poniedziałek, 3 września 2018

Tillie Cole - "Uleczę Twe serce. Kaci Hadesa"

Autor: Tillie Cole
Tytuł: Uleczę Twe serce. Kaci Hadesa
Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2018
Ilość stron: 376
Ocena: 7/10
PATRONAT KSIĄŻKOWIRU

Opis:

Kiedy uroda staje się przekleństwem, wiara kajdanami, a otaczający świat nurza się w odrażających grzechach, tylko miłość może przynieść wyzwolenie i ulgę. Ale gdy uczucie łączy istoty z innych światów, muszą się one wyrzec swej przeszłości, swych przekonań i całkowicie zawierzyć sercu.
Piękna Delilah o złotych włosach i cudownym ciele wychowała się w sekcie. Wierzyła, że jest przeklęta, a ocaleć może tylko dzięki absolutnemu posłuszeństwu świętemu prorokowi, który objawiał jej wolę samego Boga. Kiedy wbrew swojej woli znalazła się wśród gangsterów, w świecie pełnym seksu, głośnej muzyki i zakazanych uroków życia, jedyne, czego pragnęła, to powrotu do swojej społeczności. Jednak gdy jej opiekunem został bezwzględny, zatwardziały grzesznik, jej pełne lęku serce zupełnie nieoczekiwanie drgnęło!
Przystojny Kyler, wiceprezes najbardziej przestępczego klubu motocyklowego w Stanach, kocha szybką jazdę, alkohol, towarzystwo swych klubowych braci, adrenalinę i piękne kobiety. Z życia korzysta pełnymi garściami, póki nie otrzymuje rozkazu zaopiekowania się niezwykle seksowną blondynką o dużych piersiach i pełnych ustach. Bardzo szybko orientuje się, że Delilah zawładnęła nim bez reszty. Zakochuje się w niej i wszystko się zmienia...


Recenzja:

Już przy recenzji pierwszego tomu byliście w stanie chyba odczuć, że ta seria wywołuje we mnie wielkie emocje - w tym tomie wywołała ich jeszcze więcej. Jestem bardzo ciekawa, jak będzie przy kolejnej części. To istny uczuciowy rollercoaster! Jestem jednak tak wciągnięta w tę historię - już od poprzedniego tomu, że za nic w świecie bym teraz nie przerwała czytania tej serii. Muszę poznać, jak ona się zakończy! Cieszę się, że Wydawnictwo Editio postanowiło wydać ten cudowny cykl w języku polskim - jestem pewna, że będzie on miał wielu fanów i fanek (jeśli już ich nie ma). Z utęsknieniem czekam na kolejną część i mogę powiedzieć tylko tyle, iż to mój patronat medialny: więc spodziewajcie się po nim wszystkiego, co najlepsze (chociaż w treści zdarza się masa okropnych rzeczy - nie mówię jednak o tym). Zapraszam na dalszą część recenzji, w której powiem Wam, co mnie tak poruszyło w "Uleczę Twe serce. Kaci Hadesa" - a było tego sporo.

Kyler - wiceprezes gangu motocyklowego Katów - jest znany ze swojej urody i z tego, że nigdy nie wiąże się z nikim na stałe. Ba, jednej nocy potrafi zaliczyć nawet kilka orgii grupowych. Kiedy jednak on i jego kumple ratują siostry damy przewodniczącego klubu Katów, Ky nie jest w stanie wyrzucić z głowy obrazu Delilah - jest ona cudowną blondynką z niezwykłymi kształtami, która ubiera się co najmniej jak zakonnica. Do tego wszystkiego jest bardzo religijna i za wszelką cenę chce wrócić do sekty, z której ją zabrano - twierdząc, że Bóg się od niej odwrócił, a ona jest tylko pomiotem Szatana. Jest więc całkowitym przeciwieństwem dziewczyny, z którymi zadaje się Ky - wulgarnymi, napalonymi i zdzirowatymi. Ma jednak w sobie "to coś" o czym mężczyzna nie jest w stanie zapomnieć.

Kiedy szef Katów daje mu zdanie, aby Ky zajął się Delilah i pokazał jej, jak wygląda życie poza sektą, Ky nie spodziewał się, że tak szybko się w niej zakocha. Nie sądził też, że dziewczyna ma tak mocno namieszane w głowie, bo to, czego się dowiedział, całkowicie zmieniło jego postrzeganie na pewne sprawy i przez to Kyler chciał jeszcze bardziej chronić tę dziewczynę przed całym złem świata. 

O samej sekcie dużo pisałam w recenzji poprzedniego tomu: o pedofilii, o gwałtach, o tym, że piękne dziewczyny nazywało się kusicielkami i wysłannikami diabła. Tutaj to jest pokazane jeszcze bardziej, ale w przeciwieństwie do poprzedniej głównej bohaterki, która chciała z sekty odejść, Delilah chciała w sekcie pozostać i twierdziła, że to całkiem normalne. Tak namieszali jej w głowie, że nie odróżniała już dobra od zła, a ich pisma były całkiem inne od Pisma Świętego, jakie prezentuje chrześcijaństwo - bo ta sekta podobno była chrześcijańska.

