niedziela, 30 stycznia 2022

Looseboy, Iori Furuya - "Talentless Nana 02"

Autor: Looseboy
Artysta: Iori Furuya
Tłumaczenie: Amelia Lipko
Tytuł: Talentless Nana, tom 2
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 17 stycznia 2022
Liczba stron: 180
Ocena: 9/10

Opis:

UTALENTOWANI TO WROGOWIE! TRZEBA ZABIĆ ICH DLA DOBRA LUDZKOŚCI!

Szkoła, w której zebrali się obdarzeni mocami nastolatkowie – wrogowie ludzkości. Nieposiadająca specjalnych zdolności Nana, która tam przeniknęła eliminuje ich ukradkiem korzystając wyłącznie ze swojego intelektu.
Oto drugi tom obfitującej w tajemnice historii o sprawiedliwości i złu, która nie przestaje zaskakiwać!

Recenzja:

Talentless Nana to manga, która skradła moje serce tomem pierwszym – a może raczej to tytułowa Nana je skradła. Kocham słodki i zarazem niepokojący klimat tego cyklu, bogatego w akcję, intrygi oraz… eliminowanie kolejnych bohaterów. Jeśli lubicie mangi trzymające w napięciu – drugi tom tego tytułu z całą pewnością Was urzeknie!

W tym tomie Nana kontynuuje swoją misję eliminowania wrogów ludzkości - czyli obdarzonych specjalnymi mocami nastolatków. Muszę przyznać, że zdolności, z którymi tutaj ma do czynienia są doprawdy kłopotliwe i… ciężkie do pokonania. Nana tym razem przeoczyła kilka kwestii, co wpakowało ją w tarapaty, ale tym samym uczyniło ją postacią bardziej realną – wszak mylić się rzec ludzka – i choć mimo to z kilkoma problemami nieźle sobie poradziła, tak na koniec… oj… wpadła w nieziemskie tarapaty. I czytelnik też, bo manga kończy się w niezwykle emocjonującym momencie – to okrutne, biorąc pod uwagę, że kolejna część zapowiedziana jest dopiero na kwiecień…

Kreska ponownie nie zawodzi – zarówno pod względem tekstu, jak i grafik przedstawiających wydarzenia ta manga jest doskonale przemyślana. Uwielbiam ekspresję na twarzach bohaterów oraz to, że każdy znakomicie został przedstawiony, choć niekiedy nie mają szansy cieszyć naszych oczu zbyt długo. Sam klimat Talentless Nana jest fenomenalny – trzyma w napięciu, stale zaskakuje, intryguje. Tak naprawdę nie możemy być nigdy pewni, co zastaniemy na kolejnych stronach, a ja uwielbiam niespodzianki – tutaj ich nie brakuje.

Talentless Nana 02 to fantastyczna kontynuacja, która nie tylko kapitalnie opowiada historię dalej, ale i jeszcze bardziej wciąga. Ogromnie nie mogę doczekać się tomu kolejnego oraz tego, jak potoczą się losy tytułowej bohaterki i jej misji. Mam nadzieję, że w następnych częściach szerzej rozwinięty zostanie też temat wrogów ludzkości oraz samego wcześniejszego życia Nany, bo tego odrobinę mi brakuje. Poza tym – manga jest po prostu BOSKA! Polecam z całego serca dla fanów akcji, tajemnic i grozy!

8 komentarzy:

 1. Bardzo chetnie to przeczutam. Kusicie dalej mniw mangami

  OdpowiedzUsuń
 2. Renata Kozłowska30 stycznia 2022 19:32

  Jakoś nigdy nie pociągały mnie mangi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz ciekawiej. Kto jest wrogim.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że kolejny tom dopiero w kwietniu, znam ten ból gdy skończy się coś w takim momencie, a tu kontynuacji natychmiastowej brak ! No zero litości 🙄 Muszę kiedyś sięgnąć po któryś tytuł z tych, które polecacie, może i mi przypadnie do gustu 😁

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję,że szybko wpadnie w moje ręce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Manga. Czyli już wiem, że nie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj zdecydowanie nie dla mnie taki rodzaj mangi. Gdybym na pierwsze książkowe spotkanie z mangą,udała się z takim rodzajem mangi,to na bank,więcej po żadną bym nie sięgnęła, więc lepiej jak będę tą serię mang,omijać. Bardzo dziękujemy za fajną recenzję 😘B.B

  OdpowiedzUsuń
 8. Umknął mi jakoś tom I... Jeśli chodzi o sam temat, to jest on mocno niepokojący, jak dla mojej wrażliwej duszy, ale fakt, mangi takie są, one się tam nie patyczkują z ciężkimi emocjami czy poruszaną problematyką.

  OdpowiedzUsuń