niedziela, 6 grudnia 2015

Konkurs #26

1. Organizatorem konkursu są recenzentki Naszego Książkowiru, a sponsorem jest Onepress
2. Niniejszy konkurs trwa 06.12.2015 br. do północy. Zgłoszenia, które zostaną nadesłane po wyznaczonym terminie, nie będą brane pod uwagę.
3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 7 dni po zakończeniu konkursu. 
4. Zasady udziału:
a) Każdy komentarz musi zawierać: chęć zgłoszenia, nick pod jakim obserwuje bloga oraz e-mail,a także odpowiedź na zadanie konkursowe.
b) Zwycięzcy zostaną wybrani przez recenzentki.
c) Po wyłonieniu zwycięzcy, czekamy 2 dni na adres kontaktowy, który proszę wysłać na e-mail: nasz.ksiazkowir@onet.pl. Jeśli zwycięzca nie odezwie się w ustalonym terminie nagroda przepada na rzecz innej osoby. 
d) Każdy uczestnik powinien mieszkać na terenie Polski - jednocześnie jest to zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki książek. 
e) W konkursie mogą brać udział osoby, które posiadają bloga oraz osoby, które bloga nie posiadają, jednak w zgłoszeniach anonimowych bardzo proszę o podanie imienia i nazwiska.
f) Proszę o dodanie banerka konkursowego podanego powyżej na swojego bloga/fanpage'a - nie jest to jednak wymóg konieczny! :)
g) Będzie nam miło, jeśli dodacie nas do obserwowanych, G+, polubicie fanpage Nasz Książkowir na Facebooku, naszego Twittera, Snapa: bookshelfie oraz yt - oraz na innych portalach społecznościowych (zakładka na blogu po prawej stronie)
h) Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu.


Zadanie konkursowe:

Jakiego uczucia podczas świąt nie chcielibyście doświadczyć i dlaczego? 

28 komentarzy:

 1. Biorę udział.
  Obserwuję jako Cleo M. Cullen
  banner: una-infinidad.blogspot.com
  cleo.cullen17@interia.pl

  Podczas świąt nie chciałabym czuć smutku. Smutku z powodu nieprzyjemnej atmosfery przy świątecznym stole. Smutku z powodu kłótni tuż przed wieczerzę czy też smutku spowodowanego czyjąś nagłą nieobecnością. Święta to czas radości z narodzin Jezusa, wszystkie negatywne emocje powinny odejść na ten czas w zapomnienie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Biorę udział! :)
  Michał Ozimek
  antyrama2010@gmail.com

  Nie chciałbym doświadczyć uczucia przejedzenia, żeby móc jeść i jeść i jeść :v
  Ale muszę sam sobie zrobić najpierw, więc nie chciałbym też doświadczyć uczucia zmęczenia, żeby robić dużo jedzenia, żeby potem jeść :v

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się!
  Obserwuję bloga jako: Ula MA
  Emai: ula.aoki@gmail.com

  Oglądam ostatnio serial "Dexter", więc codziennie dostaję dużą dawkę krwi i zagadek. Nie chciałabym nie doświadczać niczego. Z trudem mogę sobie wyobrazić, że istnieją osoby, które nic nie odczuwają przytulając kogoś, całując, a nawet pozbawiając życia. Emocje są nieodzownym elementem życia ludzkiego. Wszystko w koło pobudza jakieś trybiki w mózgu człowieka, jest powodem radości bądź smutku. Wielu ludzi w trudnych momentach życia mówi, że chciałoby nic nie czuć. Ja bym nie chciała nie być ani smutną ani szczęśliwą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się!

  Zdecydowanie nie chciałabym doświadczyć uczucia samotności. Na szczęście mam rodzinę i przyjaciół, którzy sprawiają, że święta są radosne i ciepłe, ale cóż by było gdybym jednak nie mogła spędzić z nimi świąt? Nie wyobrażam sobie, że musiałabym siedzieć w pokoju sama, pogrążona w smutku.

