piątek, 21 września 2018

KONKURS - ZE ZNAKIEM


KONKURS!
Mamy dla was aż dwa egzemplarze powyżej książki do wygrania!
Sponsorem jest wydawnictwo: ZNAK (prosimy o polubienie fanpejdża). Jest on także współadministartorem danych osobowych.
Koszt wysyłki ponosi sponsor.
Cały regulamin: TU

Termin: 15.09-23.09.2018r. do godziny 18:00

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?
ZADANIE: Napisz, co wypada robić podczas czytania książki.
Wygrywają 2 wybrane przez nas, najciekawsze odpowiedzi!

Powodzenia! :D

15 komentarzy:

 1. Nick: Mati94

  Przy czytaniu wypada mieć otwarty umysł i włączoną wyobraźnię. Nie wolno zamykać się na świat - trzeba podążać za bohaterami i dać się ponieść ich przygodom. Łatwo jest wtedy zanurzyć się w kolorowe światy pełne smoków, księżniczek, czy chociażby gorących romansów. Nie wypada też dać pokonać się nudzie - trzeba z nią walczyć - a w końcu wyobraźnia jest najlepszym sposobem do walki z nią. To najlepszy sposób na czytanie i najlepsze rady dla każdego książkoholika. Przyjemność z czytania zapewniona od początku do końca!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podczas czytania książki wypada być przykrytym kocykiem, zrobić sobie herbatkę i usiąść w ciszy. Nie da się inaczej oddać czci dobrej książce jak w ciszy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy czytaniu książki wypada nie pomijać żadnego słowa ani literki, a dla dyslektyka to wysiłek wielki. Czytać należy strona po stronie czekając aż książka cię pochłonie. Lecz przede wszystkim dobrze się bawić, bo przecież słowa nie chcą nas zabić. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wypada jeść ciastko i pić herbatkę, szczególnie w jesień i zimę ;) wypada wygonić wszystkich z domu żeby nie przeszkadzali czytać, a może i nie wypada(?) w sumie przy czytaniu wszystko wolno więc wypada :P wypada też rozsiasc się wygodnie, płakać jeśli potrzeba (do tego wypada też mieć chusteczki) i śmiać sie w głos :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przy czytaniu wypada się dobrze bawić, wzruszać, płakać, mieć ochotę rzucić książką (jednak tego nie zrobić), oddychać głęboko, nie oddychać, bać się i śmiać. Wypada też mieć wygodne miejsce. W dobrym smaku jest również dbanie o książkę, czyli brak jedzenia i herbaty w pobliżu, żeby się nie ubrudziło, dotyczy to też wody, dzieci i braku zakładki, bo ośle rogi są zbrodnią przeciw książce. I wypada mieć ciszę i dzieci w przedszkolu, żeby kolejne "mamoooo" nie doprowadziło nas na skraj załamania nerwowego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przy czytaniu wypada się posilić, siedzieć w wygodnym fotelu, albo leżeć w łóżku. Wypada jechać pociągiem, autobusem, tramwajem, czy samochodem (z kierowcą oczywiście), wypada rozbawić cały autobus, wybuchając co chwilę gromkim śmiechem, lub wywołać zdziwienie i podejrzenie (piła czy co?) czekając i chichocząc w kolejce do dentysty, lub wręcz odwrotnie współczucie (Tak bardzo boli?), kiedy scena wzruszyła nas do łez.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wypada się wzruszać, śmiać, płakać. Generalnie przeżywać uczucia bohaterów jak własne i oczywiście wyciągać wnioski. Mobilizować się do refleksji i chłonąć informacje żeby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony z książką.

