czwartek, 23 lipca 2015

English Matters - magazyn dla uczących się języka angielskiego - lipiec/sierpień

Tytuł: English Matters - magazyn dla uczących się języka angielskiego
Wydawnictwo: Colorful Media
Data: lipiec/sierpień 2015
Ilość stron: 42
Ocena: 8/10

Recenzja: 

Nie jest to moje pierwsze zetknięcie się z tym magazynem - definitywnie nie. I mogę obiecać, że także nie jest ono ostatnie.  Uwielbiam czytać zamieszczone tu artykuły i widząc tą różnorodność tematów i słówek, na mojej twarzy pojawia się szeroki uśmiech. Jestem pewna, że osoby, które dopiero zaczynają naukę języka angielskiego, jak i te, które znają go już bardzo dobrze, odnajdą w tym dwumiesięczniku coś dla siebie. 

Pierwsze, co rzuca nam się w oczy, to okładka - chyba każdy z nas wie, kogo ona przedstawia - nawet jego dane są podane wielkimi, niebieskimi literkami. Oznacza to... tak, dokładnie! Iż w magazynie tym pojawia się obszerny artykuł na temat Johnnego Deepa, jego historii, roli filmowych oraz życia prywatnego. Dosłownie kocham tego aktora, jestem jego ogromną fanką, także z wielką chęcią przeczytałam cały tekst i powiem szczerze, że byłam zachwycona - pojawia się tu masa ciekawostek, o których wcześniej nie miałam pojęcia!

Co ciekawego pojawia się jeszcze w tym numerze? Zobaczcie spis treści :) Bo w skrócie mówiąc - jest mnóstwo wspaniałych artykułów z różnych dziedzin.


This & That
• Summertime in the States

People & Lifestyle
• The Many Masks of Johnny Depp
• On Par with the Family
• Thirty Seconds to Mars

Culture
• North vs South
• Cinema International
• Contemporary American Literature  

Travel
• Cyprus: The Birthplace of Beauty
• Travel Nightmares

Conversation Matters
• Question Master

Leisure
• Closer to the Edge by 30 Seconds to Mars


Nie licząc artykułu o moim idolu, najbardziej w tym numerze spodobał mi się dział związany z kulturą - trochę o tradycjach, trochę o gwiazdach filmowych, odrobinka o książkach... Czyli coś, co tak naprawdę najbardziej mnie interesuje! Wszystko to z masą ślicznych ilustracji i listą słówek przy każdym tekście, których czytelnik mógłby nie znać, które mogłyby sprawić mu jakąkolwiek trudność. 

Przyznam szczerze, że czytam ten magazyn już od jakiegoś czasu i cały czas stanowi on dla mnie pozytywne zaskoczenie - jest dopracowany, teksty są ciekawe, tematy są starannie dobrane, a ilustracje zapierają dech w piersiach. 

Dodatkowo większość z dostępnych tu tekstów można pobrać sobie w formie MP3 - wystarczy na stronie wydawnictwa wpisać odpowiedni kod - pomaga to w pracowaniu nad wymową pewnych słówek, szczególnie, kiedy naprawdę nie mamy pojęcia, jak dane słówko powinno się prawidłowo wymawiać. Oprócz tego jest to swego rodzaju obycie z językiem, ponieważ słuchając, sporo też zapamiętujemy. 

Wydawnictwo Colorful Media przygotowało także do ściągnięcia, za darmo, bardzo fajne dodatki. Zaraz Wam je podlinkuje i zobaczcie sami, że naprawdę warto inwestować w ten magazyn, ponieważ pomaga on w rozwoju naszych umiejętności językowych, a poniekąd także i tych intelektualnych, kiedy dowiadujemy się z czytanych artykułów jakichś nieznanych dotąd nowości. Do zakupu i czytania zachęcam dosłownie wszystkich - rozpisałabym się bardziej na temat treści artykułów, ale mam nadzieję, że sami odkryjecie, co dokładnie skrywa wnętrze tego dwumiesięcznika. Nie będziecie zawiedzeni, gwarantuję Wam to! Jeśli jesteście zainteresowani także innymi językami - włoskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, czy też rosyjskim, to również znajdziecie tu coś dla siebie. 

Magazyn ten dostałam od Colorful Media 

3 komentarze:

 1. Nie spotkałam się jeszcze z takim miesięcznikiem do nauki języków obcych, dzięki któremu przyswajanie nowych słówek, zwrotów byłoby aż tak przyjemne. Ja musiałabym uczyć się angielskiego od samych podstaw, gdyż w szkole miałam jedynie lekcje j. niemieckiego a w podstawówce rosyjskiego. ;)
  Podobają mi się również pomoce, które można pobrać z internetu, które ułatwią nam i zapamiętywanie słówek, jak i pozwolą nam poznać prawidłowe ich brzmienie/wymowę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Magazyn już widziałam i chętnie bym go zakupiła, bo akurat angielski lubię i chcę się rozwijać :). Chyba się skuszę na kolejny numer ;D.
  W ogóle to świetna inicjatywa taki dwumiesięcznik ^^
  City of Dreaming Books

  OdpowiedzUsuń
 3. Czegoś takiego mi trzeba. Można to dostać w zwykłym salonie prasowym, czy przez prenumeratę tylko?

  OdpowiedzUsuń