niedziela, 6 grudnia 2015

Konkurs #5


1. Organizatorem konkursu są recenzentki Naszego Książkowiru, a sponsorem jest Wydawnictwo MAG
2. Niniejszy konkurs trwa 06.12.2015 br. do północy. Zgłoszenia, które zostaną nadesłane po wyznaczonym terminie, nie będą brane pod uwagę.
3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 7 dni po zakończeniu konkursu. 
4. Zasady udziału:
a) Każdy komentarz musi zawierać: chęć zgłoszenia, nick pod jakim obserwuje bloga oraz e-mail,a także odpowiedź na zadanie konkursowe.
b) Zwycięzcy zostaną wybrani przez recenzentki.
c) Po wyłonieniu zwycięzcy, czekamy 2 dni na adres kontaktowy, który proszę wysłać na e-mail: nasz.ksiazkowir@onet.pl. Jeśli zwycięzca nie odezwie się w ustalonym terminie nagroda przepada na rzecz innej osoby. 
d) Każdy uczestnik powinien mieszkać na terenie Polski - jednocześnie jest to zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki książek. 
e) W konkursie mogą brać udział osoby, które posiadają bloga oraz osoby, które bloga nie posiadają, jednak w zgłoszeniach anonimowych bardzo proszę o podanie imienia i nazwiska.
f) Proszę o dodanie banerka konkursowego podanego powyżej na swojego bloga/fanpage'a - nie jest to jednak wymóg konieczny! :)
g) Będzie nam miło, jeśli dodacie nas do obserwowanych, G+, polubicie fanpage Nasz Książkowir na Facebooku, naszego Twittera, Snapa: bookshelfie oraz yt - oraz na innych portalach społecznościowych (zakładka na blogu po prawej stronie)
h) Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu.



Zadanie konkursowe:

Z jaką postacią fantastyczną (gatunkiem) chcielibyście spędzić święta i dlaczego? 

48 komentarzy:

