niedziela, 26 czerwca 2022

Julia Popiel - "Ryzykowny pocałunek"

Autor: Julia Popiel 

Tytuł: Ryzykowny pocałunek

Wydawnictwo: NieZwykłe

Data wydania: 2022

Ilość stron: 247

Ocena: 8/10

Opis:

Dwudziestosześcioletnia malarka Ava Harrison postanowiła za wszelką cenę unikać facetów. Konsekwencje popełnionych w przeszłości błędów, które odczuwa aż do teraz, utwierdziły ją w przekonaniu, że to najbezpieczniejsza taktyka.

Jednak kiedy przyjaciółki podczas jednej z zakrapianych imprez w barze rzucają jej szalone wyzwanie, dziewczyna, żeby w końcu dały spokój, zgadza się i całuje nieznajomego mężczyznę.

Tak się składa, że facet jest całkiem przystojny, a cudowny pocałunek powoduje, że świat Avy na chwilę się zatrzymuje. Szczególnie że to mężczyzna przejmuje inicjatywę. Pomimo przebudzenia głęboko ukrytych pragnień dziewczyna szybko przerywa ekscytującą grę. Spełniła życzenie koleżanek, aby w końcu przestały ją dręczyć.

Następnego dnia skacowana Ava udaje się na umówioną rozmowę z prawnikiem. Chce zemścić się na byłym partnerze, który ukradł jej obrazy, a teraz próbuje je sprzedać. Gdy kobieta wchodzi do kancelarii i staje twarzą w twarz z adwokatem, nie może uwierzyć w to, co widzi. Właśnie spotkała mężczyznę z baru.

Recenzja:

Apel do autorki: 
Droga pani Julio, proszę mi powiedzieć, jak to Pani zrobiła, że dosłownie książkę pochłonęłam w godzinkę (mimo wielkiego upału za oknem) - a jak się później okazało, to w ogóle DEBIUT, czego po "Ryzykownym pocałunku" nie było widać! 
Proszę zdradzić mi tajemnice swojego talentu oraz lekkiego pióra - a najlepiej proszę mi od razu przesłać kolejne tomy serii "Niedostępny prawnik" - bo dosłownie, jak przerwała Pani w takim momencie, to prawie miałam zawał, jak sobie pomyślałam, że teraz muszę czekać, aby się dowiedzieć, co tam się dalej zadzieje!

Wracając jednak do tematu, czyli do pisania recenzji:
"Ryzykowny pocałunek" jest tomem pierwszym serii "Niedostępny prawnik" - i pochłania bez reszty. Dosłownie nie da się od niego odejść, bo dawno nie czytałam czegoś tak... realnego, a zarazem pełnego emocji i fajnych, wyrazistych bohaterów. Ba, tu nawet napięcie seksualne jest tak duże, że odnosiłam wrażenie, że przez połowę czytania miałam rumieńce na twarzy!

Główną bohaterką tej książki jest Ava - malarka, która pochodzi z bardzo bogatej rodziny: ale która woli żyć po swojemu. Od prawie roku Ava dosłownie nie jest w stanie zaufać mężczyznom i omija ich szerokim łukiem - w końcu każdy by to robił, gdyby przyłapał swojego byłego chłopaka w waszym wspólnym łóżku... z kimś innym. 

Ava jest bohaterką, którą polubiłam od razu - i dosłownie chciałabym więcej czytać o takich bohaterach. Nawet, gdy w pewnym momencie, skuszona przez przyjaciółki, całuje się w barze z przypadkowym gościem - tylko po to, aby udowodnić, że dalej jest w stanie być spontaniczna: i że dalej jest w stanie czerpać przyjemność z tak prostych gestów. 

Zresztą, Ava sama dostała nauczkę pod kątem swojego zachowania - bo następnego dnia się okazuje, że facet, którego całowała, jest jej nowym prawnikiem. Niespodzianka, prawda? 

Ogólnie w tej powieści jakiejś bardzo skomplikowanej akcji nie ma, ale dosłownie nie da się porzucić czytania nawet na sekundę - bo sam klimat jest taki wyrazisty i pełen pożądania, że chce się tego czytać więcej i więcej!

Także jak sami rozumiecie - z bólem serca czekam teraz na kontynuację. I nie wiem jeszcze, kiedy wyjdzie, ale jak się tylko dowiem, to Was będę informować. Bez wątpienia "Ryzykowny pocałunek" jest jednym z lepszych romansów, jakie czytałam w tym miesiącu!

Podsumowując: jeśli lubicie motyw friends-lovers i jeśli lubicie, jak tych emocji jest sporo, a bohaterowie są totalnie najlepsi na świecie - to koniecznie musicie sięgnąć po debiut Julii Popiel. Chociaż ja tam dalej nie dowierzam, że to debiut - to jest taaakie dobre!

8 komentarzy:

 1. Nie wiem jeszcze, czy będę czytać Ryzykowny pocałunek

  OdpowiedzUsuń
 2. Gorętsza niż pogoda za oknem to musi być wyśmienita lektura. "Ryzykowny pocałunek" jest w moim kredu zainteresowań. Świetnie wykreowani bohaterowie, fabuła interesująca do tego przyjemny styl autorki, przez co książka czyta się sama. Lektura lekka, idealna na letni dni i noce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawa seria. Lubie czytac takie książki na poprawę humoru. Tą po przeczytaniu recenzji zapisuję sobie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Och, bardzo powtarzany schemat. Do tego bogaty i przystojny prawnik uganiający się za jakąś tam nic nie znaczącą panienką. Nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może być ciekawa książka, nie słyszałam o niej, może się skuszę i przeczytam 😁

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planie to przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę zapisać sobie tytuł 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie się zapowiada. Jeśli jest na Legimi chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń