niedziela, 14 lutego 2016

Konkurs #13


1. Organizatorem konkursu są recenzentki Naszego Książkowiru, a sponsorem jest Wydawnictwo Papierowy Motyl.
2. Niniejszy konkurs trwa od 14.02.2016 do 15.02.2016 br. do północy. Zgłoszenia, które zostaną nadesłane po wyznaczonym terminie, nie będą brane pod uwagę.
3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 7 dni po zakończeniu konkursu. 
4. Zasady udziału:
a) Każdy komentarz musi zawierać: chęć zgłoszenia, nick pod jakim obserwuje bloga oraz e-mail, a także odpowiedź na zadanie konkursowe.
b) Zwycięzcy zostaną wybrani przez recenzentki.
c) Po wyłonieniu zwycięzcy, czekamy 2 dni na adres kontaktowy, który proszę wysłać na e-mail: nasz.ksiazkowir@onet.pl. Jeśli zwycięzca nie odezwie się w ustalonym terminie nagroda przepada na rzecz innej osoby. 
d) Każdy uczestnik powinien mieszkać na terenie Polski - jednocześnie jest to zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki książek. 
e) W konkursie mogą brać udział osoby, które posiadają bloga oraz osoby, które bloga nie posiadają, jednak w zgłoszeniach anonimowych bardzo proszę o podanie imienia i nazwiska.
f) Proszę o dodanie banerka konkursowego podanego powyżej na swojego bloga/fanpage'a - nie jest to jednak wymóg konieczny! :)
g) Będzie nam miło, jeśli dodacie nas do obserwowanych, G+, polubicie fanpage Nasz Książkowir na Facebooku, naszego Twittera, Snapa: bookshelfie oraz na innych portalach społecznościowych (zakładka na blogu po prawej stronie)
h) Mamy miesiąc czasu na wysyłkę nagród - część wysyłają bowiem sponsorzy. Jeśli po tym czasie nagroda nie dojdzie, prosimy o pilny kontakt. 
i) Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu.


Zadanie konkursowe:
Czy miłość w młodym wieku może przetrwać długie lata?

27 komentarzy:

 1. Zgłaszam się i biorę udział. :)
  Obserwuję jako Monika Sz.
  FB: Monika Szuryga
  mail: fajnarodzinkaa@wp.pl

  Odp.:

  Oczywiście, że może. Taka miłość może jest trudniejsza i bardziej wymagająca, ale możliwa. Wymaga więcej zaangażowania i pomysłowości, by nuda dnia codziennego nie dopadła, ale dla chcącego i kochającego, nic trudnego. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się i biorę udział
  Obserwuję jako Iwona Pietrucha
  Na FB również Iwona Pietrucha
  iwona067@gmail.com

  Pewnie, że może, jesteśmy z mężem tego przykładem. Mieliśmy 15 i 17 lat gdy się poznaliśmy i dziś jesteśmy razem już ponad 30 lat. Raczej bez zgrzytów, w zgodzie i miłości kroczymy przez świat realizując kolejne plany i marzenia:) Wszystkim życze takiego uczucia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się!
  obserwuję jako: paulina balcerzak
  email: paulina094@o2.pl

  W sumie może, pierwsza miłość zawsze jest najsilniejsza i najmocniejsza. Jednak wymaga też opanowania i dorosłych decyzji. Taki związek od początku musi się bardzo w to angażować. Gdy obydwie osoby są dojrzałe emocjonalne ich miłość może przetrwać wszystko i wytrzymać ze sobą całe życie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyrażam chęć wzięcia udziału w konkursie.

  Oczywiście, jednakże to zależy od postawy dwojga ludzi, jeśli będą oni pielęgnować oraz dbać swoją miłość, okazując sobie zrozumienie, zaufanie, wyrozumiałość, cierpliwość oraz przede wszystkim wierność, to owszem taki związek może przetrwać długie lata.