 1. chciałabym spędzić święta ze stitchem, ponieważ od dziecka aż do teraz suwielbiam tą bajkę! Ten mały stworek jest przecudowny. Mam nawet zdjęcia w stroju stitcha, bo taki posiadam. Szkoda, ze nie można wstawić tutaj zdjęć :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście chciałabym spędzić święta z Grace oraz Samem, bohaterami trylogii Maggie Stiefvater. Grace, gdy była dzieckiem, została pogryziona przez wilkołaki, ale o dziwo, nie przemienia się. Za to Sam jest wilkołakiem od dziecka, również został ugryziony, ale on się przemienia. Na razie przeczytałam tylko pierwszą cześć zakupioną w Empiku - "Drżenie". Przyznam, że jest cudowna i bardzo mi się podobała. Dlatego też bardzo chętnie spędziłabym z nimi święta, ponieważ wydają się cudownymi ludźmi, no i oczywiście, przy okazji, być może poznałabym choć trochę z sekretnego świata wilków ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Biorę udział obserwuję jako Marta daft martadaft@wp.ok
  Odpowiedź: trochę obijalam się o fantastykę i jestem pewna że najbardziej przemawia do mnie spędzanie czasu świątecznego z dampirami i morojami. Czyli wampiry rządzą a dlaczego poprostu chciałabym wladac ogniem albo powietrzem lub przyglądać się takim spektaklom z boku. Poza tym miałabym pewność że moroje władający wodą ogarnęła by śnieg na święta ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Biorę udział obserwuję jako Marta daft martadaft@wp.ok
  Odpowiedź: trochę obijalam się o fantastykę i jestem pewna że najbardziej przemawia do mnie spędzanie czasu świątecznego z dampirami i morojami. Czyli wampiry rządzą a dlaczego poprostu chciałabym wladac ogniem albo powietrzem lub przyglądać się takim spektaklom z boku. Poza tym miałabym pewność że moroje władający wodą ogarnęła by śnieg na święta ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Biorę udział obserwuję jako Marta daft martadaft@wp.ok
  Odpowiedź: trochę obijalam się o fantastykę i jestem pewna że najbardziej przemawia do mnie spędzanie czasu świątecznego z dampirami i morojami. Czyli wampiry rządzą a dlaczego poprostu chciałabym wladac ogniem albo powietrzem lub przyglądać się takim spektaklom z boku. Poza tym miałabym pewność że moroje władający wodą ogarnęła by śnieg na święta ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. biorę udział jako kozung, mail : a.b.slawinska@wp.pl
  Święta chciałabym spędzić z Panem Tumnusem i Aslanem! Narnia to moja ulubiona fantastyczna kraina z dzieciństwa. Książki - zwłaszcza pierwszą część czytam w okresie świątecznym teraz nawet dziecku :) Magia, piękna kraina, zła czarownica, akcja i pozytywne zakończenie! Kto by nie chciał :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Mitchelia
  E-mail: ksiazki.mitchelii@gmail.com
  Baner: ksiazki-mitchelii.blogspot.com w zakładce konkursy
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Święta zdecydowanie chciałabym spędzić z Raffem z "Angelfall", bo w końcu jest aniołem!! Co roku w moim domu na święta dominują aniołki- na choince, na stole, na meblach, a nawet na ubraniach, więc tym razem byłby również anioł przy stole. To byłyby niezapomniane święta w najlepszej atmosferze (no chyba, że zacząłby swoje sarkastyczne odzywki ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Ania K
  E-mail: ania0134@o2.pl
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Chciałabym spędzić święta z jakimś przystojnym wampirem. Trochę głupio to brzmi, ale jak tylko pomyślę, że coś jest jednocześnie pociągające i niebezpieczne to od razu staje mi przed oczami wizja ciekawych świąt. ;) Musiałabym pilnować, żeby nikogo nie ugryzł, ale jednocześnie chciałabym po prostu podziwiać jego urodę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Biorę udział.
  Obserwuję jako Cleo M. Cullen
  cleo.cullen17@interia.pl
  Gdybym mogła chętnie spędziłabym święta z Wagabundą, bohaterką książki Intruz. Poznanie istoty-duszy myślącej byłoby wspaniałym doświadczeniem. Mogłabym dowiedzieć się, czy na innych planetach, gdzie była Wanda, także istniały jakieś święta. Poopowiadałabym jej o zwyczajach w naszym kraju, a na koniec życzyła jej, by pozostała wśród tych, których kocha, a święta będzie miała codziennie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako Dana
  e-mail: lorien_dana@o2.pl
  Święta chciałabym spędzić z hobbitami. Może po części dlatego, że uwielbiam "Władcę pierścieni" , ale też dlatego, że hobbici uwielbiają zabawę. Jak mają jakieś ważne wydarzenie zbierają się wszyscy i trwa biesiada, jedzą, Śpiewają no i fajerwerki :) A ja uwielbiam gdy w Święta jest gwar i wszyscy się bawią.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się, Luna, klaudiamarlena@wp.pl
  Najchętniej na święta zaprosiłabym do siebie Lunę z Harrego Pottera, jest postacią którą uwielbiam i kocham każdy jej szczegół. Myślę, że świetnie byśmy się dogadały i może nawet udałoby nam się wyczarować śnieg na tegoroczne święta. Bo przecież cała magia tkwi w ciepłej, rodzinnej wigilii, kiedy wszyscy są razem, śpiewają kolędy, a za oknem jest biało. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się!
  by Sisley
  czala666@gmail.com
  Chciałabym spędzić święta z Harrym, Ronem i Hermioną. Myślę, że wtedy święta byłyby jeszcze bardziej magiczne niż zazwyczaj. Wspólne przygody na w śniegu, wspaniała kolacja i stosy prezentów. No i ta atmosfera ... ♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Shadow&Layken
  ksiazkizyciem123@gmail.com