  Obserwuję jako Paulina Stachyra
  paulina.st91@gmail.com
  Udostępniam: https://plus.google.com/103990863907004917634/posts/45kNyNX4mW1

  OdpowiedzUsuń
 5. Samotności ! nie chciałabym być samotna, bo to wiąże się z smutkiem, przygnębieniem, a święta to czas radości ! :) Obserwuję jako KLAUDIA Płatek mail. klaudia658@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się, obserwuję jako złodziej dusz
  email: krystynka7560@gmail.com
  Myślę, że najgorszym uczuciem, które możemy poczuć w święta, jest przede wszystkim samotność, uczucie że zapomniał o nas ktoś, na kim polegaliśmy.. albo, że nie znaczymy nic dla nikogo. Nie chciałabym być również smutna w tym dniu, bo jest to dzień radości przede wszystkim :) nie chciałabym być też zdenerwowana, ani zła, żeby nie psuc swoim zachowaniem wspólnie spędzonych dni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się !
  Obserwuję jako: Natalia Żmijska
  E-mail: kotek11.1999@gmail.com

  W święta nie chciałabym poczuć odrzucenia, z tym również wiąże się smutek i wiele innych uczuć. Święta według mnie to rodzinny czas, dlatego odrzucenie byłoby najgorsze

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się !
  ksiazkomaniaczka 23, instagram:edyta56
  email:ksiazkomaniaczka23@gmail.com
  W święta nie chciałabym doświadczyć samotności, bo to uczucie szczególnie w takie dni doskwiera. Swięta to czas który spędzamy z bliskimi przyjaciółmi więc powinien być radosny bez odrobiny nawet samotności czy smutku :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Szalona Krewetka6 grudnia 2015 14:35

  Zgłaszam się!
  Obserwuje jako: Szalona Krewetka
  mail: szalonakrewetka007@gmail.com

  Święta Bożego Narodzenia są dla mnie zawsze dziwnym melancholijnym okresem. Mimo to, kocham je i zawsze czekam z niecierpliwością na pierwszą gwiazdkę. Nie będę więc mówić o tym, że nie chciałabym odczuć smutku, samotności czy odrzucenia bo z tym jestem w stanie sobie poradzić. Nie przeżyła bym mianowicie poczucia winy. Poczucia winy, że czegoś nie zrobiłam, nie ma mnie przy kimś z kim być powinnam albo jest smutny mimo, że mogłam temu zaradzić. Nie zniosłabym myśli, że ktoś z mojej winy jest nieszczęśliwy w święta.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się!
  Obserwuję blog jako Agata Polte, tak samo jak i fanpejdż.
  e-mail: agata.polte@wp.pl

  Podczas świąt myślę, że nie chciałabym doświadczyć więcej uczucia straty, smutku po odejściu bliskiej osoby. Jest to okropne, a zwłaszcza podczas świąt odczuwa się to najbardziej, gdy brakuje bliskiej osoby przy wigilijnym stole, podczas spotkań rodzinnych... Święta dla mnie to czas radości, który powinien być pozbawiony wszelkich zmartwień i smutków (nawet jeśli nie do końca to możliwe, to zawsze można się starać). Mimo że strata zawsze boli tak samo i nikt nie chce, by bliska osoba odeszła, to myślę że zwłaszcza podczas świąt utrata kogoś z rodziny boli najbardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako kozung, mail: a.b.slawinska@wp.pl
  Nie chcę strachu. Ten rok, zwłaszcza jego druga połowa była dla mnie ciężka. Choroba, szpital, rozłąka i strach przed tym że na święta moje dziecko może być samo..Nigdy więcej strachu! Bardzo nie chcę się bać, bardziej nie chcę żeby bał się on..

