sobota, 14 lutego 2015

MFB TAG by Iwi


Witam Was wszystkich bardzo serdecznie! 
Macie dzisiaj okazję dowiedzieć się czegoś o mnie. Mam nadzieję, że Was wszystkich nie zanudzę i dotrwacie do końca postu :)

No to, zabieramy się do pracy!

1. Moją pierwszą lekturą definitywnie była książka Jak Wojtek został strażakiem. Nie wiem, dlaczego to pamiętam, ale wiem, że to była moja pierwsza lektura w pierwszej klasie szkoły podstawowej. 


2. To pytanie też jest całkiem łatwe - pierwszą książką, którą totalnie pokochałam, była Akademia Wampirów. Od tego czasu zaczęłam też sięgać po książki fantastyczne i paranormal romance. 


3. Zazwyczaj staram się przeczytać książkę od deski do deski i staram się dać jej szansę. Kiedy jednak w czwartek klasie szkoły podstawowej dostałam do czytania W pustyni i w puszczy... Przeczytałam ją. Ale uwierzcie, chyba niczego bardziej nie nienawidzę. 


4. Uhuhu. To pytanie mnie zabiło, naprawdę. Mam w domu zbyt dużo książek, żeby stwierdzić, którą kupiłam jako pierwszą. Wiem jednak, że Muminki były jedną z tych książek, które kupiłam: sama, za swoje własne pieniądze, dużo lat do tyłu.


5. Jeżeli chodzi o wypożyczenie - mam jeszcze większy problem niż z poprzednim pytaniem. Mam wrażenie, że do biblioteki chodzę od zawsze, moja mama o to zadbała. Natomiast książkę, którą pożyczyłam komuś jako pierwszą? Jestem prawie pewna, że była to Akademia Wampirów, pierwszy tom. Swoją drogą - filmowa okładka jest okropna. 


6. Moja skrzynka na Lubimy Czytać mówi, iż było to Serce Gryfa. Wiecie co? Wierzę mojej skrzynce :D


7. Możecie w to wątpić, albo nie, ale pierwszą książką, jaką zrecenzowałam było Tak trudno być mną!. Recenzję tę wysłałam na nabór do pierwszego bloga, na którym później pisałam. Teraz jednak jestem tutaj i jest mi z tym naprawdę dobrze. Widzę, że od czasu tamtej recenzji moje umiejętności pisania uległy znacznej poprawie.


8. Chyba nie będę musiała nikomu tego horroru zbyt długo przedstawiać - Proces. Nigdy więcej nie każcie mi spędzić z tą pozycją chociażby minuty. Bo obudzi się we mnie instynkt seryjnego mordercy. 


9. Nie jestem osobą, która często płacze. Nawet przy książkach, czy też filmach. Pominę dyskretnie to pytanie, ponieważ naprawdę nie wiem, do której pozycji uroniłam łezkę, lub dwie.

10. Kubuś Puchatek się liczy? XD


11. Prościzna - Ania z Zielonego Wzgórza. W czwartej klasie szkoły podstawowej przeczytałam całą serię. Ostatnio do niej powróciłam i mogę tylko powiedzieć, że dalej ją kocham. 


12. Kiedy byłam dzieckiem, to rodzice czytali mi dużo wierszy Brzechwy i Tuwima. Ale zapadło mi także w pamięć Kto ty jesteś?. To zna chyba każdy z nas.


13. Trochę takowych było. Ale ostatnio chyba najbardziej czekałam na wydanie książki Igi :)14. Ostatnio nie pragnę niczego innego niż zapoznać się z Mistrzem Miasta z serii Anita Blake. Jestem dopiero na dwunastym tomie, a wiem, że autorka stała się moim bogiem. 


15. Czytanie kochałam od zawsze. Nie wiem, czy była jakaś książka, która specjalnie się do tego przyczyniła. 


To już wszystko na dziś. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tym wyzwaniu - podawajcie linki do swoich odpowiedzi w komentarzach, z chęcią się zapoznam z waszym MFB TAG :) 

4 komentarze:

 1. Ja także uwielbiam Akademię Wampirów. Trafiłam na nią jednak trochę później niż ty ;)
  W Pustyni i W Puszczy to było coś masakrycznego...
  Zapraszam do siebie,
  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. "Anię z Zielonego Wzgórza" przeczytałam, ale z kontynuacją już gorzej. Może kiedyś uda mi się to nadrobić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym pamiętać wszystkie te pierwsze książki. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. ja na większość pytań nie pamiętam odpowiedzi, więc raczej nie zrobiłabym u siebie tej akcji. Ale pewnie znalazłaby się książka Szatan z siódmej klasy

  OdpowiedzUsuń