niedziela, 6 grudnia 2015

Konkurs #28

1. Organizatorem konkursu są recenzentki Naszego Książkowiru, a sponsorem jest Studio JG
2. Niniejszy konkurs trwa 06.12.2015 br. do północy. Zgłoszenia, które zostaną nadesłane po wyznaczonym terminie, nie będą brane pod uwagę.
3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 7 dni po zakończeniu konkursu. 
4. Zasady udziału:
a) Każdy komentarz musi zawierać: chęć zgłoszenia, nick pod jakim obserwuje bloga oraz e-mail,a także odpowiedź na zadanie konkursowe.
b) Zwycięzcy zostaną wybrani przez recenzentki.
c) Po wyłonieniu zwycięzcy, czekamy 2 dni na adres kontaktowy, który proszę wysłać na e-mail: nasz.ksiazkowir@onet.pl. Jeśli zwycięzca nie odezwie się w ustalonym terminie nagroda przepada na rzecz innej osoby. 
d) Każdy uczestnik powinien mieszkać na terenie Polski - jednocześnie jest to zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki książek. 
e) W konkursie mogą brać udział osoby, które posiadają bloga oraz osoby, które bloga nie posiadają, jednak w zgłoszeniach anonimowych bardzo proszę o podanie imienia i nazwiska.
f) Proszę o dodanie banerka konkursowego podanego powyżej na swojego bloga/fanpage'a - nie jest to jednak wymóg konieczny! :)
g) Będzie nam miło, jeśli dodacie nas do obserwowanych, G+, polubicie fanpage Nasz Książkowir na Facebooku, naszego Twittera, Snapa: bookshelfie oraz yt - oraz na innych portalach społecznościowych (zakładka na blogu po prawej stronie)
h) Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu.


Zadanie konkursowe:

Napiszcie w 3-5 zdaniach, dlaczego warto czytać mangi!

25 komentarzy:

 1. Zgłaszam się, Luna, klaudiamarlena@wp.pl

  Mangi warto czytać chociażby dlatego, że zawsze jest to jakaś odskocznia od życia codziennego i rozwijają wyobraźnię w dużo większym stopniu niż telewizja. Możemy wejść w historię danego bohatera odkładając wszystkie swoje problemy na bok. Dodatkowo rysunki mogą zadowolić naszą artystyczną duszę i pomóc w wyobrażeniu sobie akcji. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się!!
  Obserwuję jako: Mitchelia
  E-mail: ksiazki.mitchelii@gmail.com
  baner: ksiazki-mitchelii.blogspot.com w zakładce konkursy
  odpowiedź:
  Warto czytać mangi, bo dzięki nim można dowiedzieć się wielu ciekawostek o kulturze Japonii. W dodatku piękna kreska i ciekawa fabuła potrafią dać wiele godzin bardzo mile spędzonego czasu, pozwalają się odstresować i pobudzają wyobraźnię. Nie pisząc już o tym, że można nauczyć się rysować ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się!

  Czytanie mangi to niezły trening dla umysłu - w końcu czyta się ją w zupełnie inny sposób niż tradycyjne ksiażki/ komisy.Opowiadają wspaniałe historie, które ubarwione są czarno-białymi, artystycznymi ilustracjami. A tym ilustracjom sami możemy w wyobraźni dodać koloru...

  Obserwuję jako Paulina Stachyra
  paulina.st91@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Szalona Krewetka6 grudnia 2015 15:23

  Zgłaszam się!!!
  Obserwuje jako Szalona Krewetka
  szalonakrewetka007@gmail.com

  Mangi warto czytać z wielu powodów! Są bardzo dobre dla zabicia czasu na nudnej lekcji, bawią a jednocześnie dzięki mniejszej ilości tekstu nie angażują mózgu aż tak jak książki. Można się z nich dowiedzieć wiele o kulturze wschodu, tak odmiennej od naszej. Każdy kto kiedykolwiek czytał mange na pewno przyzna, że często warto ją przeczytać tylko żeby podziwiać świetną kreskę, przystojnych bohaterów i piękne bohaterki :P poza tym, warto czytać je poza domem dla samego widoku wyrazu twarzy osoby która z mangą nigdy nie miała nic do czynienia i usłyszenia pytania: "dlaczego czytasz to od tyłu?!"

