sobota, 1 kwietnia 2017

Jessica Sorensen - "Na zawsze razem. Ella i Micha"

Tytuł: Na zawsze razem. Ella i Micha
Autor: Jessica Sorensen
Cykl: The Secret (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 335
Ocena: 5/10

Opis:

Ella wróciła do szkoły i próbuje skupić się na swojej przyszłości, wyrzucając z pamięci mroczną przeszłość. Jednak dramat rodzinny, któremu nie ma końca, sprawia że coraz trudniej jest jej przetrwać kolejne dni. Ella pragnie tylko Michy, ale nie pozwoli, by jej problemy stanęły na drodze jego marzeń...
Micha wpadł w wir trasy koncertowej swojego zespołu. Najwyraźniej spełnia się to, czego zawsze pragnął. Ale w głębi serca wie, że czegoś mu brakuje. Nie spodziewał się, że życie z dala od Elli będzie takie trudne. I chociaż pragnie jej bliskości, nie poprosi jej, by zostawiła college tylko po to, by być u jego boku.
Gdy Ella i Micha są razem, wszystko staje się możliwe... ale ostatnio tak trudno jest znaleźć czas na wspólne chwile. Kiedy nowa tragedia wstrząsa ich już rozchwianym światem, jedno z nich dokona dramatycznego wyboru, który może rozdzielić ich na zawsze...

Recenzja:

Pamiętacie Ellę i Michę? Pierwsza część ich historii ukazała się w czerwcu tamtego roku. Przyznaję, że trochę wywietrzała mi z głowy i musiałam sobie odświeżyć pamięć własną recenzją pierwszej części KLIK. Narzekałam w niej trochę na zmarnowany potencjał tej historii, cieszę się więc, mogąc wam napisać, że w tej części autorka się poprawiła i znacznie pogłębiła portrety psychologiczne obojga bohaterów, a szczególnie Elli.
Poprzednia część skończyła się na tym, że bohaterowie się w końcu zeszli, ale Micha wyruszył w trasę koncertową, a Ella wróciła na studia. Taki związek na odległość ewidentnie im nie służy i budzi frustrację w obojgu. Autorka przygotowała nam kilka zwrotów akcji, ale nie zaspojleruję wam chyba za bardzo, jeśli napiszę, że Michy uda się w końcu oswoić Ellę (ten pierścionek na okładce i tytuł są nieprzypadkowe). Ta część przypominała mi trochę drugą część historii Callie i Kaydena. Podobnie jak w przypadku tamtej pary, Ella i Micha uprawiają w drugiej części sporo seksu, choć chyba jednak są nieco bardziej wstrzemięźliwi niż Callie i Kayden.
Jak napisałam na początku, autorka znacznie pogłębiła postać Elli, która dość mocno zmaga się w tej części ze sobą, walczy z depresją i złymi nastrojami oraz szuka pomocy u terapeutki. Micha aktywnie ją wspiera, ale i jego ciągle dręczą demony – nie może się pogodzić z sytuacją z ojcem i ciągle próbuje radzić sobie z problemami za pomocą alkoholu, co w pewnym momencie zaczyna niepokoić Ellę, której ojciec, jak może pamiętacie, jest alkoholikiem.
Druga para w tej, historii Ethan i Lila, jest tak samo sympatyczna jak w poprzedniej części. Ta dwójka krąży wokół siebie przez cały czas i czytelnik ciągle czeka, aż w końcu, jak to pisze autorka, się spikną. Zdaje się jednak, że trzeba nam będzie poczekać na kolejne części serii The Secret, w których Sorensen opisała ich historię, bo póki co nie puściła pary z ust na temat tego, co się między nimi dzieje.
Trochę jestem zaskoczona słabym tłumaczeniem. Nie wiedziałam, czy się śmiać, czy płakać, gdy zobaczyłam, że tłumaczka przełożyła wyrażenie „get out of system” jako… „muszę pozbyć się ciebie ze swojego systemu”. Takich kwiatków było więcej i dziwi mnie to tym bardziej, że to nie jest bynajmniej pierwsze tłumaczenie Ewy Helińskiej. Ale o ile tłumaczka mogła coś takiego w pośpiechu napisać, o tyle zaskakujące jest, że redaktorka nie zwróciła na to uwagi.
Książka jest na bardzo podobnym poziomie jak poprzednia część, może nawet ciut wyższym, ale nie daję wyższej oceny przez to tłumaczenie, nad którym przydałoby się jednak popracować. Jeśli czytaliście pierwszą część, wiecie, czego się spodziewać. Jeśli nie – historia Elli i Michy, choć obojga dręczą demony przeszłości, jest w sumie lekka i przyjemna. Chciałam napisać, że idealna do autobusu, ale ze względu na niektóre pikantne opisy, jednak nie do końca. W każdym razie jeśli lubicie takie książki, pewnie perypetie Elli i Michy przypadną wam do gustu.


Książkę dostałam od Wydawnictwa Zysk i S-ka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz