wtorek, 8 marca 2022

Makoto Fugetsu, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka - "Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 01"

Autorzy: Makoto Fugetsu, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka
Tytuł: Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 01
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 23 czerwca 2018
Liczba stron: 182
Ocena: 9/10

Opis:

Subaru Natsuki, przeciętny uczeń liceum, nagle zostaje przeniesiony do innego świata, gdzie otrzymuje jedną, jedyną, nadzwyczajną zdolność, którą nazywa Powrotem Przez Śmierć. Wykorzystuje ją, by odwdzięczyć się milii, srebrnowłosej półelfce, i uratować ją od niechybnej śmierci.

Oto druga seria komiksowej adaptacji niezwykle popularnej powieści, której internetowa odsłona przekroczyła 50 milionów wyświetleń! A na końcu najdziecie krótką historyjkę napisaną przez samego autora – Tappeia Nagatsuki!

Recenzja:

Jakże fantastycznie jest wrócić do tego cyklu! Ogromnie nie mogłam doczekać się kolejnego spotkania z Re: Zero Życie w innym świecie od zera, bo bardzo polubiłam bohaterów weń występujących i – nie ukrywam – księga pierwsza zakończyła się w doprawdy intrygującym momencie. Muszę przyznać, że choć zmienia się weń scenarzysta, tak Makoto Fugetsu wspaniale kontynuuje naszą przygodę – i to w fenomenalnym wydaniu!

Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 01
 zaczyna się w dość niespodziewany sposób – pierwszy rozdział poświęcony jest wydarzeniom z księgi pierwszej, dzięki czemu osoby, które miały dłuższą przerwę od tej mangi, bez problemu odnajdą się w treści. Zaraz później zostajemy jednak wrzuceni w wir wydarzeń, pełny nowych nietuzinkowych postaci – tajemniczych i niejednoznacznych. Nie zabrakło tutaj oczywiście i znanej, uroczej półelfki oraz jej towarzysza Packa, a i Subaru wiele w tym tomie zyskał w moich oczach – jedno z jego życzeń było wprost przecudowne i… myślę, że miałabym podobne. Zaskoczyła mnie też odrobina klimatu ecchi tutaj, bo albo we wcześniejszych tomach ją pominęłam, albo dopiero tutaj się zarysowała – aczkolwiek ta warstwa jest bardzo subtelna.

Ten tom okazał się niebywale wciągający. Już wcześniej przepadałam dla tego tytułu, ale tę mangę dosłownie pochłonęłam w zastraszającym tempie. Wiele tu się dzieje, a nowe twarze napędzają ciekawość czytelnika. Autorzy zdradzają tutaj także istotę skradzionego wcześniej Emilii insygnium oraz co-nieco opowiadają o hierarchii weń występującej – swoistych statusów społecznych. Zresztą, sama posiadłość, w której rozgrywa się akcja, jest miejscem z całą pewnością niebanalnym – ot, sam motyw z biblioteką i jej strażniczką prezentuje się bardzo atrakcyjnie i… mam nadzieję, że w kolejnej części poznamy więcej szczegółów w tej kwestii! Warto także dodać, że na ostatnich stronach tej mangi, na czytelników czeka króciutka nowelka napisana przez samego autora – Tappeia Nagatsuki.


Graficznie oczywiście jest kapitalnie – artyści kontynuują tu swoją pracę wyśmienicie. Wygląd postaci potrafi oczarować – półelfka Emilia ma tutaj niezłą konkurencję, bo pokojówki Rem i Ram są po prostu prześliczne! Emocje bohaterów, ich postawa, cienie malujące się przy sekretach – wypada to w tej mandze wprost zjawiskowo. Nie można zapomnieć także o prezentacji malowniczej rezydencji i jej szczegółów. Wszystko tutaj jest na tip-top!

Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 01 to zapowiedź jeszcze większej dawki humoru, rozrywki i przygód. Zawiązuje się tutaj intryga, przez którą główny bohater ponownie korzysta ze swojej mocy – oj, kolejne mangi zapowiadają się wprost przewybornie – bo kryminalnie! Aj, chciałabym Wam zdradzić więcej, ale nie chcę psuć nikomu przyjemności z odkrywania tego świata i przygody, choć nie obiecuję, że przy recenzji następnego tomu nie pisnę słówka – bo obawiam się, że tego elementu pominąć się nie da. Jeśli szukacie mangi z nieszablonowym światem fantastycznym – koniecznie sięgnijcie po ten tytuł! 💓

8 komentarzy:

 1. Renata Kozłowska8 marca 2022 13:13

  Nie potrafię się przekonać do mang. Próbowałam ale jakoś mnie nie wciągają. Ale recenzja ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kuszą mnie te mangi. Brzmi interesująco, wygląda świetnie

  OdpowiedzUsuń
 3. W "Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 01" można znaleźć wszystko czego czytelnik szuka w mandze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta manga mnie kusi. Pierwsza księga przyciągała, a teraz druga- kusi. Aż boję się pomyśleć, co będę czuła po recenzji trzeciej księgi. Mam zapisany ten tytuł na swoje liście. Trudno oprzeć się tej dawce humoru, nie potrafię oprzeć się chęci przeżycia przygód, które mam nadzieję, że dostarczą mi niebywałej rozrywki. I Ta zapowiedź "kryminalnej ścieżki fabuły" , jak na razie mnie nie odstrasza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ach te krótkie spódniczki i wielkie cycki... Ogólnie fajna manga, niczego sobie, tak na wolny wieczór. Waneko świetną robotę odgrywa, coraz więcej pozycji pojawia się na naszym skromnym rynku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bohaterowie tej mangi przeżywają niesamowite przygody. Chciałabym ich poznać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta manga i jej środek wydają się być bardzo świetne,ale ja nadal nie jestem gotowa na spotkanie z mangą. Bardzo dziękujemy za świetną recenzję 😘B.B

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem kiedy będę miała okazję przeczytać coś z mang, które polecasz. Na razie nie planuję 😉

  OdpowiedzUsuń