niedziela, 4 czerwca 2017

Patronat nad najpopularniejszym kryminałem wszech czasów, czyli słów kilka o nowym wydaniu "Psa Baskerville’ów"

14 czerwca, czyli równo za dziesięć dni, nakładem Wydawnictwa MG ukaże się "Pies Baskerville’ów" Arthura Conan Doyla. Książkę objęłyśmy naszym patronatem medialnym.Wydana w 1901 roku powieść Arthura Conan Doyle’a uchodzi dziś za klasyczny kryminał. Jest niewątpliwie arcydziełem gatunku, legendarnym tekstem, inspirującym – wciąż – także współczesnych autorów. Pisarz sięgnął w niej umiejętnie po popularną estetykę grozy, wzbogacając o wątki niesamowite opowieść o zagadce ewidentnie kryminalnej. I choć jej wyjaśnienie, mimo że – w zgodzie z przekonaniami filozoficznymi Doyle’a – dokonuje się na gruncie nauki, to jednak niesamowity klimat narracji, opisy mgielnych pejzaży spowijających angielskie mokradła – na trwałe zagościły w świadomości czytelników.

Genialny detektyw Sherlock Holmes, wraz ze swym asystentem, nieco ociężałym doktorem Watsonem, muszą tym razem zmierzyć się z tajemniczym potworem, przypominającym ogromnego psa, który grasuje na angielskiej prowincji zabijając samotnych wędrowców.

Czy detektywi rzeczywiście stają tym razem wobec paranormalnego zjawiska? Czy ofiary potwora coś łączy?Jeśli jeszcze nie czujecie się zachęceni, może przekonają was opinie dwojga literatów:

Pies Baskerville’ów – kryminał zwany przez niektórych dreszczowcem, wywołujący owe dreszcze na naszych plecach w sposób wysmakowany, nieśpieszny i pełen staroświeckiego wdzięku. Starannie budowane napięcie, elegancka narracja, smaczne dialogi – to wielka przyjemność czytania! Conan Doyle, podobnie jak inni znakomici pisarze, jakoś się nie starzeje.
Monika Szwaja 


Dzisiejszy miłośnik mrocznych filmowych obrazów, jak “Z archiwum X”, a także fani rysunkowych ruchomych obrazów z serii o Scoobie Doo i wesołej ferajnie przyjaciół stawiających czoła rozmaitym zjawom, duchom i potworom – z przyjemnością znajdzie w powieści Doyle’a podobne wątki.
Jarosław KlejnockiCzytaliście? Macie w planach? Z naszej strony już niedługo możecie spodziewać się recenzji i oczywiście jakiegoś konkursu :) 

4 komentarze:

 1. Czytałam daaawno temu, ale pamiętam jak zrobił na mnie spore wrażenie. Ale to w końcu Sherlock Holmes - nie mogło być inaczej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu! A książkę chętnie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Sherlocka Holmes'a i wszystkie jego przygody. Jest genialny. Gratuluję patronatu.

  Pozdrawiam.
  Kasia z Ebookowych recenzji
  http://ebookowe-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ukrywam, ze trochę Ci zazdroszczę. Nie czytałam jeszcze ani jednej przygody Sherlocka, ale obejrzałam jeden z filmów i niedługo mam zamiar zabrać się za literackie przygody jednego z najbardziej populranych i znanych deteektywów.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń