sobota, 4 listopada 2023

Christina Lauren - "Idealnie sparowani"

 

Autor: Christina Lauren

Tytuł: Idealnie sparowani

Wydawnictwo: Poradnia K [współpraca reklamowa]

Data wydania: 2023

Ilość stron: 400

Ocena: 8/10


Opis:

KOLEJNA EMOCJONUJĄCA I PIKANTNA HISTORIA DUETU CHRISTINA LAUREN
TYM RAZEM WCHODZIMY NA SCENĘ REALITY SHOW…
Tworzą doskonały hollywoodzki romans na ekranie. Uwielbiają ich widzowie. Ale czy za kulisami ich relacja jest równie ekscytująca?
Felicity „Fizzy” Chen, uwielbiana autorka powieści romantycznych, ma na swoim koncie mnóstwo bestsellerów i jeszcze więcej randek. Ale czy była kiedyś naprawdę zakochana? Czuła pożądanie? Z pewnością TAK. Czy przeżyła miłość? NIE... Czyżby więc okłamywała swoje czytelniczki, pisząc romanse, które kończą się miłosnym happy endem?
Connor Prince, twórca filmów dokumentalnych i rozwiedziony ojciec, lubi swoją pracę dla telewizji, ale kiedy szef każe mu wymyślić program randkowy, Connor panikuje. Rozpaczliwie próbując znaleźć kandydatkę do głównej roli w nowym show, wpada na doskonały, ale ryzykowny pomysł. Pokaże królową romansu, dla której wybrany zostanie idealny facet do pary. Oczywiście wszystko odbędzie się na oczach milionów zachwyconych widzów...
Fizzy godzi się wziąć udział w zabawie. Ale czy zakocha się w którymś z bohaterów programu?


Recenzja:

Znam duet Christiny Lauren - i uważam, że jest to jeden z moich ulubionych pisarskich duetów. Mówiąc poglądowo: większość z ich książek znajduje się w moich topkach romansowych, a ja nie dałam ich powieściom chyba mniej niż siedem na dziesięć gwiazdek. Już teraz oznacza to mniej więcej tyle, że gdy spojrzycie, że "Idealnie sparowani" także dostali ode mnie wyższą notę - osiem na dziesięć gwiazdek, to powinniście dojść do wniosku, że warto zakochać się w twórczości tych autorek.

Fizzy tworzy romanse - dużo dobroci, gdyż ma mnóstwo fanów - ale od jakiegoś czasu ma blokadę twórczość. Jak ma tworzyć romanse pełne radości i happy endu, gdyż ona sama zaczęła wątpić w to, że czeka na nią miłość jak z bajki?

Kobieta zbliża się już nieubłaganie do czterdziestki, a związek z facetem, który okłamywał ją, że jest singlem - i który swoim zachowaniem zniszczył także swoje małżeństwo, był dla niej ciosem prosto w serce, po którym nie umie się podnieść. Sprawiło to także, że chociaż zwykle była za tym, aby uprawiać dużo seksu z różnymi facetami, od ponad roku ma posuchę - z własnego wyboru.

Jej życie wydaje się całkiem nudne - aż do momentu, gdy Connor, który dostał od szefa rozkaz stworzenia nowego formatu reality show - nie proponuje Fizzy bycia główną bohaterką w programie randkowym. I chociaż początkowo dla dziewczyny jest to pomysł nie do przyjęcia, ostatecznie ma wrażenie, że to także mogłoby jej pomóc ruszyć z miejsca - szczególnie, że zaczyna bliżej poznawać Connora, z którym obiecują sobie, że postarają się w międzyczasie oboje po raz kolejny odnaleźć radość w ich życiu.

"Idealnie sparowani" są cudowni - i są odrobinę połączeni z książką "Wzór na miłość" - ale nie trzeba znać żadnej innej powieści, aby w całości zrozumieć "Idealnie sparowani" - mimo wszystko uważam, że kilka smaczków umyka, gdy nie zna się pełnej historii przyjaciółki Fizzy i jej partnera. 

Bez wątpienia wiem, że "Idealnie sparowani" to będzie jedna z moich ulubionych powieści tego roku - ale wiem też, że Christina Lauren jako duet ma jeszcze lepsze książki w swoim dorobku, a mnie trochę szkoda, że przy zakończeniu nie było jeszcze kilku stron - bo w momencie, w którym ta opowieść stała się dla mnie bardzo komfortowa i sprawiała, że się w niej zakochiwałam, to już właściwie się urwało i basta.

Do tego wszystkiego piękna okładka, dobra jakość wydania i mam świadomość, że gdy tylko w Poradni K wyjdzie kolejna pozycja tej pary autorek, to będę od razu chciała to przeczytać. Christina Lauren na zawsze w moim sercu - i jak na razie na ich książkach się nie zawiodłam, więc w ciemno będę sięgać dalej po ich historie.

Cała plejada bohaterów także jest super - zarówno tych pierwszoplanowych, jak i drugoplanowych - i postanawiam o tym wspomnieć, bo pod tym kątem naprawdę stoi to na wysokim poziomie i wyróżnia się na tle innych romansów.

Podsumowując: jeśli liczycie na dużo emocji, sporo uczuć i mnóstwo fajnych zawirowań i uniesień serca, musicie sięgnąć po "Idealnie sparowani"!

4 komentarze:

 1. Uwielbiam jak w powieściach jest dużo emocji, zazwyczaj przeżywam z bohaterami 🙈🙈

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja także nie zawiodłam się na książkach tego duetu pisarskiego, a "Idealnie sparowani" zapowiada się wyśmienicie. Interesująca fabuła, do tego to historia niezwykle ciepła, a także z humorem, która wciągnie czytelnika już od pierwszej strony. Książka ta jest idealna na rozluźnienie oraz przeniesienie się do innej rzeczywistości. Zapisuje sobie tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię takich książek, spasuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje klimaty o tej książce już słyszałam i mam ją zapisaną na liście

  OdpowiedzUsuń