czwartek, 18 lipca 2019

Gerthrud Hirschi - "Joga 7/7. Codzienna praktyka jogi dla zabieganych"

Autor: Gerthrud Hirschi 
Tytuł: Joga 7/7. Codzienna praktyka jogi dla zabieganych
Wydawnictwo: Kobiece
 Data wydania: 15 maja 2019
Liczba stron: 200
Ocena: 8/10

Opis:

Jak zacząć ćwiczyć jogę w domu? Kiedy najlepiej to robić? Jak przygotować się do ćwiczeń?
Wystarczy, że poświęcisz 7 minut dziennie na jogę, żeby wyraźnie odczuć jej efekty – twoje ciało stanie się silniejsze, a umysł spokojniejszy!
Jeśli wydaje ci się, że joga to długie sesje powolnego wykonywania kolejnych assanów, ta książka miło cię zaskoczy. Autorka opracowała program codziennej praktyki łagodnej jogi, który jest idealny dla zabieganych, a także tych, którzy chcieliby sprawdzić, czy joga jest dla nich.
W książce znajdziesz:
– siedem siedmiominutowych sekwencji jogi, które obejmują medytację, mantry i mudry;
– ćwiczenia skupione na wzmocnieniu poszczególnych obszarów ciała;
– ćwiczenia oddechowe pomagające w praktyce uważności;
– omówienie założeń jogi, pozwalające uczestniczyć w niej bardziej świadomie;
– cykl praktyk jogicznych, który pomaga osiągnąć równowagę emocjonalną.
Odkryj jogiczny styl życia i wprowadź do swojego życia równowagę oraz spokój!

Recenzja:

   Joga szturmem wdarła się do mojego życia. W końcu odnalazłam formę ruchu, która całkowicie mi odpowiada. Dlatego też postanowiłam trochę zgłębić swoją wiedzę, a jak wiadomo, książki zawsze są dobre w tym celu. Ostatnio w nowościach pojawiła się książka Joga 7/7. Codzienna praktyka jogi dla zabieganych i dzisiaj Wam o niej opowiem.

Chcesz zacząć praktykować jogę, ale nie wiesz jak i co? Jak przygotować się do ćwiczeń i od czego zacząć? Wystarczy, że poświęcisz siedem minut dziennie na jogę, żeby wyraźnie odczuć jej efekty - twoje ciało stanie się silniejsze a umysł spokojniejszy.

Książka skierowana jest na pewno do osób początkujących. Osoby "zaprawione w boju" raczej nie znajdą tutaj nic ciekawego i odkrywczego dla siebie. Mnie ona bardzo pomaga pod względem tego, że jeszcze jako świeżynka zupełna, nie mam pojęcia i pomysłów o tworzeniu własnej praktyki i nie zawsze mam czas w ciągu dnia no i masę wymówek. A siedem minut jestem w stanie bez problemu poświęcić.

Całość jest napisana bardzo przystępnie, tak aby każdy mógł zrozumieć i wynieść z tej książki jak najwięcej. Zdjęcia i wskazówki są bardzo pomocne zwłaszcza na etapie początkującego. W sumie największym minusem tej pozycji jest to, że ma tak mało stron. Ja to bym najchętniej ze trzy razy grubszą przygarnęła. Ale liczę na jeszcze inne pozycje tej autorki.

Moim pomysłem na tę książkę było, aby przez siedem dni ją realizować. Dzień po dniu zabierałam się za praktykę wedle wskazówek, aby móc wyczuć co mi najbardziej odpowiada. Świetnie się to sprawdziło w moim przypadku, a jeszcze lepiej, kiedy zaczęłam mieszać i łączyć to co mi najbardziej odpowiada. Rewelacja.

