niedziela, 7 lipca 2024

Agata Polte - "Arranged. Złota Elita. Tom 2"

 

Autor: Agata Polte

Tytuł: Arranged. Złota Elita. Tom 2

Wydawnictwo: NieZwykłe [współpraca reklamowa]

Data wydania: 2024

Ilość stron: 526

Ocena: 10/10


Opis:

Umowa małżeńska miała rozwiązać ich wszystkie problemy.

Sophie Banks od zawsze lubiła radzić sobie sama z każdą przeszkodą. Nauczyła się tego od matki, dla której była gotowa zrobić bardzo wiele. Właśnie dlatego podjęła jedną złą decyzję, a konsekwencje błędnego wyboru zaczęły ją przerastać. Niespodziewanie z pomocą przyszedł ktoś, kogo nigdy by o to nie podejrzewała – Darren Reeves. Mężczyzna zaproponował Sophie układ z korzyściami dla obu stron – on potrzebował fikcyjnej żony, ona wsparcia w wyjściu z kłopotów. A chociaż kobieta nie przepadała za znanym z częstego zmieniania partnerek Darrenem, zgodziła się na aranżowany związek i na jego grę. Wkrótce Sophie przekona się, że udawanie narzeczonej kogoś takiego jak Reeves nie będzie proste, zwłaszcza kiedy na drodze staną im różne przeszkody, a do głosu dojdą uczucia, które nie powinny się pojawić…

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia.


Recenzja:

Okej, chyba poznałam najlepszą książkę, jaką czytałam w tym roku - przynajmniej do dnia siódmego lipca. Może coś mnie jeszcze zaskoczy, ale jak kocham twórczość Agaty Polte i wiem, że jest jedną z moich ulubionych autorek, po której twórczość warto sięgać w ciemno - ale "Arranged. Złota Elita. Tom 2" dosłownie wbiło mnie w fotel, sprawiło, że szczęka opadła mi na podłogę i w ogóle uważam, że jest to jedna z najlepszych pozycji, które powstały spod ręki tej pisarki.

Powinnam się chyba powściekać, że tak późno dowiedziałam się o tym, że wychodzi drugi tom tej serii - ale dosyć szybko po premierze przeczytałam, w pełni się zgadzam, że jest to doskonała kontynuacja "Possessed" - chociaż wydawać by się mogło, że od historii Asha i Amber nie może być nic lepszego, to jednak chyba się pomyliłam.

Już nie mogę doczekać się trzeciego tomu, który pojawi się jeszcze w tym roku - i naprawdę dziwię się, że Agata Polte tak długo trzymała to, że ma takie perełki napisane w całkowitej tajemnicy, ale jak się gniewać na autorkę, która sprawiła, że ten weekend był pod znakiem cudownej Sophie i Darrena, który skrywa w sobie więcej plusów niż sądziłam?

No i do tego te bardziej ostre sceny - wszystko z klasą, z umiarem, bez żadnych obrzydliwych i chamskich opisów, a jednocześnie są one tak dobrze napisane, że mogą powodować rumieńce, szybsze bicie serca i wychodzę też z założenia, że bez wątpienia pobudzają wyobraźnię. Jak uważam, że zwykle w książkach Agaty Polte momenty erotyczne są na wysokim poziomie - tak pod kątem emocjonalnym i pod kątem pomysłowości, "Arranged. Złota Elita. Tom 2" wysunął się według mnie na prowadzenie w tym zakresie.

Poruszmy jeszcze na chwilę temat fabuły - gdzie dziewczyna, która całe życie podporządkowała swojej umierającej matce, aby starać się jej pomóc w końcu musi prosić o pomoc - gdyż teraz to jej życie może być zagrożone ze względu na to, że zadłużyła się nie u tej osoby, o której powinna. Tyle, że Sophie nie chce po raz kolejny obarczać swoimi problemami przyjaciół - chociaż bogatych, którzy pewnie pomogliby jej po raz kolejny, bez mrugnięcia okiem. Tyle, że nasza główna bohaterka jest bardzo niezależna i woli wszystko osiągnąć własnymi siłami - chociaż trudno jej sobie wyobrazić, że w takiej sytuacji mogłaby skądś wytrzasnąć tak ogromną kwotę.

Niczym rycerz na białym koniu i w lśniącej zbroi pojawia się Darren - wspólny znajomy i jednocześnie bardzo bogaty facet należący do złotej elity. Musi znaleźć sobie żonę na dwa lata, aby ojciec w końcu przekazał mu w stu procentach stery nad rodzinną firmą, a nie wyobraża sobie nikogo lepszego na stanowisko swojej fikcyjnej żony niż Sophie - która lubi wyzwania, ma cięty język, jest szczera i zwykle ma gdzieś opinię innych ludzi...

"Arranged. Złota Elita. Tom 2" to książka, którą koniecznie musicie poznać - bo mam nadzieję, że mój malutki opis początku fabuły tylko zaostrzył Wam apetyt - ale jednak każdy kolejny rozdział jest nową niespodzianką, nową porcją kolejnych doznań i nową porcją jeszcze większej dawki emocji i chemii między bohaterami.

Do tego Agata Polte stworzyła zakończenie, które było niczym wisienka na torcie - dosłownie idealnie pasowało do tego wszystkiego, co w międzyczasie się podziało, a sama kwestia tego, że później się pojawiają jeszcze chyba trzy rozdziały z perspektywy Darrena, dodatkowo dopełniają całość tej historii.

Bez wątpienia nie czytałam od dawna czegoś tak dobrego - i to zarówno pod kątem napisania, jak i całej fabuły, bohaterów, plot twistów... wszystkiego, mówiąc w skrócie. Nie jestem w stanie chyba podać żadnego minusa tej pozycji, no może oprócz tego, że ostatecznie ta powieść się kiedyś kończy i nie jest to opowieść, którą można czytać już do końca życia...

Podsumowując: dajcie szansę mojej nowej ulubionej książce roku 2024!

3 komentarze:

  1. Ostre sceny nieodpowiednie i dla mnie 😝 chociaż cieszę się, że nie tak przesadzone, jak to w ostatnich książkach bywało (wracam myślami o cytacie z młóceniem, to jednak mimo wszystko już klasyk). Rozumiem, że są fani takich pozycji, jednak to nie pochodzi pod mój gust. Wolę bardziej realne tematy, mniej... romansowe. Mniej Grey'owe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Agata Polte znam z młodzieżowego wydania jeszcze nie cztałam ksiązki z tych pikantnych ale to zmienię. "Arranged. Złota Elita. Tom 2" zapowiada się wyśmienicie, fabuła przemyślana, bohaterowie wyraźiści czuć chemię między nimi, to tego tajemnice, namiętność. Tylko pozostaje zabrać się za książki z tej serii.

    OdpowiedzUsuń
  3. Kiedyś nadrobię tą serię:D. Lubie książki autorki wiec to coś dla mnie :D

    OdpowiedzUsuń