środa, 27 grudnia 2023

Nicole Snow - "Bohater niedoskonały. Tajemnice Heart's Edge. Tom 1"

Autor: Nicole Snow

Tytuł: Bohater niedoskonały. Tajemnice Heart's Edge. Tom 1

Wydawnictwo: Editio Red [współpraca reklamowa]

Data wydania: 2023

Ilość stron: 360

Ocena: 4,5/10


Opis:

W Seattle nic jej już nie trzymało. Straciła narzeczonego, najlepszą przyjaciółkę, pracę i dodatkowe zajęcie, które było jej pasją. Pewnego dnia Haley West wsiadła do mustanga ze swoją siostrzenicą i najzwyczajniej w świecie ruszyła do Chicago. W trakcie podróży samochód odmówił posłuszeństwa. Na szczęście nie stanął w szczerym polu, a w miasteczku Heart's Edge. Kiedy Haley czekała na naprawę auta, los zetknął ją z okropnym mężczyzną, i to w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach.

Warren Ford nie znalazł się w Heart's Edge przez przypadek. Przybył rozwikłać paskudną historię zaginięcia swojej siostry. Przysiągł sobie, że odkryje tę tajemnicę i wymierzy sprawiedliwość tym, którzy skrzywdzili Jennę. Właśnie wtedy los zetknął go ze śliczną, bezczelną Haley. Zrobiła na nim duże wrażenie! Warren wiedział jednak, że musi ją skłonić, by jak najszybciej opuściła Heart's Edge. Jeśli jakimś trafem zostałaby wplątana w jego krucjatę, mogłoby się to bardzo źle skończyć i dla niej, i dla jej siostrzenicy.

Był tylko jeden problem. Haley postanowiła zostać w Heart's Edge na dłużej...

Małe miasteczko. Gorące serca. Mroczne sekrety...

Książka dla czytelników powyżej osiemnastego roku życia.


Recenzja:

Piękna okładka, całkiem intrygujący opis - to połączenie zwykle skłania mnie do tego, aby sięgnąć po konkretną książkę. Tak było też tym razem - i już z góry mówię, że mam bardzo mieszane uczucia co do treści - bo jak ogólnie byłabym w stanie podsumować "Bohater niedoskonały. Tajemnice Heart's Edge. Tom 1" jako lekką, niewymagającą powieść o całkiem przyjemnej w odbiorze treści, tak końcówka pełna absurdów sprawiła, że miałam wrażenie, że Nicole Snow na siłę próbuje zrobić plot twist, nawet kosztem logiki (niebawem opowiem o tym więcej, ale wolałabym zacząć od samego początku).

Na samym starcie poznajemy Haley - dziewczynę, która nie ma szczęścia w życiu: jej narzeczony tuż przed ślubem zdradza ją z jej przyjaciółką (i zarazem jej druhną), do tego w pracy następuje redukcja etatów, przez co kobieta zostaje pozbawiona środków do życia, a jej dodatkowy przychód także zostaje zakończony, bo z powodu tego, że od miesiąca nikt nie kupił jej obrazów wystawionych w lokalnej galerii, postanowiono się ich pozbyć i zwrócić do autorki. 

Haley dosłownie bierze auto siostry (która akurat jest z mężem na Hawajach), po części porywa swoją siostrzenicę (bo nie chce dojechać do celu samotnie i woli mieć dziesięcioletnią dziewczynkę za towarzystwo), po czym rusza w świat. Tyle, że auto dosłownie strajkuje i psuje się tuż przed czymś w rodzaju motelu w miasteczku, którego nazwy nie ma nawet na mapie.

Okazuje się, że Haley i jej siostrzenica muszą zostać tam przez co najmniej kilka dni, dopóki auto nie zostanie naprawione, a trzeba sprowadzić część samochodową. Na jej nieszczęście jej sąsiadem okazuje się Warren Ford - były żołnierz, który jest burkliwym ponurakiem: być może dlatego, że trzynaście lat wcześniej stracił siostrę - i że podejrzewa, że ktoś ją zabił i co gorsza, dalej on mieszka w miasteczku, siejąc zamęt.

