środa, 23 lutego 2022

Tappei Nagatsuki, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka - "Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 1 - Dzień w Stolicy 02"

Autorzy: Tappei Nagatsuki, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka
Tytuł: Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 1 - Dzień w Stolicy 02
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 23 czerwca 2017
Liczba stron: 182
Ocena: 8/10

Opis:

Subaru Natsuki zostaje przeniesiony do innego świata gdy wraca z zakupów w supermarkecie. Po trzykrotnym doświadczeniu śmierci zauważa, że otrzymał specjalną umiejętność, którą nazwał „powrotem przez śmierć”. Umożliwia mu ona „restart” od pewnego punktu po tym, jak umrze. Chcąc zapobiec zamordowaniu srebrnowłosej dziewczyny jak i siebie samego, staje twarzą w twarz z morderczynią. Dotarł tak daleko, wielokrotnie tracąc życie, żeby jeszcze raz zobaczyć uśmiech na jej twarzy!

Oto drugi tom przygody ze śmiertelną pętlą. Czy tym razem uda się bohaterowi dożyć „jutra”?

Recenzja:

Pierwszy tomik Re: Zero Życie w innym świecie od zera bardzo pozytywnie mnie zaskoczył wartką akcją oraz nietuzinkowymi bohaterami. Przy kontynuacji wizyty w stolicy fantastycznego świata bawiłam się równie przednio – a manga stała się jeszcze bardziej fascynująca i tajemnicza!

Subaru po raz kolejny się odradza, ale tym razem – powoli – zaczyna pojmować swoją niepowtarzalną umiejętność "śmiertelnej pętli". Jego misja jednak się nie zmienia – wciąż za wszelką cenę pragnie uratować srebrnowłosą półelfkę, która – jak się okazuje – podała mu fałszywe imię, ale to nie umniejsza jego zapałowi. Krótko mówiąc – mamy tu perypetii z pierwszego tomiku ciąg dalszy, acz wiele się weń zmienia – choćby pojawia się nowy bohater, niesamowity szermierz, którego osobowość i umiejętności są co najmniej… zaskakujące.
… nie patrzę w dół. Nie chcę przegapić swojej szansy.

Ta część wciągnęła mnie jeszcze bardziej (o ile to możliwe, bo wcześniejszy tomik pochłonęłam w zastraszającym tempie). Autorzy rozwijają świat, w którym wylądował Subaru o kolejne szczegóły, bohaterowie także nabierają więcej barw, charakteru (szczególnie Felt, subtelnie jest zarysowana także historia jej znajomości ze Starym Romem). Nie zabrakło tutaj także przyjemnego humoru oraz epickiego starcia z czarnym charakterem, fenomenalnie narysowanego, w trakcie którego udało się zaplusować nawet Subaru. A jeśli chodzi o zakończenie – oj, jest bardzo tajemnicze i zapowiada w kolejnym tomiku mnóstwo zabawy – i to innej, wszak zdajemy się opuszczać miasto!

Zbysiu także wciągnął się w tę mangę! 

I – co prawda – pisałam już to przy recenzji tomiku pierwszego, ale bardzo lubię ten cykl również od strony graficznej. Nie tylko wspomniane sceny walki prezentują się tu fantastycznie, ale i postacie, od razu można poczuć do nich sympatię (lub wręcz przeciwnie) – a i ich sam wygląd zdradza nieco charakteru danego bohatera. Fenomenalnie dopełnia to kreacji ich osobowości oraz świata, w którym żyją. Miasto w tle wszak także przedstawione jest nienagannie!

Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 1 - Dzień w Stolicy 02 to kolejna dawka przygód w tajemniczym świecie ubarwionym magią. To lektura obowiązkowa dla miłośników fantastycznych historii nastawionych na przygodę, pełnych charakternych postaci oraz… zabawnych sytuacji. Polecam z całego serca – towarzyszenie Subaru to wyśmienita rozrywka!

7 komentarzy:

 1. Manga się rozkręca. "Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 1 - Dzień w Stolicy 02" to ciekawa propozycja z charyzmatycznymi bohaterami w bardzo ciekawym świecie. Dla mnie trochę jak 'dzień świstaka'. Może się kiedyś skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hah, szybko poszło, już recenzja następnego tomu! Najwyraźniej trzyma poziom i pewnie zaraz pojawi się kolejna odsłona 3 części. Potwierdzam, grafika to mocna strona tej mangi. Proszę uściskać ciepło Zbysia <3

  OdpowiedzUsuń
 3. nadal brzmi interesująco. BArdzo ładna kreska. nic innego tylko czytać i dać się porwać przygodzie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla fanów mangi i fantastyki w jednym z pewnością to pozycja obowiazkowa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że wkręciłyście się w świat mang ☺ A ja jeszcze nic nie czytałam z tego gatunku 😅

  OdpowiedzUsuń
 6. Nadal mangi mnie nie kuszą. Mangi i ja nie nadajemy na tych samych falach, choć wiele
  jest naprawdę ciekawych.Mangę zostawię jej znawcom czyli Wam🙂 Bardzo dziękujemy za fajną recenzję 😘B.B

  OdpowiedzUsuń