  Chciałabym spędzić święta w pewnym domu w Wirginii Zachodniej z pewnymi osobliwymi kosmitami, a dokładniej Daemonem i Dee, czyli bohaterami serii Lux. Najpierw pełni wesołości ubralibyśmy choinkę, a absolutnie nie mogłoby zabraknąć na niej śmiesznych ufoludków, które zapewne denerwowałyby tylko i wyłącznie Daemona! Potem Dee zabrałaby się za przygotowywanie świątecznej kolacji, co prawdopodobnie skończyłoby się na totalnym armagedonie calusieńkiej kuchni - naprawdę, uwierzcie mi na słowo! Dlatego Daemon powinien zawczasu zadzwonić do Thompsonów i przykazać im szybkie przyjście, aby uratować jakoś całą sytuację! Gdy ujrzymy na niebie pierwszą gwiazdkę zasiądziemy do stołu z szerokimi uśmiechami na twarzach, żartując wesoło z Daemona i jego osobliwego charakteru wraz z Dee, której śmiech będzie zarażał każdego po kolei. A ja siedziałabym przy stole z poczuciem radości, bo byłyby to najzabawniejsze święta jakie przeżyłam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Steffcia
  steffka9678@op.pl

  Swoje święta chciałabym spędzić z z elfami, które pracują dla Świętego Mikołaja. Chętnie poznałabym ich zwyczaje i tradycje - w końcu bez nich nie byłoby prezentów... a tym bardziej świąt! Nic więc dziwnego, że mój wybór padł właśnie na nich :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się !
  Obserwuję jako: Patrycja H.
  E-mail: mariolalolek@o2.pl

  Święta chciałabym spędzić ze..........Świętym Mikołajem.
  Chciałabym mieć go raz dla siebie !! Porozmawiać o prezentach, o dzieciach, elfach. Pobawić się z reniferami (Zwłaszcza z Rudolfem). Porozmawiać z nim o tym, żeby zawsze na święta przynosił mi KSIĄŻKI (nawet jak będę miała 50 lat, bo ja do końca życia pozostanę dzieckiem). Poopowiadałby mi śmieszne anegdotki z życia swojego i dzieci. Zrobiłabym nawet dla niego ciastka. Także... MIKOŁAJU PRZYBYWAJ!! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Szalona Krewetka6 grudnia 2015 11:37

  Zgłaszam się!
  Obserwuje jako: Szalona Krewetka
  mail: szalonakrewetka007@gmail.com

  Tegoroczne święta najbardziej chciałabym spędzić z Władcą Czasu, a raczej tym jednym, ostatnim- Doktorem. Świąteczna przygoda u jego boku byłaby spełnieniem marzeń :) towarzyszenie mu byłoby wspaniałym przeżyciem, zwłaszcza w święta. W końcu nikt nie powinien być samotny. Nawet ostatni ze swojej rasy. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. zgłaszam się !
  obserwuję bloga jako Alex, na fb jako Janicka Aleksandra
  a.janicka993@gmail.com

  Święta z postacią literacką... to byłby Marco z Ludzi Lodu
  w Sadze o Ludziach Lodu Marco to potomek Lucyfera, wiecznie młody, wiecznie z brzemieniem zabicia własnego brata. Nie mógł znaleźć swojego miejsca na świecie, nie mógł się zakochać, bo wieczne życie pozwala mu tylko patrzeć jak bliscy odchodzą. A święta z duchami w otchłani są niezbyt pociągające. Zaprosiłabym go na moje święta, tradycyjne, wiejskie, pełne śmiechu, aby choć na trochę oderwał się od czarnych myśli, a ja i mama, jako wielkie fanki jego rodu miałybyśmy wspaniałą okazję wypytać o szczegóły ich życia, oraz jak im się wiedzie po drugiej stronie Słońca, w królestwie światła.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłaszam się! Naff, obserwuję jako Naff i e-mail: xsadisticsushix@gmail.com