  OdpowiedzUsuń
 8. Podczas czytania wypada:
  1) śmiać się, płakać, wzruszać, oburzać i inne emocje okazywać,
  2) być otwartym na nowe doznania i przygody,
  3) wygodnie się ułożyć (z psiakiem lub kociakiem, który nogi ogrzeje swoim ciepełkiem),
  4) jeść i pić (ale z umiarem! ... i ostrożnie!)
  5) jechać jako pasażer w środkach komunikacji (bo jako kierowca to zdecydowanie nie wypada),
  6) czekać na wizytę w przychodni (i pilnować kolejki, by czasem nie przepadła przez nadmierne czytanie :D ),
  7) zapomnieć o świecie i prawdziwym życiu.

  OdpowiedzUsuń
 9. W czasie czytania wypada
  Szukać śladów zbrodni w toku dochodzenia intrygującego
  By dotrwać do zakończenia nieprzewidywalnego i zaskakującego
  „Nie wchodź tam”, „Uciekaj” z przerażenia wykrzykiwać
  Nasze szare komórki trochę wysilić i pogimnastykować
  Śmiać się pełną piersią, by policzki były obolałe jak u boksera
  Wtedy po przeczytaniu kilku stron wigor i energia nas rozpiera
  Zasiąść na kanapie z herbatą i książką, ciepłym kocem otulona
  I przeżywać szalone przygody -my i postać z książki wymyślona

  OdpowiedzUsuń
 10. Co wypada zrobić przy czytaniu książki... hmm usiąść w miejscu w którym czyta nam się najlepiej, postawić obok kubek z ukochanym napojem i garścią słodkości. Wziąć do reki książkę ... i zapomnieć o wszystkim i dać się porwać czytanej historii, zanurzyć się w niej w całości :) ot tyle jak dla mnie i jest czytelniczy raj :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przy czytaniu książki wypada zapomnieć o całym świecie, by przenieść się w inny wymiar- świat bohaterów, i stać się uczestnikiem historii, który przeżyję przygodę życia, pełną emocji: od chwil szczęścia, poprzez radość, wzruszenie, po łzy rozpaczy i ból rozdartego serca.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przy czytaniu wypada zostawić świat w tyle... choćby tylko na chwilę. Wypada wznieść się ku górze na wyobraźni chmurze i przestać patrzeć w dół... Przy czytaniu wypada coś pysznego podjadać, uwolnić endorfiny przy pomocy czekoladowej muffiny. Przy czytaniu wypada wygodnie się rozsiadać, na poduszkach, otomanach, wtedy radość jest z czytania. Przy czytaniu wypada, co tylko do głowy wpada, nawet wisieć na drzewie do gry nogami... Jeśli tylko czytamy, czytamy, czytamy...

  OdpowiedzUsuń
 13. Drzwi domu swego zabarykadować
  Książkę wziąć do ręki
  Grzańca przygotować

  Żaden byt nie ukróci życia mego męki
  Pisać mi zostało
  I ciągle mi mało

  Wiem! Pisać sobie będę całą tę noc długą
  Nie wyręczę sługą

  Własną dłonią, od pisania dawno już zwiędłą
  Leczy czyżbym do pisania miał tylko jedną?
  Do wierszokalectwa - na karku głowa
  I tak mi minie wieczoru połowa

  A potem rozmyślał będę o rodakach
  Co w tym czasie walczą protestując
  Wola walki jest już w Polakach
  Z niejedną walczyli już szują.

  OdpowiedzUsuń
 14. Podczas książki wypada mieć multum obowiązku, żeby wiedzieć, iż lektura jest ważniejsza niż pozamiatanie podłogi czy spotkanie z przyjaciółmi. Przecież nie uciekną, a musisz się dowiedzieć czy para, którą od początku shipujesz będzie razem, ona go usidli zachodząc w ciążę, czy może, któreś nagle dowie się o zdradzie sprzed 200 stron. Są rzeczy ważne i ważniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 15. Przy czytaniu wypada udawać, że nie ma mnie w domu, wypada przy tym zawracać potrzebę jedzenia i picia, zaszyć się w ciepełku kanapy i.....
  Ola Ola

  OdpowiedzUsuń