wtorek, 12 kwietnia 2022

Makoto Fugetsu, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka - "Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 03"

Autorzy: Makoto Fugetsu, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka
Tytuł: Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 03
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 12 października 2018
Liczba stron: 196
Ocena: 10/10

Opis:

Po trzecim powrocie przez śmierć Subaru podejmuje desperacką próbę pokonania przeznaczenia. Dzięki pomocy Beatrice dożywa obiecanego poranka, ale wtedy czeka go niespodziewana tragedia. W końcu podejmuje radykalną decyzję, aby ochronić wszystkich mieszkańców posiadłości Roswaala. Możliwe, że najgłupszą z dotychczasowych.

Tomik zawiera także dodatkowe opowiadanie autora oryginalnej light novel, Tappeia Nagatsuki.

Recenzja:

Tak, wiem, że już to pisałam, ale manga Re: Zero Życie w innym świecie od zera z każdym kolejnym tomikiem jest coraz lepsza! Po trzecim tomie księgi drugiej jestem już absolutnie pewna, że będzie to moja ulubiona seria EVER – za każdym razem porywa od pierwszych stron i stale zaskakuje, wywołuje ciepełko w serduszku i dreszcze na plecach, a zakończenie każdej części budzi głód na więcej. I to zaledwie zalążek jej zalet!

W tym tomie był pewien moment, w którym szczęka mi dosłownie opadła – pozwólcie na mały spoiler, ale w pewnym momencie to nie nasz Subaru ginie, a inna postać (choć i on umiera, gdyż popełnia samobójstwo, aby tę osobę uratować). Chłopak oczywiście odradza się, aby tym razem inaczej poprowadzić wydarzenia, ze szczęśliwym zakończeniem dla każdego. Rozpoczyna się tu poszukiwanie czarnoksiężnika, w sposób dość nietypowy, w którego zdemaskowaniu pomaga Beatrice…


Przekorne w tej mandze jest to, że im więcej się dowiadujemy, tym mniej wiemy. Stale pojawia się coś nowego lub wątek skręca w nieoczywisty sposób – przy tym tytule nudzić się jest rzeczą niemożliwą. Nie otrzymujemy tutaj niczego na tacy – zarówno cały świat, jak i postaci są enigmą, którą poznajemy skrawek po skrawku. Tutaj znów dostajemy nieco wiedzy o magii oraz tajemniczej wiedźmie zazdrości (przyznam szczerze, że ten element najbardziej mnie fascynuje – mam słabość do takiej niejako baśniowości w fantastyce), a i relacja Subaru z pozostałymi bohaterami (a w zasadzie głównie bohaterkami) także nieco ewoluuje. Cóż mogę powiedzieć? Nic tu nie zwalnia, a historia wciąż budzi mnóstwo emocji – bawi, wzrusza, ekscytuje i… odrobinę przeraża!

Graficznie ponownie jest wyśmienicie. Rysunki Makoto Fugetsu są przebajeczne i dodają charakteru całości. Emocje bohaterów, piękne tła, elementy akcji – może dla wielu ciężko w to uwierzyć, ale w tych czarno-białych kadrach jest mnóstwo duszy i uroku. Ja często nie mogę oderwać od niektórych wzroków, szczególnie od tych z Emilką – ona jest taka śliczna i urocza! Choć ostatnio jest nieco bardziej w tle, jej postać wcale na tym nie cierpi – zresztą, jestem pewna, że niebawem wróci na pierwszy plan.

Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 03 to fantastyczna manga przygodowa, w konwencji isekai, w której zakocha się każdy miłośnik fantasy. Zachwyca szatą graficzną, intrygami, magicznym światem i niebanalnymi postaciami. Jeśli szukacie kapitalnej rozrywki, przy której uśmiejecie się, poczujecie przyjemne ciepełko, a przy tym zaoferuje wam mnóstwo akcji, tajemnic i nieco mroku – koniecznie po nią sięgnijcie! Polecam z całego serca!

P.S. Prawie zapomniałam wspomnieć, że i w tym tomie znajduje się bonusowe opowiadanie na ostatnich stronach. 💜💜💜

8 komentarzy:

 1. Kusicie mnie tymi mangami😍😍😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię mangi. Zbieramy z mężem Dragon Ball 😁

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra zabawą zapowiadają mangi z tej serii. Może kiedyś się zabiorę za nią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę przekonać się do mangi

  OdpowiedzUsuń
 5. Musze się w końcu skusić na Mangę. Planuję już chyba z trzeci rok, że przeczytam i sprawdzę, czy literatura podana w ten sposób mnie porwie czy też nie? I cieszę się, że ten gatunek trafił na strony Naszego Książkowiru. Ta historia posiada pierwiastki tego co uwielbiam w zwykłej, nieilustrowanej powieści. Dlatego jestem zdecydowana stanąć na starcie nowej przygody ( literackiej).

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze byłam pod wrażeniem tych krótkich spódniczek (tego, że można "aż tak"). Mangi wciąż lubię, to zupełnie inny rodzaj literatury i z tego względu taki ciekawy oraz przyciągający, zdania nie zmieniam, ale jednak wybrałabym w tym wieku te "dla starszych dzieci". Dobrze, że tomy trzymają poziom i z każdym jest coraz lepiej. Tak w ogóle, czy czasem ta seria nie doczekała się również anime?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nadal nie jestem za Pan brat z mangą, nadal nie jesteśmy przyjaciółkami,jakoś trudno nam się zaprzyjaźnić. Póki co na czytelniczą przyjaźń między nami się szybko nie znosi. Bardzo dziękujemy za świetną recenzję 😘B.B

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie, że tak podoba Ci się ta seria mang. Ja jeszcze nie miałam okazji czytać. ☺

  OdpowiedzUsuń