  Z kim chciałabym spędzić święta? Myślę, że ciekawe byłyby święta z wiedźminem Geraltem. Zapewne dzień zacząłby się od chę...chęci ubrania choinki w lesie. Takie małe drzewko śpiewające kolędy. Geralt siedziałby z dala ode mnie i powtarzał, że "w dupie ma ubieranie choinki", a ja śpiewałabym razem z drzewkiem i przystrajała je szyszkami, łańcuchami zrobionymi z papieru, ozdobami ze skóry zwierząt i takie tam. Po ubraniu choinki pewnie poszlibyśmy opić święta, bo tylko cieniasy i kuta...fony siedzą w domach i jedzą wigilijne potrawy. My jedlibyśmy męski udziedz z dzika, z wielkimi jak smocze jaja kartoflami i pili magiczną, świąteczną wódkę z domieszką cynamonu i świątecznych halucynacji. Po niej pewnie zaczęłabym tańczyć na stole karczmy i krzyczała "Wolność dla jednorożców!", wymachując mieczem z ryby i czapką z mchu na głowie, a Geralt powtarzałby do upadłego: "chluśniem, bo uśniem". Zapewne gdyby walka o prawa jednorożców znudziła mi się, siadłabym i śpiewała "świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy" w rytm "Dzisiaj w Betlejem".
  Na pewno byłoby zabawnie. Dlatego święta z Geraltem.

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgłaszam się!
  Obserwuję blog jako Agata Polte, tak samo jak i fanpejdż.
  e-mail: agata.polte@wp.pl

  Hmm... Dość trudno wybrać tylko jedną postać (każdy tak chyba ma), ale jakbym musiała już wybierać, to na pewno byłaby to jakaś czarownica. Od zawsze uwielbiam filmy, książki fantastyczne z wątkiem magicznym (oglądanie "Czarodziejek", gdy byłam mała mogło mieć na to wpływ :D), więc bardzo chętnie spotkałabym jakąś prawdziwą wiedźmę, z którą mogłabym porozmawiać o magii, zaklęciach, eliksirach, miotłach i czarnych kotach. Może byłaby to Hermiona z Harry'ego Pottera, w końcu nikt tak jak ona nie zna się na całym magicznym rzemiośle. A skoro święta to czas magiczny to kto bardziej niż czarodziejka pasowałby na osobę, z którą można je spędzić? :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 23. Zgłaszam się!

  Święta chciałabym spędzić z czarownicą. One na pewno znają mnóstwo świetnych zaklęć, które sprawiłyby, że moja choinka byłaby jeszcze piękniejsza, np. unosiłby się wokół niej cały czas jakiś magiczny pył. Nie mówiąc już o tym, jakie byłyby wystrzałowe fajerwerki w sylwestra! :D

  Obserwuję jako Paulina Stachyra
  paulina.st91@gmail.com
  Udostępniam: https://plus.google.com/103990863907004917634/posts/RHmoyUQBQdz

  OdpowiedzUsuń
 24. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako Dakota
  E-mail: aleksandra.bartczak1mi@poczta.fm

  Wiecie z kim chciałabym spędzić święta? Z Simbą z Króla Lwa. Jest niezwykle szlachetnym, mądrym i rodzinnym lwem, dlatego święta z nim byłyby naprawdę cudowne. Spędziłabym je w rodzinnej atmosferze, bez zbędnych nieporozumień czy przykrości. Towarzystwa dotrzymywaliby nam Timon i Pumba. Bałabym się tylko o choinkę, bo nigdy nie wiadomo co ta dwójka wymyśli!

  OdpowiedzUsuń
 25. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Kasia Płaza
  kasia_p1@onet.pl
  Święta chciałabym spędzić z Damonem z Pamiętników Wampirów <3 Jest to jedna z moich najulubieńszych postaci posiadająca swoją mroczną stronę co daje mu odrobinkę tajemniczości. Jego oczy, włosy a także kły są strasznie seksowne i mogłabym na niego patrzyć cały wieczór,a i tak byłoby mi mało. Uwielbiam także jego wspaniałą osobowość chociaż czasami wkurza mnie swoim zachowaniem, ale chłopak jak to chłopak musi być wkurzający ;) Myślę że moglibyśmy rozmawiać godzinami i nie zabrakłoby nam wspólnych tematów :D

  OdpowiedzUsuń
 26. Nick: Lovebooks
  Moj e-mail: abc24974@onet.pl

  Odpowiedź: Święta najlepiej spędzić z elfami, prawda? W sumie w Mikołajowej brygadzie znajdują się sami mali milusińscy, ale ja bym wolała spotkać elfy z rodzaju tych Tolkienowskich. Zawsze chciałam nauczyć się strzelać z łuku, a taki elf byłby świetnym nauczycielem. Przy okazji odstraszałby denerwujących i fałszujących kolędników. Jak dla mnie, układ doskonały!

  OdpowiedzUsuń
 27. Biorę udział! :)
  Obserwuję jako Randaksela
  emulcja@gmail.com

  Święta najlepiej spędzić z krasnoludami. Nikt tak jak one nie umieją się bawić. Są najlepszymi kompanami do tego typu imprez. I można z nimi normalnie porozmawiać, pośmiać się, powygłupiać. Wśród nich nie można się czuć nieswojo. I człowiek przy nich nie czuje się gorszy. A w świętach chodzi o to by każdy był zadowolony i szczęśliwy.

  OdpowiedzUsuń
 28. Biorę udział.;)
  Obserwuje jako Kim Ye Jin.
  @: kimyejin02130@gmail.com

  Marzę o tym by spędzić święta z Simon'em z cyklu Dary Anioła Cassandry Clare. To moja ulubiona postać z całego cyklu. Przez część czasu jako człowiek, a część jako wyjątkowy wampir, mogąc chodzić w słońcu.<3 Chłopak z Brooklynu, mógłby mi o nim opowiedzieć, bo bardzo chciałabym, kiedyś tam pojechać. Pod pewnymi aspektami jesteśmy podobni, np. On również czytał mangi, oglądał anime, czy umiał grać na instrumencie.^^ Święta z nim byłyby, naprawdę magiczne. śmiało moge powiedzieć, że byśmy bardzo dobrze się dogadali i czas minąłby nam na pewno bardzo ciekawie i przyjemnie. To byłby wymarzony prezent gwiazdkowy- święta z Simonem.<3

  OdpowiedzUsuń
 29. Biorę udział.;)
  Obserwuje jako Kim Ye Jin.
  @: kimyejin02130@gmail.com

  Marzę o tym by spędzić święta z Simon'em z cyklu Dary Anioła Cassandry Clare. To moja ulubiona postać z całego cyklu. Przez część czasu jako człowiek, a część jako wyjątkowy wampir, mogąc chodzić w słońcu.<3 Chłopak z Brooklynu, mógłby mi o nim opowiedzieć, bo bardzo chciałabym, kiedyś tam pojechać. Pod pewnymi aspektami jesteśmy podobni, np. On również czytał mangi, oglądał anime, czy umiał grać na instrumencie.^^ Święta z nim byłyby, naprawdę magiczne. śmiało moge powiedzieć, że byśmy bardzo dobrze się dogadali i czas minąłby nam na pewno bardzo ciekawie i przyjemnie. To byłby wymarzony prezent gwiazdkowy- święta z Simonem.<3

  OdpowiedzUsuń
 30. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Książkomania Recenzje
  mail: ksiazkomaniaa@gmail.com

  No to pytanie jest chyba proste.. oczywiście, że ze Świętym Mikołajem! (zakładając, że Mikołaj zalicza się do postaci fantastycznych) :)
  Święta z prawdziwym Świętym Mikołajem, który swoim grubym i charakterystycznym głosem woła „hohoho”, wchodzi do domu z workiem prezentów, a na dworze czekają na niego sanie i renifery. I jestem pewna, że specjalnie dla niego powiedziałabym wierszyk, ba, może nawet zaśpiewała :)
  Nic tak nie poprawia nastroju jak pan ubrany na czerwono z długą siwą brodą.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 31. Zgłaszam się, obserwuję jako vaapku.
  vaapku@gmail.com

  Święta chciałabym spędzić z Kamykiem, bohaterem "Kronik drugiego kręgu" Ewy Białołęckiej. Kamyk jest Tkaczem Iluzji, tzn. potrafi wywoływać wszelkiego rodzaju iluzje - sprawić, by budynek do złudzenia przypominał statek, przywołać wizerunek smoka, ogólnie rzecz ujmując, potrafi tworzyć miraże. Poprosiłabym go, by roztoczył przede mną wizję świata, w którym on żyje na co dzień - pokazał mi Zamek Dłoni, Góry Zwierciadlane. Chciałabym za pośrednictwem jego iluzji uczestniczyć w Paradzie ku czci Matki Świata oraz w Nocy Strzyży; móc dotknąć Pożeracza Chmur, podziwiać syreny i wydrzaki, a może nawet dotknąć jednorożca. A wszystko to, nie ruszając się z domu, siedząc przy choince i zajadając się ciastem mojej mamy :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Zgłaszam się
  Obserwuję jako Chodząca Parodia
  E-mail: give.me.therapy107@gmail.com

  Święta chciałabym spędzić z mrocznym księciem elfów, Ashem z serii "Żelazny Dwór", której autorką jest Julie Kagawa. Jest to jedna z moich ulubionych serii a sam Ash jest wprost idealny. Chciałabym, by zdradził mi, co się dzieje po drugiej części serii, czyli po "Żelaznej córce". Niestety "Żelazny dwór" nie jest kontynuowany w Polsce i nie mam możliwości, by zdobyć kolejne tomy. A ja chcę więcej Asha, więcej fantastyczniej krainy elfów, więcej przygód, więcej wszystkiego! Gdyby Ash zdradziłby mi te wszystkie sekrety przy wigilijnej kolacji (która mogłaby się odbyć w pałacu zimowych elfów), mogłabym wreszcie spać spokojnie. Ponadto Ash mógłby użyć swoich zdolności, by w Polsce spadł śnieg, a, jak wszyscy wiemy, święta bez śniegu to nie święta. Zatem mój mroczny książę stworzyłby nam wszystkim typowo świąteczną atmosferę. :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 34. Biorę udział :)
  Obserwuję jako Ola Z
  E-mail: olgitarose@o2.pl

  Chciałabym spędzić święta z Jace'em, Nocnym Łowcą, bohaterem książek z cyklu "Dary Anioła" Cassandry Clare. Nie ukrywam, że jest to jedna z moich ulubionych postaci w tej serii. Przede wszystkim uwielbiam go za to, jak sarkastyczne się zachowuje - te jego uwagi były po prosu genialne! Myślę, że spędzenie z nim świąt byłoby dość ciekawym przeżyciem.

  OdpowiedzUsuń
 35. Biorę udział :)
  Obserwuję jako Ola Z
  E-mail: olgitarose@o2.pl

  Chciałabym spędzić święta z Jace'em, Nocnym Łowcą, bohaterem książek z cyklu "Dary Anioła" Cassandry Clare. Nie ukrywam, że jest to jedna z moich ulubionych postaci w tej serii. Przede wszystkim uwielbiam go za to, jak sarkastyczne się zachowuje - te jego uwagi były po prosu genialne! Myślę, że spędzenie z nim świąt byłoby dość ciekawym przeżyciem.

  OdpowiedzUsuń
 36. Zgłaszam się. Obserwuję jako PannaKac. Mail: pannakac@gmail.com.

  Chciałabym spędzić Święta w hogwarckim lesie, w towarzystwie centaurów. Mogłabym siedzieć z nimi przy ognisku i słuchać historii dotyczących gwiazd, przyszłości, tajemnic świata. Oczywiście nie miałabym pojęcia, o czym centaury tak naprawdę mówią, ponieważ chyba nikt nie potrafi zrozumieć ich tajemniczych monologów. Ale...to ognisko, ten las, to towarzystwo. Warto.

