli dodacie nas do obserwowanych, G+, polubicie fanpage Nasz Książkowir na Facebooku, naszego Twittera oraz fanpage autora Adrian Bednarek.  
h) Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu.

Zadanie konkursowe:

Książki Adriana Bednarka są mroczne, niepokojące i mrożące krew w żyłach. Dajemy wam szansę, by dowiedzieć się, do dzieje się w głowie autora. Zadajcie mu pytanie (lub pytania), które was nurtuje. Odpowiedzi zostaną opublikowane razem z wynikiem konkursu. Wygra osoba, która zada najciekawsze pytanie.Zapraszamy do udziału. Naprawdę warto powalczyć o tę książkę!

13 komentarzy:

 1. Czy w swoim życiu doświadczył Pan działania złych, ciemnych mocy (zjawiska paranormalne, złe duchy, dziwne zdarzenia)?
  kamila.lach 89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham takie książki, wiec jak najbardziej biorę udział!
  Opinium Kosa
  kosek337@gmail.com

  Pytanie:

  1. Czy zastanawiał się Pan, co by zrobił w sytuacji w których umieszcza Pan swoich bohaterów książkowych? Jest to bardziej na zasadzie "co bym zrobił będąc nimi" czy daje się pan ponieść wyobraźni nie widząc siebie w ich butach?

  2. Czy kiedykolwiek napisał Pan coś zbyt mrocznego, krwawego czy brutalnego? (mi czasami jak piszę opowiadania, zdarzało się, że czytałam drugi raz i dochodziłam do wniosku, że przesadziłam..)

  3. Co jest pana inspiracją? Co sprawia, że piszę Pan rzeczy tajemnicze i przerażające. Czy od zawsze tak było, że podobały się Panu tego typu rzeczy i taka tematyka?


  Naprawdę chciałabym dostać odpowiedzi :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Skąd inspiracja , wiedza do opisania tak dokładnie portretu psychologicznego sprawcy?
  W okolicznościach powstały pomysły na fabułę która można się spodziewać że będzie schematyczna a jest zupełnie zaskakująca?
  Czy inspiruje się Pan książkami z tego gatunku? Jakie książki Pan czyta najchętniej , jeśli w ogóle lubi Pan czytać :) ?
  Jakie jest Pana hobby i czy pomaga ono w pisaniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście zgłaszam chęć udziału, obserwuję jako Magdalena Sz L, e-mail : nikolsosna@o2.pl

   Usuń
 4. Biorę udział
  Dorota Kalinowska
  dorota2603k@o2.pl
  1. Od czasu do czasu zdarza nam się powiedzieć "zabiję cię": czy byłby Pan do tego zdolny i za co mógłby Pan zabić?
  2. Gdy ma Pan już dosyć pisania (np. po całym dniu pisania), w jaki sposób Pan regeneruje się, odpoczywa, czy ma Pan jakieś hobby?
  3. Co, prócz powiedzmy głupoty, Pana szokuje?
  4. Kto jest pierwszym Pana recenzentem - czy może od razu wysyła Pan książkę wydawcy?
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Poza konkursem - Pisze Pan codziennie, czy raczej w nagłych przypływach weny? / Robi Pan plan powieści, zanim zacznie Pan ją pisać? / W jaki sposób Pan chciałby zginąć, jeśli mógłby Pan sam wybrać?

  No cóż, ja też jestem ciekawską bestią :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się
  Obseruję jako: Zosia Samosia
  E-mail: zosiasamosia.k@wp.pl
  1. Gdyby wiedział Pan, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go by Pan spędził i co by robił w tych ostatnich minutach? Oprócz spędzenia czasu z najbliższymi bo tego pragnie każdy z nas.
  2. Skąd czerpie Pan pomysły na powieści? Czy rodzą się w głowie, czy może zauważa Pan coś w otaczającym świecie?
  3. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobił Pan w swoim życiu, a co chciałby zrobić?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się :)
  martyna_c27@o2.pl
  Obserwuję jako: artystkam

  1. Czy łatwo przyszło Panu wykreowanie głównego bohatera? Skąd wziął się pomysł - życie, wyobraźnia? Jak wyglądało jego tworzenie.