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się. Obserwuję jako Monika Płatek. Mail: monika.platek.79@gmail.com.
  Jestem wielką fanką Czarodziejki z Księżyca – Sailor Moon, w dzieciństwie oglądałam z wypiekami na twarzy serial animowany. Nigdy w życiu nie miałam okazji czytać mangi. Chciałabym odkryć świat japońskich komiksów za pośrednictwem mangi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się
  ksiazkomaniaczka 23, instagram:edyta56
  email:ksiazkomaniaczka23@gmail.com
  Warto czytać mangi chociażby z tego powodu, że to jest jeszcze dosyć nierozwinięa gałąź w Polsce i wielu ludzi albo nie ma pojęcia że coś takiego istnieje albo po prostu ropoznaje to po tym, że czytamy od tyłu. Poza tym dowiadujemy się bardzo wiele ciekawych rzeczy o kulturze krajów wschodu co porzesza naszą wiedzę. To idealne wyjście dla tych, którzy nie lubią dużo czytać bo mangę pochłania się bardzo szybko i niewiele jest tekstu. Dla mnie manga to połaczenie zabawy z czymś pożytecznym, więc myśle, że dlatego warto czytać mangi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się!
  by Sisley
  czala666@gmail.com
  Osobiście jeszcze nie miałam styczności z tym rodzajem literatury. Uważam, że przyjemnie jest łączyć czytanie z oglądaniem ciekawych obrazków. Fabuły (jeśli patrzeć pod względem anime które widziałam) są ciekawe i twórcze. Nie wiem jak manga Noragami, ale anime jest wciągające i przyjemnie się to ogląda, więc równie dobrze powinno się to czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się !
  Klaudia Płatek
  klaudia658@gmail.com

  Warto bo to ciekawa odskocznia od zwykłych opowiadań "mieszanka" (wszystko zależy od fabuły) wnosząca coś do naszej osobowości :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się !
  Obserwuję jako: Natalia Żmijska
  E-mail: kotek11.1999@gmail.com

  Szczerze? Nigdy nie czytałam Mangi. Jednak gdybym dostała takie książeczki to jestem pewna, ze nie zmarnowalyby się. Fajnie by było zacząć czytać nowy gatunek :) Może właśnie Wy sprawilibyscie, ze stanę się fanką #1?

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się !
  Obserwuję jako: Grażyna Wróbel
  E-mail: wróbel.g89@gmail.com

  Mangi warto czytać , gdyż różnią się od zwykłych książek. Są wzbogacone o wiele rysunków, co bardzo przyciąga wzrok i ludzie chętnie po nie sięgają.

  OdpowiedzUsuń
 11. Biorę udział.;)
  Obserwuje jako Kim Ye Jin.
  @: kimyejin02130@gmail.com

  Warto czytać mangi, bo przede wszystkim są bardziej ciekawe oraz lepiej zrobione niż nie jedno anime na ich podstawie. Nic nam nie zastąpi dobrej mangi. To nowy, ciekawy, odmienny rodzaj komiksu w Polce. Ja osobiście uwielbiam. Czytam już jakiś czas i każdemu mogę z czystym sumieniem polecić. ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. Biorę udział.
  Obserwuję jako Cleo M. Cullen
  banner: una-infinidad.blogspot.com

  Uważam, że warto czytać mangi, bo poza poznaniem innej, tak różnej od nas kultury, można zobaczyć, jak w interesujący i jednocześnie prosty poprzez rysunek sposób oddać czyjeś emocje. Człowiek czytający mangi odkrywa, jak czasami mimika postaci czy też jej zachowanie lepiej oddaje myśli i uczucia bez nadmiaru słów. Poza tym mangi są dobrą odskocznią od codzienności. Fabuła nie jest płytka, wielowątkowość jest częstym zjawiskiem, a ogrom gatunków sprawia, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Biorę udział :)
  Obserwuję jako Ola Z
  E-mail: olgitarose@o2.pl

  Warto czytać mangi, ponieważ jest to tak jakby "odskocznia" od zwykłych książek. Czytając je, możemy także poznać inne kultury.