  OdpowiedzUsuń
 37. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 38. Zgłaszam się !
  E-mail : wiktorialopatto@onet.pl
  Obserwuję jako : GreenTooth

  Najchętniej Boże Narodzenie spędziłabym z Callie z książki "Starter". Od samego początku imponowała mi swoją wolą walki i chęcią poświęcenia własnego ciała dla ratowania brata. Myślę, że Święta razem z nią byłyby ciekawym doświadczeniem, na pewno pomogłaby mi wyjść z tego współczesnego kokonu konsumpcjonizmu i dostrzec innych ludzi wokół siebie. Wyobrażam sobie jak siedzimy razem przy kominku zajadając rybę po grecku (uwielbiam) i opowiadamy historie z naszego życia (ona te drastyczne, ja te spokojne). Dzielimy się opłatkiem, życzymy sobie jak najlepiej ( życzyłabym jej trwania w tym poświęceniu i oczywiście zdrowia dla brata). Potem wręczyłabym jej "Starter" (tak wiem, że to niemożliwe) aby pokazać jej, że zna ją bardzo dużo osób, że nie jest sama. Ona daje mi kanapkę z masłem orzechowym, bo tylko to była w stanie zdobyć, a ja zajadam ją z uśmiechem i mówię, że to najwspanialszy prezent jaki dostałam. Tak, święta z Callie byłyby wyjątkowe i wspaniałe...

  (wcześniej usunęłam post, bo zauważyłam mnóstwo błędów :) )

  OdpowiedzUsuń
 39. Zgłaszam się.
  Obserwuję jako Paulina Łakoma
  antoniak24@wp.pl
  udost. na fb
  Od prawie 20 lat święta spędzam z "Rillą ze Złotego Brzegu". Jest to jedna z ostatnich części "Ani z Zielonego wzgórza". Uwielbiam tę książkę i za każdym razem wylewam wiadro łez gdy Kobziarz przychodzi po Wilhelma... Coś pięknego...

  OdpowiedzUsuń
 40. Zgłaszam się.
  Obserwuję jako Paulina Łakoma
  antoniak24@wp.pl
  udost. na fb
  Od prawie 20 lat święta spędzam z "Rillą ze Złotego Brzegu". Jest to jedna z ostatnich części "Ani z Zielonego wzgórza". Uwielbiam tę książkę i za każdym razem wylewam wiadro łez gdy Kobziarz przychodzi po Wilhelma... Coś pięknego...

  OdpowiedzUsuń
 41. Instagram:anetka15399 Facebook: Aneta Okońska e-mail: mlodszaa1599@o2.pl
  Zdecydowanie Gwendolyn i Gideon z Trylogii Czasu Kerstin Gier. Kocham tę książki, kocham tę parę!!! Chciałabym z nimi spędzić święta ponieważ dokładnie rok temu w święta Bożego Narodzenia zaczęłam przygodę z przenoszeniem się w czasie i również w tę święta chciałabym to powtórzyć.

  OdpowiedzUsuń
 42. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako : Agnieszka Wójcik
  meil: agnieszkawoj95@gmail.com
  A ja bym spędziła czas z demonem :D Gdyż brzmi we mnie trochę mroczna dusza :) Chciałabym żeby mi pokazał Podziemie, swój świat, inne demony. Chciałabym również aby mi pokazał jak skutecznie i po cichu pozbywać się ludzi oraz jak rzucać złe zaklęcia :) może pomógłby mi się w jednego zamienić chociaż na chwilę :)?

