czwartek, 9 sierpnia 2018

Jane Harvey-Berrick - "Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość"

Autor: Jane Harvey-Berrick
Tytuł: Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2018
Ilość stron: 590
PATRONAT KSIĄŻKOWIRU

Opis:

Z dziewiętnastoletnim Danielem Coltonem chcą się umawiać wszystkie dziewczyny, a każdy facet mu zazdrości. Jest humorzasty, wybuchowy, zimny i ponury, ale też piękny, ma wspaniałe tatuaże, kolczyk w brwi i imponujące, czarne włosy. Chodzą plotki, że posiada kolczyki także w innych miejscach. Czy naprawdę jest szalony, czy naprawdę lepiej się z nim nie zadawać? Daniel mieszka ze starszym bratem Zefem, a ich dom to jedna wielka imprezownia. Potrzebujesz narkotyków, dobrej zabawy, alkoholu i dyskrecji? Ruszaj do Coltonów!
Gdy Daniel i dziewczyna z dobrego domu, Lisanne Maclaine, otrzymują do wykonania wspólne zadanie na studiach, Lisanne odkrywa, że za reputacją czarnej owcy uczelni kryje się coś więcej. Daniel jest inteligentny, zabawny i koleżeński. Wkrótce odkrywa też jego sekret – dlaczego tak się od wszystkich dystansuje, dlaczego nikogo do siebie nie dopuszcza. Nie miała jednak pojęcia, jak trudno będzie wytrwać w roli jego powierniczki.

Recenzja:

Wydawnictwo NieZwykłe jest w Polsce od niedawna, a mimo wszystko dosyć się już ono tu zadomowiło i wyrobiło sobie pewną renomę - przede wszystkim u mnie mają ją taką, że ich książki zawsze są ciekawe, pełne emocji i bez problemu mogę sięgać po nie w ciemno. Tak też było w przypadku "Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość" - kiedy tylko zobaczyłam opis, okładkę i opinie na stronie Lubimyczytać, to wiedziałam, że muszę zapoznać się z tą pozycją. Ciężko mi jednak wystawić jednoznaczną ocenę, chociaż książkę tę definitywnie zapamiętam na długo, więc postanowiłam zrobić wyjątek i po prostu tego nie robić. Sami oceńcie, czy warto ją przeczytać, czy nie! Powiem jeszcze tyle, że na okładce przy patronach medialnych znajduje się logotyp mojego bloga, co też powinniście wziąć pod uwagę przy tej ocenie - w końcu nie jest on umieszczony losowo na książkach!

Na samym początku tej książki poznajemy Lisanne Maclaine - trochę nieśmiałą dziewczynę z prowincji, która zdecydowanie należy do grona tych "grzecznych". Już na pierwszych stronach zwierza się przyjaciółce, że nigdy nie była w poważnym związku i nigdy z nikim nie spała, bo po prostu ją to nie interesowało - wolała skupić się na innych rzeczach. Największą pasją Lisanne jest muzyka i jest naprawdę świetną skrzypaczką, a do tego podobno ma piękny wokal. Rodzice - którzy są nauczycielami matematyki w szkole - przekonali ją jednak, żeby zapisała się także na zajęcia z biznesu, żeby w razie czego mieć jakiś plan awaryjny, gdyby jej życie z muzyką z jakichś powodów się nie ułożyło. Tam też bohaterka dostrzega chłopaka, który strasznie się jej podoba i widać, że jest typowym bad boy'em - tatuaże, kolczyki. Ba, on nawet nie notuje na zajęciach, co nie jest w stanie jej się pomieścić w głowie! Mimo wszystko coś ją do niego przyciąga. Nie mija zbyt dużo czasu, nim się okazuje, że nauczyciel biznesu sparował ich razem, by wykonali jakiś projekt razem - jednak to nie jest taki typowy schematyczny pomysł, bo tym razem jego potencjał został naprawdę bardzo fajnie rozwinięty - Lisanne przez przypadek poznaje największy sekret Daniela (bo tak nazywa się ów chłopak), a on z konieczności robi z niej swoją powierniczkę, którą z biegiem czasu naprawdę zaczyna lubić. Dziewczynie jest jednak trudno mierzyć się codziennie z utrzymywanym sekretem i ciężko jest jej nie opowiedzieć o niczym swojej przyjaciółce i współlokatorce. 

Do tego wszystkiego życie Daniela nie jest łatwe i wiedzą o tym wszyscy w okolicy - chociażby z plotek. Do chłopaka dziewczyny podbijają z dwóch powodów: jak chcą się z nim przespać, albo jak chcą, żeby jego brat załatwił im trochę narkotyków. Zresztą, z tych samych powodów potrafią podbijać do niego także chłopcy. Lisanne wie, że Daniel nie sprzedaje narkotyków, ale z drugiej strony... jej poczciwa strona każe jej się za wszelką cenę wycofać z tej znajomości. Tylko, że dziewczyna nie bardzo umie, bo chyba zaczyna coś czuć do Daniela.