  OdpowiedzUsuń
 14. Biorę udział! Obserwuję jako Kasia Leja, e-meil kasiaa.leja@interia.pl

  Pozwólcie, że na samym początku zaznaczę, iż prawdziwej mangi jeszcze nie trzymałam w swoich rękach. Tutaj na blogu, się z nimi zapoznałam i się w nich zakochałam. Nie są one zwyczajne, na moją wyobraźnię jak uderzenie gromu działają i ogromną radość mi dają.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się! Obserwuję jako Arisa Arainai, e-mail: zombie_lady@op.pl
  Mangi rozwijają nie tylko wyobraźnię, ale uczą też pamięć wzrokową! Przy niektórych tytułach naprawdę trzeba włożyć sporo wysiłku, aby zapamiętać cały kalejdoskop postaci i mam tu na myśli nie tylko wygląd, ale i imiona! Ponadto bohaterowie w tych japońskich komiksach są znacznie lepiej wykreowani - ukazany w pełni wygląd i charakter za pomocą mimiki, itp. I nie spotkamy w nich nudnych opisów, a jedynie wciągającą fabułę! Za to kocham mangi! <3

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się !
  e-mail : patrycja.dorotka@gmail.com
  Obserwuję jako : Patrycja Waniek

  Zawsze porażała mnie oryginalność twórców mang, dla nich nich nie ma żadnych ograniczeń, oni kreują nowe światy, nowe umiejętności, nowe moce - uwielbiam to! (Czy ktoś inny mógłby wymyślić pomysł na Notatnik Śmierci-ogólnie to polecam Deatch Note, moje ulubione anime i manga, czy pomysł na listy z przyszłości od samej siebie-Orange?) Do tego oglądanie obrazków jeszcze bardziej pobudza wyobraźnie, przeglądając strony czuję się jakbym oglądała film, tyle, że we własnej głowie.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłaszam się
  Obserwuję jako : Agnieszka Wójcik
  meil:agnieszkawoj95@gmail.com
  Odpowiedz : Warto czytać gdyż pobudzają wyobraźnie, potrzeba skupienia żeby jednocześnie ogarnąć tekst i obrazek. Uczą też cierpliwości, nie ma nic podanego na tacy, trzeba dojść do ostatniej strony żeby dowiedzieć się jakie jest zakończenie.Również nas odstresowywują, pozwalają zapomnieć o problemach dnia codzienego. Poznajemy kulturę innego kraju, jakim np jest Japonia, możemy zobaczyć jakie są zwyczaje tam panujące oraz fabułe która nie równa się żadnym filmom czy książkom.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłaszam się :D
  Obserwuję jako Gracenta
  email: gracja313@tlen.pl
  Warto czytać mangi z tych samych powodów, co książki: rozwijają, wpływają na wyobraźnie, bawią i bardzo silnie uzależniają czytelnika od ulubionych postaci. Tyle że mangi przedstawiają nam zupełnie inny sposób obrazowania: kochamy nie tylko fabułę, dialogi, ale również piękną grafikę, co więcej - poznajemy dzięki nim inny świat, szczególnie ten „japoński”, w dodatku ucząc się na nowo czytać - od prawej do lewej, a tego nie da nam żadna inna książka.
  Nasze odczucia są mocniejsze, widzimy bohaterów takimi, jacy są naprawdę, obserwujemy ich ruchy, ułożenie ciała, śledzimy wzrokiem każdy fragment ich postaci.
  W książkach bazujemy jedynie na opisach i naszej wyobraźni, tutaj nasza wyobraźnia staje się rzeczywistością – możemy godzinami wpatrywać się w naszych bohaterów i trzymać ich przed sobą.
  Lubię czytać mangi i oglądać anime – są powrotem do dzieciństwa a nawet jego kontynuacją, ba, dzięki mangom przełamałam się do czytania po angielsku.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Tina Black
  Martynasp4@op.pl
  Trudno powiedzieć jednoznacznie, dlaczego warto czytać mangi. Może po prostu powiem dlaczego ja je tak uwielbiam. Przede wszystkim za pracę, jaką autor musi włożyć, by całokształt jakoś wyglądał. Bo w końcu każdy może napisać historyjkę, ale dodajcie do tego rysunki, postacie, tło, okładki, trzeba mieć ogromny talent, by stworzyć coś tak, na pozór, niewielkiego. Mangi są idealną odskocznią, po przeczytaniu jakiejkolwiek książki. Co prawda na początku trudno się przyzwyczaić do odmiennego sposobu czytania (pamiętam jeszcze moje nieudolne próby sprzed 5 lat), ale gdy już to nastąpi można taką mangę dosłownie pochłonąć w pół godziny. Poza tym mangi niewiele się różnią od książek - też są podzielone na przeróżne gatunki, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłaszam się!
  Obserwuje jako: Lord Victor
  e-mail: wiktor.bury@gmail.com

  Dlaczego warto czytać mangi? To proste. Nic tak nie rozwija wyobraźni i nie pobudza inwencji twórczej jak te czarno-białe arcydzieła. Poza tym - jak już raz po nie sięgniesz, nigdy nie będziesz chciał ich odłożyć.

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgłaszam się!
  Sylwia Walczak
  Email: koktajlmalinowy312@wp.pl
  Czemu czytam mangi, hęę? Czytam je ponieważ z historii, które są w nich opisane czerpię inspiracje! Kiedy pani od polskiego kaze napisać nam dłuuugie opowiadanie zawsze moge z nich zaczerpnąć, a pozatym, bardzo lubie poznawać historie bohaterów, kto wie moze to ta maga okaze się moją ulubioną bądz uratuje mi tyłek na polskim! :D

  OdpowiedzUsuń
 22. Zgłaszam się!
  obserwuję jako: Anna Walczak
  e-mail: a.m.r.walczak@gmail.com

  Dlaczego warto? Myślę, że to dość proste pytanie. Po pierwsze to świetny sposób na zabicie czasu nie męcząc swojej główki, a przy okazji można spędzić ten czas poznając historie bohaterów, które mogą przydać się w realnym życiu (wiem z własnej autopsji - na języku polskim tańczyliśmy dance makabr i musiałam wymyślić historię w jaki sposób zginęłam i to właśnie Shaman King mnie uratował). Po drugie (jak chyba większość już osób o tym wspomniała) można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o wschodniej części globu, ale NIE TYLKO! Na koniec tylko dodam, że humorystyczne mangi potrafią wyciągnąć, z każdego emocjonalnego dołka. ^-^

  OdpowiedzUsuń
 23. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako Musza K.
  domino1994domino@o2.pl

  Za to, że są jedyne w swoim rodzaju. Żadna inna książka nie da takich doznań, jak manga. Pozwalają nam także pośrednio poznać kulturę tak inną od naszej... :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Zgłaszam się
  Obserwuję jako: Wieczorek Karol
  Karol.wieczorek1995@gmail.com

  Uważam, że każde dzieło (tak mogę nazwać niemal każdą mangę) zawiera w Sobie nie tylko informację na temat kultury Japońskiej, ale również zawiera w Sobie ukryte znaczenia, które warto odczytać, będąc szczerym większości się to nie udaje... W mandze są wartości które możemy wprowadzić w życie codzienne, dzięki czemu bylibyśmy szczęśliwsi jako jednostki i zarazem społeczeństwo...

  OdpowiedzUsuń