piątek, 27 maja 2022

Laurelin Paige - "Namiętny buntownik. Dirty wild. Tom 1"

 

 

Autor: Laurelin Paige

Tytuł:Namiętny buntownik. Dirty wild. Tom 1
 
Wydawnictwo: Niegrzeczne Książki

 Data wydania: 2022

Ilość stron: 352

Ocena: 7/10

Opis:

Cade Warren odniósł w życiu niebywały sukces. Ten trzydziestoletni biznesmen jest współwłaścicielem jednej z największych firm marketingowych na świecie. Nikt nie podejrzewa, że mężczyzna ma za sobą trudną przeszłość, pełną mrocznych tajemnic i bolesnych przeżyć. Jest pewien, że pozostawił ten rozdział za sobą - do chwili, gdy na jego drodze ponownie staje Jolie Stark.

Siedemnaście lat temu, po zakończeniu liceum, Cade i Jolie postanowili razem uciec od swoich rodzin. Jolie nie zjawiła się jednak na miejscu spotkania i bez wyjaśnienia zniknęła z życia zdruzgotanego Cade’a. Większym zaskoczeniem od tego, że kobieta powraca, jest powód, dla którego to robi. Jolie szuka zemsty, a jedyną osobą, która może jej pomóc, jest mężczyzna, którego serce złamała prawie dwie dekady temu.

Cade nigdy nie sądził, że stać go na to, by odebrać komuś życie. Ponowne spotkanie z Jolie uświadamia mu jednak, że wciąż jest zdolny zrobić dla niej wszystko.

Recenzja:
 
Laurelin Paige - a raczej jej książki - czytam od dawna. Uwielbiam jej twórczość, sięgam po wszystkie jej powieści - bo są napisane lekko, momentami są pikantne, a czasem także bardzo zaskakują. Zresztą, przy pozycjach od tej autorki po prostu nie da się nudzić! A przynajmniej ja nie jestem w stanie, bo połykam jej książki dosłownie w jedno popołudnie!  

Cade Warren - znany już odrobinę z poprzednich cykli od tej autorki (gdyż stworzyła ona cykl o każdym ze wspólników tej wielkiej firmy), tym razem jest na głównym planie. Facet, który wydaje się być w tym momencie twardym graczem w świecie marketingu, ma za sobą jednak całkiem trudną i mroczną przeszłość - a jego bagaż doświadczeń jest całkiem pokaźny. Można więc powiedzieć, że zdecydowanie bardziej woli on swoją teraźniejszość, od swojej przeszłości.

Tyle, że z jego przeszłością związana jest Jolie - dziewczyna, którą Cade kochał całym swoim sercem - i która miała z nim uciec, aby wyrwać się z koszmarnej przeszłości: ale niestety, wystawiła go i nie dotarła na miejsce spotkania. Tym razem jednak potrzebuje pomocy od Cade'a, a on sam nie jest w stanie jej odmówić - chociaż specjalnie na to spotkanie przylatuje z Tokio do Nowego Yorku - bo po prostu jest ciekawy, co tym razem chce od niego Jolie, po tylu latach ciszy. Nigdy nie sądził jednak, że poprosi go ona o pomoc w tym, żeby zabić swojego ojca... 

"Namiętny buntownik" niby nie jest najbardziej pikantną książką od Laurelin Paige - znam jej powieści, które mają w sobie więcej erotyzmu - niemniej jednak to jedna z lepszych powieści, jakie od niej czytałam: bo sam pomysł fabularny jest po prostu genialny!

Jak już wcześniej wspomniałam, autorka pisze całkiem lekkim i przyjemnym językiem. Dialogi są zdecydowanie jej mocną stroną, tak samo jak opisy wewnętrzne przeżyć bohaterów. Jednak inne opisy i kreacja bohaterów także są na wysokim poziomie, zasługują wręcz na medal. Ot, Laurelin Paige to bardzo uzdolniona pisarka romansów z nutką erotyki - tylko to musicie o niej zapamiętać!

Jak widzicie już po samym tytule, jest to dopiero tom pierwszy - poprzednie cykle także zamykały się w dwóch tomach każdy. Dlatego już się nie mogę doczekać kolejnej części - i tego, żeby przepaść z nią na dobrych kilka godzin pod ciepłym kocykiem lub na leżaczku na balkonie (w zależności od pogody). Niestety nie mam jeszcze żadnych informacji na temat tego, kiedy ten drugi tom się ukaże. 

Jeśli szukacie książki, która pobudzi wszystkie Wasze zmysły - i która sprawi, że będziecie mieli ochotę na większą ilość doznań: "Namiętny buntownik" sprawdzi się idealnie. Szczególnie, że Cade i Jolie to naprawdę charakterna para, przy której rozmowach aż iskrzy!

Podsumowując: musicie to przeczytać! W ogóle najlepiej zapoznajcie się z całą twórczością tej pisarki - szczególnie po to, żeby wiedzieć, co na przykład łączyło Sabrinę z Donovanem... No cóż, ja Wam tego zdradzać nie będę! Musicie to odkryć sami!
Polecam raz jeszcze!

8 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze książek autorki. Może za jakiś czas się skusze 😁

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również bardzo cenię twórczość autorki. Wiele jej książek już przeczytałam i nigdy się nie zawiodłam. Świetnie kreuje swoich bohaterów oraz tworzy historie o których nie zaomina się wraz z odłożeniem książki. Zapewne wkrótce sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi interesująco. Jak narazie czytałam jedną książkę tej autorki, ale nie do końca mi pasowała. Chyba czas dać jej jeszczw jedną szansę dzięki za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię pisarkę, nie zawiodłam się na żadnej książce którą napisała. "Namiętny buntownik" tajemnice, zemsta, namiętność oraz miłość sprzed lat, ciekawie się zapowiada. Będę poszukiwać tych książek w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może kiedyś sięgnę, ale na razie nie mam ochoty na romanse czy erotyki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Laurelin Paige. Dirty wild. To wszystko mówi samo za siebie... w ogóle nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Romanse, to jest jeden z moich najbardziej ulubionych gatunków, bo przy nim fajnie można się odprężyć,odciąć od wszystkiego,choć na chwilę zapomnieć o tym co niemiłe. Ale to wszystko się uda,tylko przy dobrym romansie,a taki na pewno dostarczy czytelnikowi ta autorka. Bardzo dziękujemy za świetną recenzję i książkową propozycję 😘B.B

  OdpowiedzUsuń