poniedziałek, 14 marca 2022

Makoto Fugetsu, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka - "Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 02"

Autorzy: Makoto Fugetsu, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka
Tytuł: Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 02
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 10 sierpnia 2018
Liczba stron: 204
Ocena: 10/10

Opis:

Subaru wydawało się, że spokojne życie w posiadłości będzie trwało wiecznie, ale nagle ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Aby rozwiązać zagadkę kolejnej pętli i dotrzeć do prawdy, będzie musiał posiłkować się przeróżnymi metodami. Jednak co robić, gdy wszystkie plany kończą się tragicznie, a w każdym zaułku labiryntu czai się śmierć? W którym miejscu tym razem się myli? Drogą prób i błędów Subaru posuwa się do przodu, by odwdzięczyć się za uratowanie mu życia. Światełkiem w tunelu okazuje się Beatrice, strażniczka Zakazanej Biblioteki.

A na końcu czeka na was opowiadanie autorstwa Tappeia Nagatsuki: ,,Zebranie dziewcząt z posiadłości Roswaala: spotkanie w łaźni”!

Recenzja:

Kolejny tom Re: Zero Życie w innym świecie od zera i kolejne świetne spotkanie z pętlą, której straszliwego zakończenia główny bohater stara się uniknąć. Z ogromnym zapałem zasiadłam do tej części, bo o ile wcześniejsza znakomicie wprowadziła mnie w życie w posiadłości Roswaala oraz nietuzinkowych postaci weń przebywających, tak przeczuwałam, że najlepsze dopiero przede mną. I nie myliłam się, bo drugi tom obfituje w niespodzianki!

Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 02 to najlepszy z dotychczasowych tomików tej mangi. Od pierwszych stron wzbudza emocje i trzyma w napięciu – szturmem angażuje czytelnika w śledztwo odnośnie kolejnej tajemniczej śmierci Subaru. Oj, a dzieje się tutaj wiele – naprawdę wiele! Ponownie nie mogłam się od tej niepozornej książeczki oderwać, bo stale mnie czymś miło zaskakiwała. Autorzy rozszerzają weń pojęcie o świecie o kolejne szczegóły, dotyczące między innymi magii – rodzajów many, a także baśni, w których pojawia się pewien znajomy motyw – wiedźmy zazdrości…

Życie w rezydencji zdecydowanie straciło tu dużo swej sielskości, niemniej i humorystycznych akcentów tu nie zabrakło. Pack nie zawodzi, Emilia jest jak zawsze urocza, a i pozostali bohaterowie ujmują – Beatrice (tudzież Beatka) wciąż pozostaje enigmą, choć jest jej poświęcone nieco więcej miejsca. Prawdę mówiąc, po tym tomie mam jeszcze więcej pytań niż po pierwszym, bo choć poznałam ten świat lepiej, tak… otworzył więcej drzwi, więcej niewiadomych. I to ogromnie zachęca do sięgnięcia po kolejne części – twórcy mang naprawdę potrafią trzymać czytelnika w niepewności!

Kadry – co już nie będzie dla nikogo zaskoczeniem – wielce cieszą oczy. Kreska jest urocza, acz i niepozbawiona grozy – ba, nawet elementy bardziej gore prezentują się weń fenomenalnie. Sceny akcji, emocje bohaterów, dopracowane tła wydarzeń oraz inne aspekty graficzne tej mangi są po prostu przefantastyczne – tak jak na kreowanie fantastycznego świata przystało. Co więcej, w tym tomie także dostajemy mini-opowiadanie autorstwa Tappeia Nagatsuki, tym razem bardziej skupiające się na postaciach kobiecych tej mangi, co w zasadzie mnożna wywnioskować już po samym tytule - ,,Zebranie dziewcząt z posiadłości Roswaala: spotkanie w łaźni”. Miły dodatek.


Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 02 to manga, w której można zaczytać się bez pamięci. Pochłania się ją jednym tchem, z każdym tomem zatracając się w tej fantastycznie przygodzie coraz bardziej – historia Subaru uzależnia! Jeśli lubicie klimatyczne fantasy, urokliwe, dowcipne, a i przy tym odrobinę niepokojące – polecam z całego serca!

7 komentarzy:

 1. Autorzy "Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 02" znów zaskakują. Manga ta wciąga, uzależnia. Mi jakoś nie spieszno poznać Subaru może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi interesująco, kolejna manga, którą mam ochotę poznac.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna część! Następny tom trzyma fason, czego dowodem jest tak wysoka ocena. Mangi zawsze są spoko, czyta się je szybko i sprawnie. Ale rzeczywiście... ja już trochę za stara na tego typu przygody, mimo to potwierdzam, parę lat mniej i bym się za nią brała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiem, że tutaj nie skusze się. Mangi nie są w mym typie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Możliwe,że dam się namówić na lekturę. Lubię ciekawe mangi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Może kiedyś będę miała okazję przeczytać 🙃

  OdpowiedzUsuń
 7. Mimo takiej oceny nie skuszę się na tą mange,a ni żadna inną. Póki co nie zrobiła na mnie żadna mangą takiego wielkiego WOW. Bardzo dziękujemy za świetną recenzję 😘B.B

  OdpowiedzUsuń