wtorek, 18 listopada 2014

Claire - "Magia Wiedźm. Rytuały, specyfiki i zaklęcia"

Tytuł: Magia Wiedźm. Rytuały, specyfiki i zaklęcia
Autor: Claire
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 324
Ocena: 9/10

Opis:

Przed Tobą podręcznik współczesnej wiedźmy!
Znajduje się w nim opis różnych rodzajów medytacji - od dymnych po medytację OM. Autorka opisała, w jaki sposób w domowym zaciszu możesz pracować z energią czakr. Ujawnia także sposoby wytwarzania i wykorzystywania magicznej biżuterii, ubrań i kosmetyków. Do swoich celów wykorzystasz magię zapachów, olejków i przypraw. Znajdziesz tu również zaklęcia dbające o Twoje sprawy sercowe.
Zdobędziesz miłość, odzyskasz ukochanego bądź też skorzystasz z magii seksualnej, która rozpali wasze zmysły. Wspomogą Cię w tym najskuteczniejsze afrodyzjaki. Sekrety przyszłości ujawnią Ci najefektywniejsze techniki wróżbiarskie, w tym karciane, z wykorzystaniem wahadełka bądź też wróżebnego dymu. Jednym słowem - opanujesz sekrety białej magii!Recenzja:

Zapewne każdy z Was ma zupełnie odmienne wyobrażenie wiedźmy. Jednym na myśl od razu przyjdzie wyniszczona staruszka z ogromnym nochalem i brodawką na nim, kolejnym przed oczami objawi się dobroduszna babuleńka, znająca się na tym i owym, a jeszcze innym z wiedźmą skojarzy się boska Yennefer z Vengerbergu lub Babunia Jagódka. Niestety (albo stety), ta książka nie opowiada o magii żadnej z nich, a przynajmniej nie w dosłownym jej znaczeniu. Magia Wiedźm obfituje w magię, którą bez trudu możemy wykorzystać każdego dnia, niezależnie od płci czy predyspozycji.

Czy czarny kot przynosi pecha czy nie, 
zależy od tego, czy jest się człowiekiem czy myszą!

Taką oto metaforą wita nas Claire i tym samym rozpoczyna swoją krótką opowieść o swoich inspiracjach i początkach jako wiedźma. Nie brakuje tutaj humoru, a czytając odnosi się wrażenie, że autorka jest naszą dobrą przyjaciółką - jej osoba od razu trafia do serca. Zwyczajnie nie sposób nie polubić tak pozytywnej kobiety, która wręcz zaraża swoją pasją! Jej nastawienie do czytelnika, sposób prowadzenia narracji i mnóstwo ciekawostek sprawiły, że lekturę Magii Wiedźm pochłonęłam w zaledwie jeden dzień.

Tajemnica tkwi w tym, że nasza codzienność jest sama w sobie magią. Już śniadanie nie może obyć się bez rytuału parzenia kawy. Duch krzewu kawowca, jego Dewa, dość mocno trzyma nas większość w garści. Nie ma tortu urodzinowego bez świeczek. Można zadawać sobie pytanie, kto, na niebiosa, wpadł na pomysł, by stawiać na cieście świece, które przecież często kapią! Gdy rozważymy to racjonalnie, ten zwyczaj nie ma żadnego sensu.

Poza lekkim piórem, Claire może pochwalić się również ogromną wiedzą. W jej książce nie brakuje informacji o białej magii, czakrach, kolorach, kamieniach, kadzidłach, a także wielu, wielu innych rzeczach. Autorka odkrywa przed czytelnikiem wiele tajemnic dotyczących nie tylko magii, ale i naszego codziennego życia - naszego ubioru, uczesania czy nawet makijażu (tutaj zdecydowanie preferuje naturalność, co niezwykle mnie ucieszyło). Z książki dowiadujemy się również wiele o wróżeniu, nie tylko z kart, ale i magicznej kuli oraz wahadełka, rozwikłujemy zagadki świata duchów (m.in. roślin i zwierząt) oraz poznajemy magię coraz głębiej, głębiej i głębiej, a każda strona coraz bardziej zatraca nas w niezwykłym świecie autorki. Claire pomaga także czytelnikowi za pomocą prostych rad w sferze erotycznej (o tylu afrodyzjakach w życiu nie wiedziałam!) oraz finansowej. Bez wątpienia wypróbuję większość jej mądrości i kiedyś poinformuję Was o efektach!

Chciałabym jeszcze na koniec zwrócić Waszą uwagę na cudną okładkę i subtelne ornamenty umieszczone w dolnym rogu każdej strony. Wydanie tej książki jest doprawdy cudne i obfituje w niewielkie wykresy/rysunki, które są wspaniałym dopełnieniem treści (jak na zdjęciu powyżej - układy kart).

Magię Wiedźm. Rytuały, specyfiki i zaklęcia polecam z całego serca osobom zainteresowanym wróżbiarstwem, nietypowymi rozwiązaniami, ale i całkowicie nieobeznanych w tych tematach czytelnikom. W końcu magia jest wszędzie, jest i w każdym z nas, prawda? ;)

Tę książkę zrecenzowałam dla Was dzięki wydawnictwu Studio Astropsychologii

3 komentarze:

  1. Czytałam już jakiś czas temu - książka naprawdę ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To mnie zaciekawiłaś, bo pomimo, iż jakoś zbytnio się nie interesuje tematem wróżbiarstwa, to myślę, że to byłaby dla mnie całkowicie inna odsłona

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie słyszało się o tej pozycji i chyba się skuszę ;) [ Szept Myśli ]

    OdpowiedzUsuń