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się, Luna klaudiamarlena@wp.pl

  Najgorsze uczucie, które mogłoby mnie spotkać podczas świąt to uczucie emocjonalnej pustki i tęsknoty. Bo przecież najlepsze co w świętach to radość z bycia razem, z tworzenia rodziny, ze wspólnie spędzonego czasu. Nie chciałabym siedzieć samotnie pogrążona w smutku. I nie tęskić za tymi których nie ma, bo oni na pewno by nie chcieli abyśmy się nadto martwili. W ten magiczny dzień powinniśmy być pełni radości i czerpać jak najwięcej na nowy rok. Carpe diem! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Biorę udział! :)
  Randaksela
  emulcja@gmail.com

  Nie chciałabym doświadczyć wstydu. I poczucia się głupiej. Wiadomo jest cała rodzina, wszystko pięknie ładnie a tu nagle: BACH! Leżysz jak długa na podłodze wśród rozwalonego ciasta. Wszyscy w śmiech i do końca życia nie dadzą Ci zapomnieć jak to w święta zmiażdżyłaś ciasto swoim ciałem... Lub powiedzenie czegoś głupiego, lub zwyczajne przejęzyczenie a rodzina nie zapomina. Uczucie wstydu będzie Cię dopadnie Cię nie tylko w tej chwili, ale za każdym razem gdy będą Ci o tym przypominać...

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się !
  Obserwuję jako: Grażyna Wróbel
  E-mail: wróbel.g89@gmail.com

  Podczas świąt nie chciałabym odczuć uczucia samotności. To chyba najgorsze co może spotkać człowieka i w dodatku w tak ważnym rodzinnym czasie. Samotność jest straszna i nie życzę nikomu, aby jej musiał doświadczać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako kasia tkasia
  e-mail kasiolek09@wp.pl

  Nigdy nie chciałam mieć świąt smutnych niestety 3 lata temu miałam takie święta ponieważ 4 dni wcześniej pochowałam mojego Tatę :( i niestety zdarzyło się to również w tamtym roku święta bez Ojczyma który zmarł 2 miesiące przed świetami. I do tej pry najbardziej się boję takich świąt.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako kasia tkasia
  e-mail kasiolek09@wp.pl

  Nigdy nie chciałam mieć świąt smutnych niestety 3 lata temu miałam takie święta ponieważ 4 dni wcześniej pochowałam mojego Tatę :( i niestety zdarzyło się to również w tamtym roku święta bez Ojczyma który zmarł 2 miesiące przed świetami. I do tej pry najbardziej się boję takich świąt.

  OdpowiedzUsuń
 17. zgłaszam się, obserwuję jako vaapku
  vaapku@gmail.com

  Nigdy więcej w święta nie chciałabym doświadczyć strachu. Kilka lat temu zaraz po świętach mój Tato miał mieć operację wszczepienia nowej zastawki. Był przerażony (wszyscy byliśmy) i w Wigilię niemal się z nami żegnał. Mnie słowa utknęły w gardle i nie byłam w stanie nawet powiedzieć, że go kocham. Nigdy, nigdy, nigdy więcej takiego strachu.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłaszam się. Obserwuję jako PannaKac. Mail: pannakac@gmail.com.

  Nie chciałabym poczuć, że ktoś się na mnie zawiódł. Święta są czasem, kiedy powinniśmy wybaczać sobie wszystkie rzeczy i dawać ludziom szansę na poprawę. Nie chciałabym, żebym była już dla kogoś całkowicie skreślonym człowiekiem.

  OdpowiedzUsuń
 19. Obserwuję jako Tomek Bolach, t.bolach@gmail.com, oczywiście również zgłaszam się :)

  Widzę, że samotność jest już wielokrotnie zajęta, ale dlaczego nikt nie powiedział, że nie chciałby doświadczyć wyrzutów sumienia związanych z samotnością? Jeśli to ja miałbym zostać sam podczas Świąt, przeżyłbym. Byłoby ciężko, ale poradziłbym sobie z tym. Nie wytrzymałbym jednak uczucia, że zapomniałem o kimś bliskim, że moi rodzice, bądź mój dziadek, mieliby w tym rodzinnym czasie czuć się samotni. To oni mnie wychowali, to oni sprawili, że jestem tym, kim jestem. To dzięki nim żyję. Nie potrafiłbym pogodzić się z wyrzutami sumienia, gdybym zdał sobie sprawę, że o nich zapomniałem. Dla mnie właśnie to jest najgorszym możliwym scenariuszem... Myśl, że ktoś z moich bliskich musi spędzać Święta sam, bo.. zapomnieli o nim najbliżsi :(

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako : Agnieszka Wójcik
  meil : agnieszkawoj95@gmail.com
  Nie chciałabym odczuć uczucia odrzucenia czy samotności. Każdy człowiek marzy o rodzinie, swoim kawałku małego świata do którego ucieka w chwilach smutku. Malego kąta wypełnionego bliskimi ludźmi, psami, kotami i szczurami (:D) gdzie czuje się że odnalazł swe miejsce.Boje się tego że zabraknie bliskiej mi osoby która jest w tym momencie ciężko chora .. Boje się tego iż będę płakać w święta w poduszkę z powodu straty a nie cieszyć się ich niepowtarzalym urokiem.