  Nick: MirandaMx3
  Email: marta08@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Joanna Zieleniecka
  Biorę udział w konkursie.
  Obserwuję jako Joanna Zieleniecka.
  Mój mail : asia_261@interia.pl

  Mysle ze jesli jest to prawdziwa milosc to tak ;) Z mezem poznalismy sie w liceum - jestesmy razem 7 lat, mamy corke i nie widzimy obok siebie nikogo innego. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. nvm44@o2.pl
  Ewa Fiłoc
  Według mnie nie. Będąc młodym dopiero poznajemy świat, uczymy się go. Oczywiście, mogą znaleźć się młodzieńcze miłości ale to raczej wszystko wiąże się z procesem poznania każdego aspektu w życiu, również jeśli chodzi o uczucia. Zbyt wiele eksperymentujemy w tym okresie, ciągle próbujemy znaleźć własne "ja", często uczymy się na błędach. Do prawdziwej miłości jeszcze długa droga pełna niepowodzeń i krętych ścieżek.

  OdpowiedzUsuń
 7. zgłaszam się!
  obserwuję jako : kozung
  mail: a.b.slawinska@wp.pl

  Pewnie że może! Wystarczy chcieć ;) zdradzę Wam, że mam kogoś w kim zakochałam się od pierwszego wejrzenia jakieś 18 lat temu.. Oboje żyjemy oddzielnie, ale kocham go do dziś :) gdyby nie przeciwieństwa jakie mieliśmy na swoich drogach, moja nieśmiałość, pewnie bylibyśmy parą do dziś.. No ale. Życie jest pełne niespodzianek, nikt nie powiedział że nie będziemy (o ja naiwna!)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!
  Obserwuję;
  bloger; Paulina O
  fb; Paulina Ochęcka
  inst; paulina_possi
  e-mail; paulinka.o@op.pl

  Moim zdaniem miłość w młodym wieku może przetrwać długie lata.
  Jeżeli zakochani traktują się na poważnie, szanują się, akceptują, uwielbiają przebywać w swoim gronie to czemu nie?
  Każdy ma prawo do miłości nie ważne czy znajdzie drugą połówkę w wieku 16, 19 ,25 czy 30 lat ważne by był szczęśliwy ;) Miłość łączy ludzi ;)niezależnie od wieku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pewnie, jeśli tylko się w nią głęboko wierzy to oczywiście :) Nie na dramo ktoś kiedyś powiedział że stara miłość nie rdzewieje ! :) Tak więc jak najbardziej przetrwać może wszystko ! :)
  Biorę udział, obserwuję jako Klaudia Płatek Mail: klaudia658@gmail.com :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Desari
  email: desarrii@gmail.com
  Facebook: Martyna P.
  Banner tutaj: czas-dla-ksiazek.blogspot.com

  Odpowiedź: Wydaje mi się, że w dużej mierze zależy to od zakochanych. Kiedy jesteśmy młodzi często nie zdajemy sobie sprawy z tego jacy mogą być nasi partnerzy po kilku latach. Ludzie z wiekiem się zmieniają. Jedne ich cechy odchodzą inne przychodzą. Nabieramy doświadczenia, przez co możemy być całkiem inni. Jednakże kiedy jesteśmy zaakceptować zmiany w drugim człowieku, to ta miłość może przetrwać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się
  Obserwuję jako Chodząca Parodia
  E-mail: give.me.therapy107@gmail.com

  Miłość w młodym wieku może przetrwać długie lata. Wiek nie powinien być żadnym wyznacznikiem. Jeżeli ktoś jako nastolatek się zakocha, ale powie sobie:" Nie, jestem za młody. Mam jeszcze czas na miłość", to może stracić coś niepowtarzalnego. Takie myślenie zaprzepaści całą przyszłość. Po kilkunastu latach szukania "odpowiedniej" osoby, możemy zdać sobie sprawę, że już jest za późno i zmarnowaliśmy okazję. Prawdziwa miłość zdarza się tylko raz i jeśli zrezygnujemy z kogoś tylko ze względu na młody wiek, to jest możliwość, że w ten sposób stracimy miłość swojego życia.

  OdpowiedzUsuń
 12. zgłaszam się, obserwuję jako Alex ( Janicka Aleksandra)
  a.janicka993@gmail.com

  I tak i nie. wszystko zalezy na jakim etapie rozwoju jest młoda osoba. znam aż za dużo związków, które trwają od gimnazjum czy liceum, jest pięknie, jest ślub zaraz po szkole, a za kilka lat rozwód. czytałam gdzieś artykuł że taka moda jest w USA - młodzi ludzie owszem, kochają sie w szkole, biorą ślub i to wszystko samo się rozpada, dlatego, że chłopcy i dziewczyny dojrzewają w różnym czasie, i tam najwięcej rozwodów jest właśnie w takich związkach ze szkoły. myślę, że wszyscy powinniśmy dać sobie najpierw trochę czasu na poznanie różnych ludzi i miejsc, bo przez jedną spontaniczną decyzję cierpi potem więcej osób .

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się
  Lubię i obserwuję jako Paulina Łakoma
  antoniak24@wp.pl

  Moja babcia Marysia będąc małą dziewczynką kochała się w Mietku (starszym chłopaku ze wsi). Naczekała się troszeczkę Marysieńka zanim dorosła i Mieciu zobaczył w niej kobietę ale żyją razem już ponad 60 lat i ich miłość ma się całkiem nieźle :D Podsumowując historię- może.

  OdpowiedzUsuń
 14. Biorę udział :)
  obserwuję jako: Sgiach
  e-mail: sgiach.miedzyksiazkami@gmail.com

  Odpowiedź:

  Jeśli jest miłością prawdziwą to może. Wystarczy tylko się postarać a prędzej czy później się uda. Jak to mówią prawdziwa miłość nie zważa na odległość, czas, czy wiek. Prawdziwa miłość po prostu jest. Silna. Nierozerwalna. Jedyna. Prawdziwa. Głęboka.Przetrwa długie lata a i tak będzie silna, będzie kwitła, da owoce. Wystarczy tylko odpowiednio ją pielęgnować :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się :)
  Obserwuje jako kasia tkasia, e-mail kasiolek09@wp.pl.
  Oczywiście że może :) znam nawet takie osoby :) jeśli oczywiście dba się o tą miłość odpowiednio.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako Dagmara Janik
  Na FB jako Dagmara Janicka
  dagmara.michalska@buziaczak.pl
  Myślę, że może tak jednak nie znam takiego przypadku. Ja wolałam imprezować zamiast angażować się a koleżanki wcześniej czy później rostawały się ze swoimi długoletnimi partnerami. Jednak uważam, że związki te nie miały trwałych podstaw i to było powodem rozstania.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłaszam się :)
  Obserwuję bloga jako Monika Nyks :)
  E-mail: monika_jurga@wp.pl
  Facebook: Monika Jurga

  Według mnie miłość w młodym wieku może przetrwać lata, wręcz długie lata. Potrzebna do tego jest prawdziwa miłość, chęć walki o swój związek, pielęgnowanie tego uczucia. Jeżeli ktoś czegoś mocno pragnie, potrafi dokonać wiele. Znam pary które są ze sobą od lat, mimo problemów jakie rzuca im pod nogi los, trwają przy sobie. Przyznam, że samo patrzenie na te pary, sprawia, że na mojej twarzy pojawia się uśmiech :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłaszam się :)
  Obserwuję bloga jako Beata Lewandowska
  E-mail: adhd9@wp.pl
  Facebook: Beata Wisienka Lewandowska
  Oczywiście że tak mam takich znajomych że byli ze sobą już od 16 roku życia są ze sobą już 18 lat mieli swoje zloty i upadki jak każdy ale są ze sobą na dobre i na złe a to jest przepiękne

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgłaszam się
  Obserwuję jako Klaudia Bujak
  klazia2511@gmail.com

  Oczywiście że można,wystarczy spojrzeć na starsze osoby które żyją ze swoimi połówkami parędziesiąt lat i się kochają nadal mocno.

  OdpowiedzUsuń
 20. zgłaszam się!
  Obserwuję jako Maria De
  E-mail: mariaxdex@gmail.com
  odpowiedź: Myślę, że taka miłość ma szansę przetrwać. Oczywiście zależy to od dojrzałości młodych ludzi, ale jeśli naprawdę się kochają i chcą ze sobą być to pokonają wszystkie przeciwności.

