niedziela, 14 czerwca 2020

Organizer ślubny - Yes, I do!


Link do zakupu: TU

Dzisiaj trochę nietypowa recenzja - aczkolwiek stwierdziłam, że coś takiego też jest tutaj jak najbardziej potrzebne, skoro to... w sumie swego rodzaju papierowe arcydzieło, nie? Chociaż ślub planuję urządzać dopiero za jakieś dwa, może trzy lata, to chciałam wiedzieć już, co po kolei warto kiedy robić. W końcu sam wynajem sali (nawet na małe wesele), jest już sporym wyzwaniem, którym trzeba zająć się sporo wcześniej. Ale jakie kwestie warto poruszyć w rozmowie z osobą, która tę salę wynajmuje? No właśnie - w tym organizerze ślubnym dowiemy się wszystkiego! 

Nie jestem pewna, jak dużym wysiłkiem organizuje się ślub i imprezę weselną bez takiego cudeńka - wypadałoby być co najmniej dobrze zorganizowanym, żeby o niczym nie zapomnieć. Yes, I do! sprawia, że o niczym nie zapomnimy - wspomniany jest tu nawet pedicure przed ślubem! 

Organizer - w tej formie, w której mam ja (bo wiem, że na stronie można wybrać inną oprawę) ma blisko dwieście stron (sporo, jak na organizer tego typu) i składa się z kilku części. Pierwsza część tyczy się najważniejszych dat, najważniejszych kontaktów i zawiera wstępny harmonogram przygotowań ślubnych (w stylu za co kiedy warto się brać). Później omawiamy budżet, gości, wykonawców oraz mamy miejsce na notatki. Wszystko jest bardzo starannie przygotowane - ktoś pomyślał o wielu szczegółach, które mi w tym momencie nawet nie przychodzą do głowy!

Fajne jest także to, że organizer ma twardą oprawę i wielkość przeciętnego zeszytu - można go zabrać ze sobą dosłownie wszędzie i jest mała szansa, że cokolwiek mu się stanie. A taki planner w torebce warto mieć, szczególnie przed ślubem! Dodatkowo papier też jest dobrej jakości - nie jest to coś, co się wyrzuci. Myślę, że sam planner może stanowić pamiątkę na lata - szczególnie, że można dołączać do niego swoje zdjęcia lub przemyślenia. 

W niektórych momentach autorzy proponują także ciekawe, innowacyjne pomysły, jak chociażby atrakcje weselne, które nie zrujnują budżetu pary młodej, a są ciekawe, czy pokazują, jakie są najczęstsze usprawiedliwienia nieobecności gości weselnych... żeby się przygotować, że coś takiego ktoś może powiedzieć. Ogólnie oceniam ten organizer na duży plus!

Jako przyszła panna młoda... nie jestem w stanie nic więcej od takiego organizera chcieć. Fajne jest najbardziej to, że ta super treść ma kilka wariantów wyglądu (sami sobie możecie wybrać oprawę). Treść natomiast spełnia wszystkie moje oczekiwania, a nawet je przewyższa. Uważam, że to "must have" dla każdej panny młodej. Naprawdę sobie nie wyobrażam organizacji ślubu i wesela bez tego przydatnego organizera!

Nie jestem w stanie napisać dłuższej recenzji tego organizera - po prostu napiszę, że jak Was zaintrygowałam, to najlepiej wejść na stronę, którą podlinkowałam pod zdjęciem i przejrzeć przykładowe strony i w ogóle. To chyba najlepsze rozwiązanie - bo wtedy sami sobie uzmysłowicie, że ślub bez tego ogarnąć o wiele trudniej! 13 komentarzy:

 1. Ja na razie nie potrzebuję, ale to rzeczywiście pomoc, szczególnie Lista 10 pytań do... Często zapominamy o coś zapytać, lub nie wiemy, co może być ważne. Wszystko w jednym miejscu w formie łatwej do zabrania ze sobą wszędzie. To duża pomoc w przygotowaniu. Dobrze, że ktoś wpadł na ten pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie recenzja nie do końca typowa, jednak jak najbardziej ciekawa. Zgodzę się całkowicie, że organizacja ślubu oraz wesela może niekiedy przynieść nam sporo problemów, stresu i kłopotów. Chociaż ja sama jeszcze mam to przed sobą to mam znajomych, którzy są zarówno na etapie po organizacji, jak i przed oraz w trakcie. A jedna z przyjaciółek organizuje to w obecnych okolicznościach i wiem ile, przeżywa stresów. Spory plusy za podzielenie organizera na kilka części, które są dobrane odpowiednio tematycznie. Wiadomo zawsze lepiej, gdy mamy świadomość, że pewne rzeczy załatwia się wcześniej a inne później. Kolejny plus za format, który zmieścimy do torebki, a także za twardą okładkę (wiemy w końcu, jak miękka potrafi się zniszczyć, jak rogi zagiąć). Samo dodanie innowacyjnych pomysłów od autorów jest ciekawym rozwiązaniem, swoistą gratką dla panny młodej (pary młodej). Podsumowując: wiem, że w przyszłości sama z czegoś takiego skorzystam, a na chwilę obecną już przychodzi mi do głowy kilka osób, których mogłabym obdarować organizerami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla planujących ślub to będzie fajna pozycja, niewątpliwie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja planując swój ślub i wesele robiłam notatki w zwykłym zeszycie. W głowie miałam swój pomysł, który znacznie pokrywał się z pomysłami męża. A wszelakie oszczędności wychodziły w trakcie - czasem niespodziewanie, bo np. korzystaliśmy z usług znajomego, który dał nam nieco zniżki itp.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na razie nie potrzebuje organizera (nawet kandydata na małżonka nie posiadam), ale może w przyszłości nie mówię nie 'Yes, I do!'. Pomoc przy planowaniu takiej uroczystości zawsze się przydaje, możemy nie zdawać sobie z różnych rzeczy które są potrzebne, a taki organizer dobrze mieć pod ręką. Dobrze, że jest wygodnej formie oraz we twardej okładce. Różnica cenowa pomiędzy okładka spora nie wiadomo dlaczego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezbędnik dla każdej panny młodej, fajna i przydatna rzecz. Mi przed oczami pojawiają się od razu filmy o organizatorkach ślubów, np. 27 sukienek czy Powiedz tak 😍

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam, że nie spodziewałam się tak dużo w tak małym planerze. Nigdy nie miała z żadnym do czynienia ale, jakoś inaczej go sobie wyobrażałam a tu znajduje się chyba wszystko, nawet jeśli o czymś zapomnimy lub nie pomyślimy to ten planer nam o tym przypomni. Planowanie wesela to ciężka sprawa szczególnie, że dużo jest spraw do załatwienia i dużo ma się wtedy na głowie i zawsze dobrze jest mieć coś co nam pomoże, bo w końcu każda panna młoda chce żeby ten dzień był idealny, i dopracowany w każdym szczególe, tu znajdziemy wiele pomysłów i podpowiedzi dzięki czemu może właśnie taki być. Taki planer to fajna sprawa i faktycznie może być też miła pamiątka. Szkoda, że wcześniej o takim nie pomyślałam bo podarowała bym mojej przyszłej bratowej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny pomysł i spokojniejsza głowa przyszłych małżonków... być może pozwoli uniknąć pierwszych konfliktów ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda bardzo ciekawie. Z pewnością ułatwi przygotowania ślubne

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniały organizer ślubny. Polecamy wszystkim Pannom Młodym i nie tylko!

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny wpis, będziemy polecać naszym parom, które planują swój ślub!

  OdpowiedzUsuń