  OdpowiedzUsuń
 21. Instagram: anetka15399 Facebook: Aneta Okońska e-mail:mlodszaa1599@o2.pl
  Zdecydowanie samotności. Samotności nie chciałabym doświadczyć nie tylko w święta, le również w całym moim życiu. Myślę, że to okropne uczucie, które powoduje smutek, załamania nerwowe itp. Dlatego cieszę się, że mama tak wspaniałą rodzinę i przyjaciół. Dzięki Nim nie martwię się o kolejny dzień, bo wiem, że nawet jesli coś się stanie ktoś mi z pewnością pomoże.

  OdpowiedzUsuń
 22. Zgłaszam się
  obserwuje jako Patrycja Zygmunt
  email zygus5@onet.eu
  Nie chciałabym odczuwać smutku, dlatego że święta powinny być wesołe i mają być miłe przy wspominkach. Smutek nie powinnien być częścią świąt

  OdpowiedzUsuń
 23. Osobiście najbardziej nie chciałabym doświadczyć uczucia rozczarowania moich bliskich z moich prezentów :D Prezenty wybieram już od początku października z wielką dbałością, tak aby każdy był dobrany indywidualnie pod kątem danej osoby. Wszyscy bliscy wiedzą jak wielką radość sprawia mi obdarowywanie innych i jak bardzo nie chciałabym spotkać się z niezadowoleniem.

  Daria Dolata, daria.dolataa@gmail.com, zgłaszam chęć udziału :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako Musza K.
  domino1994domino@o2.pl

  Nie chciałabym tego dnia nikomu współczuć. Nie to, że chcę być zimna jak lód wobec innych. Chodzi raczej o to, aby nie było osób, którym potrzebne współczucie. Bo tego dnia każdy powinien być szczęśliwy....

  OdpowiedzUsuń
 25. Biorę udział
  Wieczorek karol
  karol.wieczorek@gmail.com

  Myślę, że samotności, święta to czas który spędzamy z rodziną, będąc samemu ten czas nie jest wcale wyjątkowy, a taki powinien być.

  OdpowiedzUsuń
 26. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Tina Black
  Martynasp4@op.pl
  Myślę, że nie chciałabym poczuć się odtrąconą, ignorowaną. W końcu święta to czas,w którym powinniśmy się cieszyć ze wspólnie spędzanych chwil, towarzystwa, rodzinnej atmosfery, więc przykrość sprawiłoby mi takie traktowanie, jakbym była powietrzem. To też czas, w którym możemy odpocząć od obowiązków a często zdarza się, że rodzina traktuje nas jak 10 lat temu, gdy byliśmy dziećmi i może odesłać do pokoju obok, by się pobawić z resztą podopiecznych, nie zwracając uwagi, że większość z nas jest już dorosła, a jeśli nie dorosła to przynajmniej pełnoletnia i nie czerpie już radości z biegania po pokoju z ręcznikiem zarzuconym na plecy udając SuperMana. Tak więc to właśnie takiego odtrącenia najbardziej się boję.

  OdpowiedzUsuń
 27. Zgłaszam się ! :)
  obserwuje jako Kinga Janusz
  e-mail: kinga.janusz96@op.pl

  Podczes świąt często się zastanawiam jak to by bylo, jak ktoś z obecnych by zniknął, umarł. Tego się boje chyba najbardziej, ze kogoś może zabraknąć na święta. Szczególnie w tym roku. Zaczełam studia, wiec rzadziej widzę się z rodziną. Strach przed utratą bliskich może zniszczyć ten świąteczny nastrój.

  OdpowiedzUsuń