Powiem szczerze, że Daniel był najfajniejszą postacią w tej książce. Jego sekret też był dosyć ciekawy i oryginalny: od wielu lat nie spotkałam się z takim motywem w żadnej książce, a czytam naprawdę sporo, więc musicie mi uwierzyć, że Wy raczej też powinniście być mile zaskoczeni pomysłowością autorki. Oprócz tego zrobiła ona bardzo dokładny research, co widać na kolejnych stronach powieści. Mimo tego że chłopak uznawany był za typowego bad boy'a, to ja jednak całkowicie go tak nie odbierałam: to bardziej opis tak sugerował. Dla mnie był on bardziej zgubioną, wrażliwą duszą, która zbyt dużo w życiu przeszła, której zbyt wiele w życiu odebrali.

Jane Harvey-Berrick to autorka, która oczarowała bardzo wielu czytelników i sądzę, że znajdzie także fanów w Polsce. Napisała kilka książek i jestem ciekawa, czy Wydawnictwo NieZwykłe także będzie chciało je przetłumaczyć. Jak dla mnie jednak "Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość" jest trochę zbyt obszerne, bo ciężko gdzieś przewieźć tę cegłę w torbie i ogólnie ciężko się taką obszerną książkę trzyma w dłoniach, ale sądzę, że większości czytelników się to spodoba - bo to tak jakby dwa tomy historii, czyli dwa razy więcej wydarzeń i emocji!

Okładka wydaje mi się przeciętna, ale wydaje mi się, że ogólnie na okładkę czytelnicy powinni najmniej zwracać uwagę w przypadku tej powieści. Zdecydowanie bardziej zaskoczy ich treść. Zresztą, sami kupcie w księgarni tę powieść i się przekonajcie, o czym mówię! Ostrzegam tylko, że można przeżywać skrajne emocje i wahania nastrojów podczas czytania, w zależności od tego, co akurat dzieje się na karcie powieści!

Podsumowując - mam nadzieję, że moja recenzja jasno Wam nakreśliła, o czym jest ta książka, czego możecie się spodziewać i czy warto ją przeczytać. Przypomnę, że na okładce jest logo mojego bloga, więc dla niezdecydowanych na to, aby zapoznać się z treścią tej pozycji, może to będzie odpowiednia forma przekonania. Zaryzykujecie i sprawdźcie, czy te wszystkie pozytywne opinie w sieci są prawdziwe!

5 komentarzy:

 1. Książka bardzo mnie do siebie zachęca - swoim opisem to po pierwsze, a po drugie jest to Wasz patronat, więc rozumiem przez to, że warto będzie ją przeczytać. Uwielbiam historie młodych ludzi osnutych pewną tajemniczością. Uwielbiam niejednoznaczność postaci - Daniel mocno mnie zaintrygował, jestem ciekawa, co takiego ukrywa... Wydawnictwo NieZwykłe mocno rozpieszcza swoich czytelników, wydaje naprawdę dobre książki i myślę, że ta równieże taka będzie. Nie przeszkadza mi nawet jej obszerność, jeśli na tych stronach opisane są interesujące wydarzenia to dla mnie równie dobrze mogłaby liczyć i 1000 stron. Chętnie się przekonam, czy do końca będzie skupiała moją uwagę. Zapowiada się miła przygoda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podsyciłaś moją ciekawość i to bardzo. Cóż to za tajemnicę chowa Daniel? "Jego sekret też był dosyć ciekawy i oryginalny: od wielu lat nie spotkałam się z takim motywem w żadnej książce, a czytam naprawdę sporo, więc musicie mi uwierzyć, że Wy raczej też powinniście być mile zaskoczeni pomysłowością autorki." i już dla tego jednego zdania mam ochotę sięgnąć po książkę. Na dodatek "można przeżywać skrajne emocje i wahania nastrojów podczas czytania". Z przyjemnością zafunduję sobie taką huśtawkę. A znak Książkowiru na okładce stawia kropkę nad "i". Gratuluję kolejnego patronatu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wzbudza zainteresowanie, emocje czym Jane Harvey-Berrick czytelnikom zaskoczyła. Jakie sekrety skrywają główni bohaterowie, z czym muszą się zmagać. Daniel wydaje się nie takim bad boy'em za jakiego uważają go inny, postać budzi we mnie po recenzji sympatię, może dlatego że otacza go tajemnica którą jestem skłonna okryć. Nawet tyle stron "Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość" nie obniża mojego zapału do przeczytanie książki. Gratuluję patronatu!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydawnictwo niezwykłe ma szczęście do książek, to nie ulega wątpliwości. To dla mnie jedna z pozycji po które z pewnością sięgnę w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 5. czytałam ostatnio opis do tej książki i już sobie zapisałam "do przeczytania" :D

  OdpowiedzUsuń