W tej książce ogólnie dużo się dzieje i ja jestem bardzo ciekawa, jak skończy się ta historia, czego dowiem się dopiero w następnym tomie. Już teraz nie mogę się tego doczekać. Pomimo że połączenie sekty i gangu motocyklowego wydawało mi się wręcz niemożliwe, to tutaj okazało się to świetne - i dzięki temu pewne rzeczy jeszcze bardziej są uwypuklone. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że takie rzeczy pewnie naprawdę dzieją się gdzieś na świecie: bo sekt jest masa. Dobrze, że ktoś w końcu zwrócił na to uwagę.

Tillie Cole umie pisać. Jej książki czyta mi się niezwykle dobrze i szybko - z wielką lekkością. Jest tu sporo dobrych dialogów i opisów, ale jeszcze więcej jest przekleństw i scen seksu - więc nie polecam tej serii osobom poniżej osiemnastego roku życia. Wydaje mi się, że wielu z Was ta autorka oczaruje, bo pokazuje ona świat w bardzo realistyczny sposób, dodatkowo świetnie opisując emocje. Ogólnie cała ta seria budzi wiele uczuć - od śmiechu po łzy i wzburzenie, bo autorka potrafiła tak to napisać: nie wiem, czy wszyscy podołaliby temu zadaniu. Tillie Cole wzięła na warsztat trudny temat i pokazała go po mistrzowsku.

Sama okładka strasznie mi się podoba - i bardzo pasuje do okładki poprzedniego tomu. Myślę, że kolejna utrzymana będzie w podobnej kolorystyce i w podobnych motywach. Jest ona bardzo klimatyczna, więc gratuluję grafikowi, że potrafił wczuć się w treść tej powieści - ja jestem zdecydowanie na "tak" jak na nią patrzę. Myślę, że wiele czytelników kupi "Uleczę Twe serce. Kaci Hadesa" także dla oprawy graficznej.

Podsumowując, polecam, bo naprawdę warto. Jeśli jeszcze nie czytaliście pierwszego tomu - to koniecznie musicie nadrobić. Niebawem ma ukazać się tom trzeci, więc mam nadzieję, że do tego czasu będziecie mieli wszystko nadrobione. Ta seria jest naprawdę porywająca i warto dać jej szansę i się z nią zapoznać. Nie będziecie żałowali, przysięgam!11 komentarzy:

 1. Muszę jeszcze nadrobić pierwszy tom. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też jeszcze nie czytałam pierwszej części 😔 a tu już druga 😔 tylko wpatrywałć trzeciej ehhh 😊 wiele recenzji czytałam o tych książkach i wiem, że warto je mieć ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż żałuję, że jeszcze jej nie mam u siebie 😢 😢 😢

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie. Może sięgnę po tom 1

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią przeczytam ;) Zdecydowanie moje klimaty ;) Tylko czas nadrobić najpierw pierwszy tom ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam jeszcze nawet pierwszej części,;ale wychodzi na to, że koniecznie muszę tę zaległość nadrobić. Uwielbiam książki budzące w czytelniku wiele emocji. Fabuła wydaje mu się bardzo interesująca i poniekąd kontrowersyjna, co też przyciąga moją uwagę. Nie odstraszają mnie nawet tematy nieodpowiednie dla czytelników poniżej 18 - stego roku życia, jeśli są umiejętnie napisane. Zapowiada się niezwykle interesująco spędzony czas podczas czytania tej serii. Już się nie mogę doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię czytać serie kiedy mam całość, nie denerwuje mnie wtedy czekanie. Zdecydowanie przeczytam, recenzje pierwszej części i ta zachęcają do sięgnięcia po książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze nie przeczytałam pierwszej części, przeczytam Cykl: Kaci Hadesa na 100%. Tillie Cole nie boi się pisać książki, które zawierają brutalność, tematy trudne ale w jej książkach także dostrzeżemy miłość oraz nadzieję na lepsze jutro. "Uleczę Twe serce. Kaci Hadesa" porusza jak pierwsza część tematy kontrowersyjne, ale tu chyba bardziej to będzie widoczne jak "prania mózgu" bohaterki. Wciągnie czytelnika powieść pokaże mroczny świat sekty, odizolowane kobiety, które nie wiedzą co jest dobre a co złe. Główny bohater kolejny 100% mężczyzna, pisarka stwarza samych 'samców alfa'. Poczekam na część 3 i wtedy będzie nieprzespane noce.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsza część bardzo mi się podobała. Po drugą też sięgnę jak coś pewnie niebawem :) , ale ja najbardziej czekam na trzecią której bohaterem jest mój ulubiony Kat Flame, czytałam też że jest najbardziej pokręcona ze wszystkich więc czekam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wielką przyjemnością będzie ponownie wsiąść na rollercoster emocji, jakie funduje Tillie Cole. Obietnica oczarowania historią kolejnej pary, której partnerzy wywodzą się z tak różnych środowisk, bardzo kusi. Dobre dialogi i opisy, lekki język, i emocje od śmiechu po łzy do wzburzeń- to co lubię w książkach. A do tego przekleństwa i sceny seksu- nadają realności całej historii.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwszy tom mnie nie przekonał, więc i po ten nie sięgnę

  OdpowiedzUsuń