Tak na koniec, na zachętę, niezwiązane z tą książką mogę Wam powiedzieć, że joga daje mi tą satysfakcje z obserwowania swoich postępów. Jeszcze żadna aktywność fizyczna nie pozwoliła mi tak szybko dostrzec różnic i zmian w moim ciele. Praktycznie każda praktyka przynosi nowe efekty i to nie tylko w fizycznych aspektach.

Jeśli temat jogi jest dla was interesujący, może chcielibyście zacząć, ale nie wiecie jak, a być może kiedyś praktykowaliście, tylko z różnych względów musieliście przestać i teraz chcecie wrócić - ta książka jest zdecydowanie dla Was. Wiem, że osobiście będę często do niej wracać. Ja was serdecznie zachęcam do podjęcia praktyki jogi, może i w waszym życiu zagości na dłużej.

Z książkowymi pozdrowieniami,
Klaudia.

9 komentarzy:

 1. Piękna i prosta okładka, taka jak lubię. Już wiele razy zastanawiałam się nad jogą, głównie z tego powodu, że nie lubię męczących ćwiczeń fizycznych, a biegać samej mi się nie chce. Czy to naprawdę działa? Bo jeśli tak, to te 7 minutek dziennie to mogłyby być dla mnie czystą przyjemnością. Chciałabym zagłębić się w tym krok po kroku, tak aby wszystko zrozumieć i w końcu znaleźć jakiś kontakt ze swoim zbuntowanym ciałem i głową, którym po prostu czasami nic się nie chce. Piszesz, że szybko zobaczyłaś zmiany w swoim ciele, to bardzo zachęcające do działania i do sięgnięcia po tę pozycję. jakie to zmiany? Ciało oprócz tego, że się wzmacnia, to również wyszczupla? Oczywiście nie chciałabym do tego podejść jedynie ze względu aspektów fizycznych, może ta pozycja i ćwiczenia pomogłyby mi poukładać sobie w głowie kilka myśli i spraw, inaczej do nich podejść. Kurde... teraz naprawdę czuję się wręcz zaintrygowana tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem za leniwa:) inna sprawa, że zapewne nnie by ćwiczenia po kilku dniach nudziły i zapewne szukałam bym czegoś innego, na Internecie można znaleźć masę ciekawych rzeczy. Nie jestem zwolenniczką kupowania poradników w dobie Internetu, te miejsce na książki wolę mieć na coś ciekawszego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta pani na okładce trochę mnie przerażą i jednocześnie fascynuję. Z jogą do tej pory miałam niewiele wspólnego. Chyba nie było mam po drodze. Czy się spotkamy to czas pokaże. Dzisiaj zdecydowanie wolę spacer i ruch na świeżym powietrzu ( w pobliżu huty Legnica ;-) ). Gdyby jednak w przyszłości przyszła mi do głowy ta szalona myśl, by zacząć ćwiczyć jogę, to już wiem, która książka pomoże mi wystartować ( profesjonalnie i ) z uśmiechem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam się, że na widok okładki zaczęły mnie boleć wszystkie mięśnie. Zdecydowanie wolę tai chi i mam nadzieję, że znajdę w tym roku czas, żeby do niego wrócić. Wycisza mnie, uspokaja i poprawia postawę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Joga zawsze mnie fascynowała, ale myślałam, że potrzeba dużo czasu żeby ją ćwiczyć a tu proszę i nawet dla leniwych coś się znalazło (czyli dla mnie). Fajnie, że książka posiada zdjęcia dla początkujących będą pomocne jak prawidło wykonywać ćwiczenia. Trzeba się za siebie wziąć i może ten poradnik będzie dla mnie pomocny. Jak by co będę wiedzieć jaką książkę mam poszukać jeśli się zaprę.

  OdpowiedzUsuń
 6. No nie wiem, czy joga mnie pociąga. Raczej nie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jestem pewna czy joga jest dla mnie ale może warto zajrzeć i zobaczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ćwiczę jogi. Może czas to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba w końcu czas najwyższy zacząć ćwiczyć jogę :D

  OdpowiedzUsuń