sobota, 19 września 2015

Balbina Pędziwiatr - "Kurs Astrologii"

Tytuł: Kurs Astrologii
Autor: Balbina Pędziwiatr
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 156
Ocena: 8/10

Opis:

Astrologia jawi się większości z nas jako skomplikowana dziedzina, do korzystania z której trzeba się przygotowywać latami. Tymczasem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Jest ona zaskakująco prosta, a każdy człowiek może zacząć z niej sprawnie korzystać. Nie trzeba się przy tym przebijać przez miliony opasłych tomów pełnych niezrozumiałych wykresów i skomplikowanych sformułowań. Wystarczy wiedza z tej, napisanej przystępnym językiem, książki.
Znajdują się w niej opisy poszczególnych planet i cechy charakteru, jakie owe ciała niebieskie reprezentują. Autorka zamieściła szczegółową charakterystykę wszystkich znaków zodiaku. Wyjaśniła również, jak interpretować planety w każdym z nich i co o nas mówią poszczególne domy horoskopu.
W publikacji znajdziesz podział znaków astrologicznych ze względu na ich biegunowość, jakości i żywioły. Zrozumiesz pojęcie retrogradacji planet i aspekty horoskopu. Dowiesz się także, w jaki sposób możesz poradzić sobie z trudnymi cechami wpisanymi w Twoją własną planetarną charakterystykę. Autorka poinstruuje Cię, jak dzięki astrologii zapewnić sobie harmonię we wszystkich sferach życia – od zawodowej po uczuciową.


Recenzja:


Z jako-taką Astrologią miałam dotychczas jedynie styczność na lekcjach fizyki. Na zajęciach jednak nie uczyliśmy się tworzenia horoskopu na podstawie planet i znaków zodiaku, oglądaliśmy jedynie konstelacje gwiazd i rozwiązywaliśmy kosmiczne (dosłownie i w przenośni) zadania. Sięgając po Kurs Astrologii byłam więc całkowitym nowicjuszem w tej dziedzinie, pragnącym za wszelką cenę zdobyć choć odrobinę wiedzy w temacie. 

Z opisu książki wynika, że Astrologia wcale nie jest trudna i każdy człowiek bez problemu może się jej nauczyć. Na początku absolutnie nie zgadzałam się z tym stwierdzeniem, gubiłam się w planetach, domach i pozostałych elementach, lecz stopniowo, zagłębiając się coraz bardziej w ów podręcznik, zaczęłam łączyć fakty. Z ręką na sercu przyznaję teraz, że Astrologia nie jest czarną magią, a ten napisany naprawdę przyjemnym i przystępnym językiem kurs Balbiny Pędziwiatr jest tego najlepszym dowodem. Autorka w prosty sposób wprowadza czytelnika w świat interpretacji horoskopu i choć miejscami naprawdę może wydawać się on skomplikowany, to nie warto się zniechęcać! Po kilku kolejnych stronach odnajdziemy odpowiedzi na nasze wątpliwości, a wszystko jest doprawdy doskonale wyjaśnione.

Treść książki jest podzielona na wiele rozdziałów, a większość z nich zakończona jest zadaniem domowym. Bez wątpienia większość osób w okresie szkolnym to przerazi, jednak jest to swoiste podsumowanie, które pozwala znakomicie utrwalić zdobytą wiedzę. Nie brakuje tutaj również zręcznie wplątanych w treść ciekawostek, które wciągają czytelnika w świat Astrologii. 

Dodatkowym atutem owego kursu są rozdziały wyjaśniające znaczenia i słowa kluczowe poszczególnych elementów: planet, znaków zodiaku, domów... Mnie szczególnie uwiodła ilustracja przedstawiająca ułożenie poszczególnych domów, bo choć wygląda skomplikowanie, pozwoliła mi bardziej wyobrazić sobie ich położenie, a tym samym - lepiej zrozumieć ich istotę. Ot, niezwykle pożyteczny dodatek dla laika, choć gdy pierwszy raz przeglądałam książkę, omal nie dostałam dzięki niemu ataku serca. :)

Autorka w podsumowaniu informuje nas o tym, że potrzeba czasu, aby nabrać wprawy w interpretacji horoskopu. Muszę się z nią zgodzić, bo sama wciąż mam niemały problem, jednak ćwiczę tę sztukę z uporem. Jak mawiają - trening czyni mistrza i ja zamierzam się tego trzymać. Warto opracowywać horoskopy dla innych, bo umożliwia to rozwój własny i doskonalenie własnego warsztatu.

Znając i stosując Astrologię w życiu codziennym zyskujemy zupełnie inne podejście do świata, w całkowicie odmienny sposób go postrzegamy i odczuwamy jego głębię. Uzyskujemy wgląd w nasze wnętrze, dostrzegamy własny potencjał, możemy w pełni wykorzystać swoje umiejętności oraz pracować nad swoimi wadami, wewnętrznymi konfliktami, pokonywać wewnętrzne bariery i ograniczenia. (...)

Kurs Astrologii uczy astromyślenia, a także na swój sposób dyscypliny. Dzięki Astrologii jesteśmy w stanie lepiej poznać siebie i otaczających nas ludzi, pozwala także udoskonalić naszą osobowość. Książkę polecam wszystkim, którzy szukają własnego ja - myślę, że te osoby najbardziej odnajdą się w tej dziedzinie nauki. Poza tym jest to doskonały pomysł na rozwój oraz kreatywne spędzenie czasu. 

Tę książkę zrecenzowałam dla Was dzięki wydawnictwu Studio Astropsychologii. :) 

2 komentarze:

  1. Lubię astrologię i w sumie od małego gdzieś w moim życiu się przewija, ale to wcale nie taka prosta sprawa ;)

    Bookeaterreality

    OdpowiedzUsuń
  2. Horoskopy swego czasu namiętnie czytałam we wszelkiego rodzaju czasopismach. :D

    Ta książka to nie tylko nauka interpretacji horoskopu- to również budowanie swojej osobowości, dzięki której łatwiej będzie nam zrozumieć siebie i otaczający nas świat. Sądzę, że zrobiłabym z tej książki dobry użytek z pożytkiem dla siebie. :)

    OdpowiedzUsuń