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgłaszam się.
  Obserwuję jako: scarabeus
  Mail: diana.scarabeus@gmail.com

  Oczywiście, że miłość taka może przetrwać długie lata. Młodzi ludzie też potrafią kochać to nie jest uczucie zarezerwowane tylko dla dorosłych. ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Grażyna Wróbel
  e-mail: wrobel.g89@gmail.com

  Jak najbardziej miłość w młodym wieku może przetrwać długie lata, bo dlaczego by nie? Miłość jest dla każdego, niezależnie od wieku. Jeśli uczucie młodych ludzi jest silne i z każdym dniem staje się coraz mocniejsze, to może przetrwać wiele lat, a może i nawet do śmierci. Wszystko zależy od danej osoby i jej podejścia do tej miłości.

  OdpowiedzUsuń
 23. Zgłaszam się
  Obserwuję jako: Patrycja Sudoł
  E-mail: powerless251298@wp.pl
  Baner: https://plus.google.com/116464160670968465442/posts/3wYqjy5yWhA

  Może mój związek nie jest dobrym przykładem, aby dobrze zargumentowac moją odpowiedź, bo mam dopiero 18 lat, a ze swoim chłopakiem jestem od roku, ale znam historię moich rodziców...
  Poznali się przez przypadek na jakimś weselu. Mama miała 17 lat, tata 18. Po weselu rozeszli się każde w swoją stronę. Dzieliło ich wiele kilometrów. W tamtych czasach też nie zawsze dobrze było z transportem. Tata miał "Malucha", a jak wiadomo te samochody dłużej się naprawiało, niż nimi jeździło. Ale jednak spotkali się jakiś czas po weselu. I ponownie.. I tak wiele razy. W końcu po paru latach wzięli ślub. Po ponad roku urodziłam się ja. A półtora roku temu urodziła się moja siostra. może nie zawsze było między nimi idealnie. Ale ich związek przetrwał 20 lat. 20 pięknych lat. I chociaż ja poznając swojego chłopaka mając 17 lat wierzę, że czeka nas piękna przyszłość i wiele szczęśliwych chwil spędzonych u swego boku przez długie lata. Bo w miłości nie liczą się liczby, ale uczucia...

  OdpowiedzUsuń
 24. Zgłaszam się!
  Obseruję jako: Kasia Piwoda
  e-mail: katarzyna.piwoda@gmail.com
  Odpowiedź:
  Jeśli to jest prawdziwa miłość, to nic nie jest w stanie jej zniszczyć, nawet młody wiek. Jeśli jest wystarczająco dojrzała, to jest w stanie pokonać wszystkie możliwe przeszkody. Znam kilka takich par, które są dowodem na to, że taka miłość może przetrwać, chociaż wydawałoby się to niemożliwe.

  OdpowiedzUsuń
 25. zgłaszam się
  obserwuję jako: gosia.h-m
  mail: gosia.h-m@o2.pl

  tak, nie widzę przeszkód. Miłość to miłość i na to się nic nie poradzi, równie dobrze ta jedna jedyna może nas dopaść w wieku nastu lat jak i w okolicach jesieni życia. i każda ma szanse przetrwać długie lata :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Zgłaszam się !
  Obserwuje jako Agnieszka Nojszewska
  mail: agnieszka.nojszewska1@gmail.com

  Oczywiście że taka miłość jest możliwa, znam nawet takie przypadki gdy pary poznały się w podstawówce albo liceum i od tamtego czasu są razem. Oczywiście w takim związku może być wiele kryzysów związanych m.in. z okresem dojrzewania, ewoluowaniem planów na życie itp., ale przez te wszystkie lata partnerzy są w stanie poznać się z każdej strony :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Zgłaszam się :)
  Obserwuję bloga jako Zaczytany glonek :)
  E-mail: mziarka@gmail.com

  Oczywiście :) Przykładem są moi dziadkowie albo chrzestna :) Ale trzeba mieć niesamowite szczęście :)

  OdpowiedzUsuń