wtorek, 22 lutego 2022

Tappei Nagatsuki, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka - "Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 1 - Dzień w Stolicy 01"

Autorzy: Tappei Nagatsuki, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka
Tytuł: Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 1 - Dzień w Stolicy 01
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 24 kwietnia 2017
Liczba stron: 164
Ocena: 7/10

Opis:

Znowu przeniosło kogoś do świata fantasy?! Wracając z supermarketu, Subaru Natsuki, zwyczajny licealista jakich wielu, zostaje nagle przeniesiony do innego świata. Jednak na miejscu nie ma nawet śladu po osobie, która go ściągnęła. Sam główny bohater dość szybko ładuje się w kłopoty, gdy jemu życiu zagraża napad rabusiów. Zostaje uratowany przez tajemniczą srebrnowłosą piękność, Satellę, i jej pomocnika – ducha, z wyglądu przypominającego kota. Aby odwdzięczyć się za uratowanie życia, Subaru obiecuje pomóc odzyskać skradziony dziewczynie przedmiot.

Recenzja:

Tyle razy już o uszy obiło mi się Re: Zero – Życie w innym świecie od zera, że w końcu musiał nadejść dzień, w którym rozpoczęłam przygodę z tym cyklem. I… trochę żałuję, że ta chwila nadeszła dopiero teraz, bo mam mnóstwo tomików do nadrobienia! Na szczęście dla mnie – kolejna część czeka na mnie już na półeczce i za chwilę wkroczę do tego fantastycznego świata ponownie.

Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 1 - Dzień w Stolicy 01 wrzuca nas w typowy fantastyczny świat, prosto w środek miasta. Towarzyszmy tu Subaru Natsuki, licealiście, który wie o miejscu, w którym się znalazł, tyle samo co my – czyli nic. Z czasem nieco się dowiaduje (i nieźle obrywa), poznaje półelfkę Satellę i jej kociego pomocnika, ale… historia nie kończy się dobrze. O dziwo jednak bohater ponownie budzi się na rynku, z jednym celem – za wszelką cenę uratować srebrnowłosą.

Bardzo szybko pochłonęłam tę mangę, bo fantastyczny świat w niej przedstawiony jest doprawdy intrygujący. Niewiele też z niego wyniosłam – zdaje się on być zaledwie zaproszeniem do kolejnych części, łagodnym wprowadzeniem, które obfituje w akcję i przedstawia nam nietuzinkowych bohaterów. Relacja pomiędzy Subaru i Satellą ogromnie mnie urzekła, a i poznani w dalszym etapie historii postaci (Felt jest taka rozkoszna!) także przypadli mi do gustu. Szkoda trochę, że tak niewiele autorzy zdradzają nam tu na temat nadprzyrodzonych zdolności – ufam jednak, że w kolejny tom zdradzi nam więcej tajemnic. Co tu dużo pisać – manga zapowiada się fenomenalnie. Kapitalna jest także od strony rysunkowej, sceny walki naprawdę robią wrażenie, a i bohaterowie – oraz samo tło – są bardzo mili dla oka. Satella jest po prostu przepiękna!

Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 1 - Dzień w Stolicy 01 to manga, która od pierwszych stron budzi w czytelniku pragnienie odkrycia tego „innego” świata. Ma wyśmienite tempo, zapadających w pamięć bohaterów oraz składa czytelnikowi obietnicę mnóstwa magicznych przygód. Jeśli chętnie sięgacie po nietuzinkową fantastykę – koniecznie dajcie szansę temu tytułowi! Polecam z całego serca i od razu siadam do kontynuacji…

8 komentarzy:

 1. Kolejna manga i kolejna która wzbudza zachwyt. Pomysł, ten 'inny świat' daje czytelnikowi deklaracja świetnej zabawy. Nie mówię NIE "Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 1 - Dzień w Stolicy 01", może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mangi zawsze są spoko. Krótkie, ze skondensowaną fabułą, nie zajmują zbyt wiele czasu. Kiedyś ubóstwiałam i być może już ją czytałam (wydaje mi się, że to już starsza książka, dopiero teraz przetłumaczona, ale nie sprawdzałam tego), trochę było tych przygód.

  OdpowiedzUsuń
 3. oooo Kolejna manga. Naprawdę mnie tym kusicie. brzmi bardzo interesująco :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Renata Kozłowska24 lutego 2022 13:01

  Znowu manga... Jakoś mnie do nich nie ciągnie ��

  OdpowiedzUsuń
 5. Duzo tutaj tych mang.. Akurat ta do mnie nie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poprzednio prezentowane mangi wydawały mi się ciekawsze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dużo w tym miesiącu mang u was 😉 Może kiedyś przeczytam, kto wie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię Panie mangi,a czy oglądały Pani filmy lub seriale azjatyckie,takie coś w stylu mangi,takie podobne do mangi? Po raz kolejny mangi nie dla mnie i im dziękuję,ale się na nie,nie piszę. Bardzo dziękujemy z fajną recenzję 😘B.B

  OdpowiedzUsuń