poniedziałek, 21 lutego 2022

Nami Hidaka, Satoru Yamaguchi - "Odrodzona jako czarny charakter w grze otome"

Rysunki: Nami Hidaka
Scenariusz: Satoru Yamaguchi
Tytuł: Odrodzona jako czarny charakter w grze otome (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 22 czerwca 2020
Liczba stron: 226
Ocena: 8/10

Opis:

Odrodziłam się jako czarny charakter w grze otome – Catarina?!
Jedynymi zakończeniami, jakie mnie czekają, są wygnanie z kraju albo śmierć! Czyżby mój los został już przypieczętowany?!
Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby uniknąć katastrofy!

Oto początek komedii romantycznej o oszukiwaniu przeznaczenia!

Recenzja:

Czy jest tu jeszcze ktoś, kto grywa w gry otome? Swego czasu bardzo dużo czasu spędzałam przy tego typu rozrywce, a tytuł Odrodzona jako czarny charakter w grze otome sprawił, że ponownie zapragnęłam zanurzyć się w swoistych romantycznych potyczkach.

Nami Hidaka i Satoru Yamaguchi serwują nam tu przezabawną mangę, której głowna bohaterka ujęła mnie od pierwszych stron. Catarina wielokrotnie rozbawiła mnie do łez, choć… jej sytuacja jest raczej dramatyczna – odrodziła się jako czarny charakter, na który czekają same złe zakończenia. Na szczęście jest rezolutną osobę i na bieżąco wymyśla plany, mające na celu uratować jej przyszłość (jak choćby trening magii czy walki). To wszystko prowadzi do zabawnych komplikacji, gdzie znacząco miesza w relacjach znanych z gier oraz w życiu każdej z postaci.


Manga jest zdecydowanie nastawiona na ubaw – nie zliczę ile razy przy niej chichotałam. Jej kreska jest przefantastyczna – nieco cukierkowa, acz i charakterna, z uroczymi detalami, doskonale ukazująca stan głównej bohaterki oraz emocje jej towarzyszące. Ogromnym zaskoczeniem dla mnie była mini-nowelka tekstowa zawarta na ostatnich stronach mangi – pierwszy raz spotkałam się z czymś takim i muszę przyznać, że było to ciekawe doświadczenie i z całą pewnością urozmaicenie historii. Sama prawowita część mangi także zawiera całkiem sporo tekstu, szczególnie w pierwszych rozdziałach, dzięki czemu z łatwością odnajdujemy się w świecie przedstawionym oraz wśród bohaterów – każdy jest charakterystyczny i wizualnie, i pod względem kreacji (Geordo mnie nieco przeraża). Jedyne, do czego mogę się odrobinę przyczepić to fakt, że w tym tomie było bardzo mało romantyczności jak na komedię romantyczną, niemniej większość czasu Catarina była tutaj dzieckiem – dopiero w ostatnim rozdziale kończy ona piętnaście lat. W związku z tym nie mogę doczekać się części kolejnych, bo przewiduję, że historia będzie jeszcze dowcipniejsza, zaskakująca i zawstydzająca – oczywiście, to ostatnie dla naszej głównej bohaterki!

Cóż mogę powiedzieć? Odrodzona jako czarny charakter w grze otome to wyśmienita rozrywka, łzy radości w oczach i przepiękna kreska. Jestem zauroczona tą mangą oraz ciekawie napisanymi postaciami, których historię z przyjemnością będę kontynuować. Jeśli szukacie zabawy w żartobliwym tonie, przyprawionej delikatnie romantycznością – jestem przekonana, że zakochacie się w tej mandze! Lektura obowiązkowa dla fanów gier otome. Polecam z całego serca!

9 komentarzy:

 1. Renata Kozłowska21 lutego 2022 16:41

  Zdecydowanie to nie moje klimaty, chyba już wyrosłam z takich historii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna manga, która brzmi bardzo interesująco. Chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie nie wiedziałam, czym jest gra otome... W każdym razie dziwna manga. Pewnie romantyczne wątki pojawią się później, bardziej komplikując fabułę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie kojarzę gier otome. Ale "Odrodzona jako czarny charakter w grze otome" zapowiada się na fajną rozrywkę, która pozwoli odetchnąć od szarej rzeczywistości. Manga wróży dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Och, ja wprost kocham gry otome! <3
  Co prawda, oglądałam już anime, ale chętnie poznam tę historię i od strony mangi!

  OdpowiedzUsuń
 6. Niektóre mangi są bardzo interesujące ale ta nieszczególnie. Zwykle po samym opisie wiem, że to książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Akurat ta manga nie za bardzo mi się podoba. Poprzednie wydawałay się o wiele ciekawsze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nawet nie wiem co to są te gry otome 😂 A mangi jeszcze przede mną 😁

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam nawet o takich grach,nie wiedziałam,że takie istnieją. Na tą mangę na pewno się nie skuszę . Zdecydowanie wole inne pozycje. Bardzo dziękujemy za fajną recenzję 😘B.B

  OdpowiedzUsuń