  OdpowiedzUsuń
 43. Zgłaszam się :D
  Obserwuję jako Gracenta
  Email: gracja313@tlen.pl

  Droga Wolho R.!
  Ja wiem, że odkąd przyjęłaś posadę Naczelnej Wiedźmy Dogewy i wyszłaś za mąż za pewnego „wąpierza”, który przypadkiem jest władcą owej Dogewy, masz mnóstwo obowiązków i mało czasu. Jednak święta to czas niezwykły, magiczny – czyli twoja działka, i choć dzieli nas tak wiele, m.in. kartki twojej książki – mam nadzieję, że znajdziesz dla mnie chwilę. Jesteś najwredniejszą, najwspanialszą i najukochańszą wiedźmą ze wszystkich poznanych przeze mnie wiedźm (nie żebym je poznawała osobiście, ty będzie pierwsza ;) ). Mówi się, że Boże Narodzenie to czas spełniania się życzeń. W takim razie życzę sobie spędzić z tobą święta. Razem nie będziemy się nudzić! Będziemy psocić, dogryzać, rozmawiać ze sobą i bawić się. Nie odrzucaj mojego zaproszenia. Ale gdybyś nie mogła wydostać się z książki, nie zapomnij o przesłaniu mi prezentu. Ostatnio czytałam, że Papierowy Księżyc ma wydać w grudniu drugi tom „Roku szczura”, czyli innej powieści twojej autorki. Mogłabyś także uruchomić swoje kontakty i wybłagać jeden jedyny egzemplarz dla twojej największej fanki? Byłabym wdzięczna. A, i nie obrażę się, jeśli chciałabyś dorzucić do tej przesyłki książki o sobie – zawsze miło odświeżyć sobie, w jaki sposób wpadałaś w te tarapaty (albo w jaki sposób Len cię w nie wciągał). Wyślę również list do św. Mikołaja z prośbą o twój przyjazd. To na wszelki wypadek gdyby Rada Starszych Dogewy selekcjonowała twoją pocztę, a mój list znalazł się w koszu lub gdybyś sama wyrzuciła go „przez przypadek”, myśląc, że to kolejny natręt grożący twojemu mężowi czosnkiem.

  Twoja wielbicielka,
  Gracenta

  OdpowiedzUsuń
 44. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Tina Black
  Martynasp4@op.pl
  Długo się zastanawiałam nad odpowiedzią, przychodziły mi do głowy różne postacie fantastyczne, jednak w końcu mój wzrok powędrował do prawdopodobnie pierwszej serii, która pojawiła się na mojej półce i od której zaczęła się cała moja przygoda z fantastyką. W serii o Sookie Stackhouse występuje postać, która mimo swojego ciężkiego charakteru oraz momentami aroganckiej postawy zauroczyła mnie. Eric Northman jest wampirem oraz szeryfem Luizjany, posiada własny bar, a ja jako wielbicielka dobrej zabawy przy drinkach oraz (co jest jeszcze lepsze) przystojnych mężczyzn. Ta postać jest co prawda dosyć porywcza, ale przy tym lojalna. Dąży do celu po trupach (w przenośni, ale dosłownie również) oraz dotrzymuje złożonych obietnic. Mimo swojego wampirzego stanu, przez wszystkie naście tomów wydawał mi się bardziej żywy od niejednej postaci. Po prostu nie da się przejść koło niego obojętnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 45. Zgłaszam się!
  Obserwuje jako: Lord Victor
  e-mail: wiktor.bury@gmail.com

  Jeśli święta, to tylko z krasnoludami. Jestem pewien, że podczas takich świąt bym się ani przez moment nie nudził i na nowo poznał znaczenie słów "dobra zabawa". Mam wrażenie, że trzeba by było wtedy nalepić dużo więcej pierogów i uszek, jednak święta z krasnoludami z pewnością są tego warte :D

  OdpowiedzUsuń
 46. Zgłaszam się ! :) <3
  Obserwuję jako: mejaczek
  E-mail: katarzyna_gnacikowska@o2.pl
  Zdecydowanie chciałabym spędzić ten czas z jakąś wiedźmą :P Poznać jej tajniki, sposoby i uroki. Do tego zaprosiłaby mnie na"fantastyczną" ucztę z innymi znajomymi. A tam już pełen przekrój :D

  OdpowiedzUsuń