Warren bywa szorstki z wierzchu, ale w środku dalej jest opiekuńczy i wrażliwy. I co gorsza: chce też pozbyć się Haley i jej siostrzenicy z Heart's Edge, bo wie, że mieszkając blisko niego, nie jest bezpieczna. Tyle, że nie do końca zdaje on sobie sprawę z tego, że Haley bardzo nie lubi, jak ktoś się rządzi i praktycznie nigdy nikogo się nie słucha... 

"Bohater niedoskonały. Tajemnice Heart's Edge. Tom 1" to naprawdę przyjemna historia - o roztrzepanej kobiecie i kimś w rodzaju gburowatego samca alfa. Takich historii jest sporo - nawet z motywem byłego żołnierza, który później z kolegami żołnierzami tropią jakieś spiski, tajemnice i intrygi, aczkolwiek tak jak wspomniałam na samym początku: na końcu autorka leciała na łeb, na szyję. 

W FORMIE SPOJLERU dodam (pełen skrin jest na naszym X), że autorka tak bardzo chciała pod koniec tej historii, żeby Haley zaszła w ciążę - że chociaż mogła dać informację, że dziewczyna przestaje brać tabletki antykoncepcyjne, to dostajemy opis, że od wyjątkowo ognistego aktu miłosnego osłabło działanie antykoncepcji (nie da się tego zrozumieć inaczej, co jest powodem tego, że przed ślubem została zapłodniona. 

Jeśli jednak macie ochotę na powieść, która trochę Was rozluźni i zrelaksuje (nie licząc tego okropnego zakończenia pod kątem logiki), to wiecie po co sięgnąć. Swoją drogą, nie całe zakończenie jest takie totalnie tragiczne, ale mimo wszystko niesmak pozostaje. 

Nie wiem, czy przeczytam kolejne tomy tej serii - kusi mnie, szczególnie historia o Doktorku - ale wychodzę z założenia, że muszę najpierw trochę ochłonąć, żeby pewne rzeczy poukładać w głowie. Tę recenzję piszę chwilę po zakończeniu czytania - i być może dlatego tym bardziej to zakończenie jest dla mnie takie boleśnie szokujące. 

Podsumowując: jeśli macie ochotę, sięgnijcie, a jeśli nie - dajcie szansę innemu tytułowi. Mówiąc w skrócie: "Bohater niedoskonały. Tajemnice Heart's Edge. Tom 1" to niedoskonała powieść, ale mimo wszystko nie opisałabym jej mianem rozczarowania roku 2023.

4 komentarze:

 1. Dzisiaj do mnie przyszła, więc będzie czytane😁

  OdpowiedzUsuń
 2. Narazie nie mam w planach 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Opis jak i okładka "Bohater niedoskonały. Tajemnice Heart's Edge. Tom 1" przyciągają wzrok. Jestem nią zainteresowana pomimo tej końcówki i przewidywalności. ale mne przyciąga to małe miasteczko, bohaterka, której wali się całe życie i potrzebuje zmiany, oraz zagadka z przeszłości. Jeśli będę miała możliwośc to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że książka nie ma logiki... Rozumiem, że nie całość, ale zakończenie jest najważniejsze, niesmak pozostaje i przekreśla szansę na sięgnięcie po kolejny tom. Nie rozumiem, dlaczego autor strzela sobie od razu w dwa kolana... ale spoko, istnieją masochiści, nie wnikam.
  Sorry, ale jakiś podstaw powinno się wymagać od literatury. Bohaterka może nie myśleć, ale autor musi. Ja po tak ograniczoną pozycję na pewno nie sięgnę, dziękuję za ostrzeżenie.

  OdpowiedzUsuń