niedziela, 25 września 2022

Andżelika Dominiak-Banach - "Self-care. Droga do samoakceptacji"

Autor: Andżelika Dominiak-Banach

Tytuł: Self-care. Droga do samoakceptacji

Wydawnictwo: Publicat

Data wydania: 2022

Ilość stron: 176

Ocena: 9/10


Opis:

Kiedy zaczynasz słuchać siebie, dbać o swoje emocje i odpowiadać na potrzeby – przestajesz walczyć z samą sobą i nadchodzi czas bezwarunkowej akceptacji.

To książka dla kobiet, które chcą zatroszczyć się o siebie. Wspiera w poszukiwaniu wewnętrznej harmonii, budowaniu pewności siebie i stawianiu granic. Daje odwagę do przejęcia odpowiedzialności za własne życie.

Autorka proponuje praktyczne narzędzia z terapii poznawczo-behawioralnej, ćwiczenia z nurtu mindfulness oraz techniki medytacyjne, dzięki którym droga do samoakceptacji stanie się łatwiejsza.


Recenzja:

Aaa! Ale ta książka jest fajna! W ogóle uwielbiam takie klimaty, ale zdecydowanie bardziej sama forma przedstawienia tego w  "Self-care. Droga do samoakceptacji" przypada mi do gustu bardziej niż większość tego typu pozycje o tej tematyce.

Ale nie dziwcie mi się: spójrzcie w ogóle na samą okładkę, na ten piękny opis: a prawda jest taka, że w środku też jest kolorowo, pięknie - wszystko jest dopracowane w najmniejszych szczegółach. 

Już samo wydanie pod kątem technicznym robi wrażenie - do tego "Self-care. Droga do samoakceptacji" jest w twardej oprawie, więc będzie można zarówno zrobić sobie taki prezent, jak i dać komuś innemu tę pozycję na prezent. 

Pod kątem treści też jest to na bardzo wysokim poziomie. Twórcą tej książki jest Andżelika Dominiak-Banach - psycholożka, która świetnie odnajduje się w tematyce związanej z samoakceptacją, miłością do samej siebie i dbaniu o własny komfort na co dzień.

Self-care nie jest łatwe: ale autorka pokazuje podstawowe informacje i techniki, które mogą to wszystko ułatwić i usprawnić. Oprócz tłumaczenia teorii, od razu zostaje podsunięta nam także praktyka - i sposoby na to, jak w małych kroczkach rozwijać swoją miłość do samego siebie oraz jak zacząć o siebie bardziej dbać.

Sama autorka przyznaje, że nie jest to łatwe - i że ona kiedyś też pobłądziła, nie krocząc drogą samoakceptacji. Teraz jest jednak inaczej: a Andżelika Dominiak-Banach czuje się dużo lepiej w swojej skórze i bardziej ceni swoje życie. 

Samo to, że mnóstwo fajnych rzeczy jest przedstawionych w bardziej graficzny sposób, to dodatkowy plus. O tej książce można powiedzieć dużo dobrego - bo tu zarówno pod kątem treści, jak i sposobu przedstawienia, jest po prostu wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Dawno nie zapoznałam się z książką dotyczącą rozwoju osobistego i propozycji alternatywnego stylu życia: gdzie ty jesteś najważniejszy dla samego siebie, która by mnie tak zachwyciła. Bez wątpienia jest to dla mnie must have i must read.

Nawet, jeśli zwykle nie interesuje podobna tematyka, to "Self-care. Droga do samoakceptacji" to pozycja, której musicie spróbować - bez wątpienia niejeden będzie żałował, jeśli z tą książką się nie zapozna. 

Podsumowując: gorąco polecam!

To jedna z tych książek, które są po prostu WOW! 

6 komentarzy:

 1. Zachęcająca, wartościowa lektura. Rozwój osobisty, samoakceptacja, komunikacja "Self-care. Droga do samoakceptacji" porusza ważne tematy, o których w dzisiejszym życiu zapominamy. Do zapamiętania tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy z nas powinien dbać o siebie, nasze szczęście i dobrostan są bardzo ważne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może i temat ciekawy, ale nie przepadam za poradnikami, na razie podziękuję

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż... Co tu dużo gadać, powinnam mieć tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Malo czytam poradników, ale ten może być ciekawy...dziękuję za polecenie

  OdpowiedzUsuń