czwartek, 31 marca 2022

Cora Reilly - "Złamane pragnienia"

Autor: Cora Reilly

Tytuł: Złamane pragnienia

Wydawnictwo: NieZwykłe

Data premiery: 2022

Ilość stron: 385

Ocena: 8/10

Opis:

Adamo, jako najmłodszy z owianego złą sławą klanu Falcone, szybko zrozumiał, jakimi prawami rządzi się świat, w którym żyje. Świat pełen krwi i przemocy. Wkrótce narkotyki stały się dla niego sposobem na radzenie sobie z rzeczywistością.

Pójście w ślady braci było jego przeznaczeniem, którego najchętniej by uniknął. Ale gdy mężczyzna staje na czele jednego z nielegalnych biznesów rodziny – wyścigów samochodowych – nagle odkrywa, że być może właśnie odnalazł swoje miejsce w mafii.

Dinara Michajłow jest dziewczyną biorącą udział w niezgodnych z prawem wyścigach. Jednak nie tylko dlatego trudno przejść obok niej obojętnie. Dinara jest też księżniczką Braci. Kobietą, która otrzymała zgodę na przebywanie na terytorium wroga…

Kiedy drogi tych dwojga się przetną, oboje szybko przekonają się, że są dla nich ważniejsze rzeczy niż wyścigi, ale za nie trzeba zapłacić straszliwą cenę.

Recenzja:

Oh, pani Coro Reilly, co pani ze mną robi? Jak ja bym już była w stanie wziąć z panią ślub, tylko po to, żeby panią częściej zmuszać do pisania kolejnych powieści! 
Haha - oczywiście bym na siłę nic nie robiła i ślubu raczej też z tą autorką planować nie będę - ale jestem pod tak wielkim wrażeniem jej książek, jej pomysłowości, jej talentu pisarskiego, że jestem wręcz ogromną jej fanką i dalej twierdzę, że nie ma takiej drugiej autorki mafijnej, którą bym tak kochała i uwielbiała za dosłownie całokształt twórczości. 

W tej powieści poznajemy dorosłego już Adamo - który jeszcze kilka tomów wcześniej był dzieciakiem, który nie umiał poradzić sobie z własnymi problemami i z własnym cierpieniem, starając się leczyć złamane serce za pomocą narkotyków. W "Złamane pragnienia" jest to już jednak prawdziwy członek rodziny Falcone - odważny, pewny siebie, zabójczy. Jego działką dalej jest kontrola i organizacja nielegalnych wyścigów samochodowych... ale gdy poznaje Dinarę, w jego życiu pojawia się jeszcze miejsce na dwie inne rzeczy.

Dinara nie ukrywa, że jest związana z Bracią i że jest praktycznie księżniczką Braci - ale nie ukrywa też, że kocha wyścigi samochodowe - oraz, że chciała poznać Adamo z jakiegoś konkretnego powodu. Tyle, że te powody niebawem wymykają się spod kontroli - przede wszystkim ze względu na uczucie, które zaczyna rodzić się między Dinarą a Adamo, a także ze względu na to, że Dinara dosłownie chce zabić demony swojej przeszłości. 

"Złamane pragnienia" nie do końca są typową mafią w stylu Cory Reilly - pomysł, jaki miała na tę książkę, jest bardzo innowacyjny, ale dzięki temu dosłownie szczęka opadła mi do podłogi. W życiu bym się nie spodziewała tak mocnej historii dla Adamo - chłopaka, którego kojarzyłam jeszcze z takim rozdartym dzieckiem. 

Od razu tu planuję też wspomnieć, że to nie jest powieść dla wszystkich - bo jest ona według mnie jeszcze dużo mroczniejsza niż opowieść o Nino czy Remo. A wydawałoby się, że już niczym nas nie jest w stanie ta pisarka takim zaskoczyć w tej serii, nie? A tu proszę. Mocne uderzenie, które po raz kolejny wywołuje wielką falę uczuć i emocji.

O tym, że Cora Reilly potrafi pisać, to już chyba wspominać nie muszę dodatkowo - bo wszystko: dialogi, opisy uczuć, opisy pikantnych scen, opisy wyścigów... Wszystko jest dopracowane i na najwyższym poziomie. To bez wątpienia będzie nie tylko jedna z moich ulubionych jej książek - ale także w ogóle jedna z najlepszych serii książkowych, z jakimi miałam w swoim życiu styczność! A jak pewnie wiecie - bardzo dużo czytam!

Podsumowując: kocham, uwielbiam i polecam dalej! Must have, must read! A co lepsze - niebawem w Polsce ukaże się kolejna seria spod ręki tej autorki. Już się nie mogę doczekać, wręcz zacieram rączki! 

Można nie kochać romansów mafijnych. Można nie kochać erotyków mafijnych. Ale Cora Reilly jest wyjątkiem od tego wszystkiego - od jej powieści wręcz nie da się oderwać! Jeszcze raz gorąco polecam!

7 komentarzy:

 1. Do autorki czy całej mafinnej serii nie trzeba mnie namawiać bardzo lubię gdy już zaczne czytać przepadam całkiem. Z przyjemnością czytam opinie

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki Cory Reily, pisze świetne romanse mafijne. A ja za tym gatunkiem nie przepadam, ale tą autorkę mogę w ciemno brać. Jeden w wyjątków. Świetnie kreuje ten świat mafii, niebezpieczny i mroczny, śmierć czycha w każdym momencie i do tego te emocje i pasja, po prostu ogień. Jak zawsze wiem, że to w książkach kpry znajdę i przy okazji zawsze mnie czymś zaskoczy. Dzięki za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak nie czytam mafijnych książek to Cora Reilly jest u mnie wyjątkiem. Przy tak rozległej serii mafijnej pisarka umie ciągle zaskakiwać. Historia Adamo oraz Dinary wciąga czytelnika, z chęcią i niech mnie pochłonie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie miałam okazji czytać jeszcze nic tej autorki, ale wiem, że to twoja ulubiona pisarka 😉 To dobrze, że niedługo pojawi się nowa seria, będziesz miała co czytać, a ja czekam na recenzje ! ❤

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna seria,którą mam zapisana do zdobycia 😍Tylko to wymaga czasu i cierpliwości ,by zebrać taką całą książkową kolekcję tej autorki, tej serii. Jedna seria z tego gatunku, którą chciałabym upolować i złapać do swoich książkowych zbiorów 🥰Bardzo dziękujemy za świetną recenzję 😘B.B

  OdpowiedzUsuń
 6. Nieee, książka nie dla mnie. Zresztą, na tej autorce się już sparzyłam, bardzo jej nie lubię, a raczej jej, powiedzmy, twórczości. I kompletnie nie rozumiem popularności romansów/ erotyków mafijnych, a szczególnie temu wypaczonemu schematowi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie to była pozycja obowiązkowa i jak zwykle jestem zachwycona. Bardzo podobała mi się ta powieść i już czekam na kolejne, które mam nadzieję,szybko wyjdą na polskim rynku.

  OdpowiedzUsuń