poniedziałek, 9 maja 2022

Makoto Fugetsu, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka - "Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 04"

Autorzy: Makoto Fugetsu, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka
Tytuł: Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 04
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 13 grudnia 2018
Liczba stron: 212
Ocena: 11/10

Opis:

Subaru wchodzi do lasu zamieszkałego przez diabelstwa, aby odnaleźć zaginione dzieci z Irlam. Zasłania Rem własnym ciałem, przez co zostaje na niego nałożona wielka ilość klątw. Jest ich tak dużo, że tworzą skomplikowaną sieć, praktycznie nie do usunięcia. Subaru wielokrotnie powracał przez śmierć, aby nikt nie miał powodów do smutku, lecz tym razem ochrona Rem przed trwałą traumą będzie wymagała od niego prawdziwie ogrzych metod!

Tomik zawiera dodatkowe historie, w tym komiksową wersję zakazanego opowiadania „Zebranie dziewcząt z posiadłości Roswaala”.

Recenzja:

Nie mam wątpliwości, że każdy miłośnik rozrywkowej fantasy zakocha się w mandze Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Nietuzinkowa magia, barwni bohaterowie, liczne tajemnice, intrygi, świat rozbudowany o legendy i mnóstwo innych smaczków – jak tu się nie zadurzyć? Z każdym tomem ta historia nabiera barw i sprawia, że coraz trudniej się od niej oderwać. Choć sądziłam, że poprzedni tom był wyśmienity, tak ten… jest o niebo lepszy!

Wprost ubóstwiam sposób w jaki autorzy stale rozszerzają nasze pojęcie o świecie, do którego trafił Subaru. Robią to stopniowo, krok po kroku, wyjaśniając zaczęte wątki i wprowadzając elementy coraz to nowsze, zaskakujące, intrygujące. Uniwersum Re: Zero ma doprawdy wiele do zaoferowania i z każdym kolejnym tomem zadziwia mnie coraz bardziej, przez co jeszcze mocniej wciągam się w tę opowieść i na tym etapie… kocham ją już całym sercem. Ogromnie zaangażowałam się w losy bohaterów – o dziwo, szczególnie bliski mi stał się los Subaru – i nie spocznę póki nie dowiem się, jak jego podróż się zakończy. A nie wiem, czy wiecie, ale ta manga ma naprawdę wiele tomów…


To, co urzekło mnie w tym tomie, to cudowne rozwinięcie postaci bliźniaczek - Ram i Rem. Sięgamy do ich przeszłości, znaczenia ich umiejętności, a także zaczynamy lepiej rozumieć ich zachowanie. Intrygujący jest także motyw klątw, który jest kontynuowany, włącznie z ich działaniem, a także same diabelstwa dają do myślenia (któż nimi steruje?) oraz… umiejętności Subaru. Jejku, to wszystko zaczyna mieć coraz więcej kształtów, a jednocześnie wiem, że jeszcze tyle przede mną do odkrycia. W tym tomiku poznajemy także motywację Roswaala i powiem Wam, że… naprawdę cwany z niego lis!

W kwestiach wizualnych moja opinia absolutnie się nie zmienia. Wciąż jestem zachwycona, kocham sceny akcji, jak i te spokojne, twarze bohaterów pełne emocji i… uroku, bo nie ma co kryć – ta manga, choć posiada ceny iście gore, jest także dość cukierkowa – wystarczy spojrzeć na wygląd postaci kobiecych. Oj, a jeśli chodzi o dziewczęta, to jest tu co podziwiać. Miłośnicy ecchi będą ukontentowani, bo na ostatnich stronach znajduje się rysunkowa wersja Zebrania dziewcząt z posiadłości Roswaala - oczywiście w łaźni. Co ciekawe, po nim jest także jeden komiks, już całkiem humorystyczny o… odtwarzaniu majonezu. No cóż… mnie osobiście ogromnie rozbawił!


Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 04 to fenomenalna rozrywka, pełna akcji i humoru, ekscytująca, rozbrajająca i… rozczulająca. Poważnie, nawet jeśli nie czytacie zazwyczaj mang, ale lubicie klimaty fantasy, koniecznie sięgnijcie po ten tytuł! To super pozycja do przekonania się do tego typu lektur i wyśmienita zabawa, w którą wciągnięcie się całym sobą! Cóż mogę napisać więcej? Polecam z całego serca! 💙💙💙

8 komentarzy:

 1. Muszę koniecznie zerknąc, Wasza opinia bardzo zachęca 😁

  OdpowiedzUsuń
 2. "... Jest o niebo lepsza". Nie ma się nad czym zastanawiać. Myślę, że to będzie uczta do wzroku i umysłu. I nawet czarno-białe rysunki ożyją. A tak na marginesie, to pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy, gdy przeczytałam imiona bliźniaczek to fazy snu ( niestety tylko jedna się pokrywa).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile komplementów, 'Re: Zero Życie w innym świecie od zera' przyciąga wzrok a także głowę. Mam tylko obawy do tej ilości tomów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach te wielkie cycki, już widoczne z okładki... Kiedyś to uwielbiałam mangi! Są takie urocze, a zarazem wyrafinowane, subtelne i wręcz przeciwnie. Polecam szczególnie młodszym czytelnikom, ja to już jestem na nie porządnie za stara.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna manga, którą mnie kusicie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten cykl zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Koniecznie muszę po niego sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mangi polecacie, ale ja na razie nie planuję ich czytać. Może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo pięknie i fajnie kusicie tymi świetnymi mangami, jakbyś tak jeszcze razem rozciągły dobre w czasie,to by bardzo pomogło w poznaniu się z mangami 🙂😀😁Bardzo dziękujemy za świetną recenzję 😘B.B

  OdpowiedzUsuń