  2. Historia z Pańskiej książki przypomina mi serial o Haniballu Lecterze, który zawzięcie oglądam. Zastanawia mnie, jaki motyw działań ma główny bohater? Co czuje - bezradność, podniecenie, zemstę, gniew, samotność? Jak Pan uważa?

  3. "Każdy myślał kiedyś o zabójstwie. Dokonanym osobiście lub przy boskiej interwencji". Czy nie uważa Pan, że postać przez Pana wykreowana, jest w 21 wieku czymś jak najbardziej zwyczajnym?Często można zauważyć jak ludzie powoli zamieniają się w potwory, sami tego często nie zauważając i przechodzą nad tym do porządku dziennego. Czy świat aż tak się zmienił? Czy jeszcze jesteśmy w stanie powalczyć o nasze człowieczeństwo?

  4.Co chciał Pan przekazać odbiorcom Pańskiej lektury? Może ukazać chęć ucieczki, samotność, gniew, bunt, brak człowieczeństwa, a może jeszcze coś innego? Jakie są Pańskie motywy?


  5. Proszę napisać w jednym/dwóch zdaniach osobistą pointę/morał/aforyzm dla swoich czytelników. Co chciałby nam Pan dziś przekazać? :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo, po przeczytaniu pierwszej części zdecydowanie jestem zainteresowana drugą, więc z przyjemnością zgłaszam swój udział w konkursie ;)

  Obserwuję bloga pod nickiem windrunner_
  Adres mailowy: anka.matyszczak@gmail.com

  PYTANIE: Jestem ciekawa, czy byłby Pan gotów wywołać skandal, byle tylko sprzedać swoją książkę? ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chciałbym się zgłosić
  Michał Ozimek
  adres mailowy: antyrama2010@gmail.com
  Pytanie:
  Co by Pan czuł, gdyby okazało się, że gdzieś w Polsce pojawił się nadgorliwy fan, który naśladuje sztukę zabijania głównego bohatera pierwszej części?

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się ;)
  Obserwuję jako Grażyna Wróbel
  email: wrobel.g89@gmail.com

  Pytania:

  1.Gdyby to Panu przyszło być sędzią pańskiego bohatera z książki - jaki wydałby Pan wyrok i dlaczego?
  2. Czy myśli już Pan nad kolejną powieścią?
  3. Czy dla kogoś z Pańskiej rodziny byłby Pan zdolny zabić?

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak najbardziej zgłaszam chęć uczestniczenia w konkursie.
  Andrzej Kamiński
  27dzejek@gmail.com
  1. Czy wykreowane przez Pana postacie oraz ich czyny, w jakikolwiek sposób wpłynęły na Pańskie życie, czy może traktuje je Pan jako zwykłą fikcję literacką, która po zakończeniu pisania danej powieści nie ma większego znaczenia?
  2. Podczas czytania Pamiętnika tudzież Procesu, spotykamy się ze sferą emocjonalną głównego bohatera, zwłaszcza podczas popełniania zbrodni. Czy jest coś, co daje Panu taką satysfakcję, uczucie transu?
  3. Jak Pan myśli, ilu jest takich ludzi, jak Kuba, którzy dzięki swojemu sprytowi są nieuchwytni i czytając Pańskie książki, natrafiając na fragment:,, Nie jestem jak oni, jestem kimś więcej'' uśmiechają się pod nosem?

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się ;)
  Obserwuję jako Gab riela
  email: gabolek000@o2.pl

  Pytania:

  1. Męstwo, bezinteresowność, otwartość na świat, dobroć, agresywność, stanowczość, nieśmiałość, chciwość... Są to przypadkowe cechy, którymi mogą odznaczać się bohaterowie książkowi. A jakie cechy musi według Pana posiadać postać, by stać się ulubieńcem czytelników? Jaka musi ona być?

  2. Życie wielu książkowych bohaterów wcale nie jest łatwe. Bardzo często postacie postawione są w sytuacji bez wyjścia, gdy ktoś przypiera ich do muru. Nie wiedzą jak sobie poradzić, ale mimo to się nie poddają. Co Pan robi w takiej sytuacji? Poddaje sie, czy może walczy? Jeśli tak, to jaki sposób?

  3. Jaki jest przepis na idealną książkę, na powieść, która nie jest zakalcem?

  OdpowiedzUsuń