wtorek, 17 maja 2022

Makoto Fugetsu, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka - "Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 05"

Autorzy: Makoto Fugetsu, Daichi Matsuse, Shinichirou Otsuka
Tytuł: Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 05
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 14 lutego 2019
Liczba stron: 192
Ocena: 8/10

Opis:

Subaru udało się wydostać z pierwszej śmiercionośnej pętli. Po przebudzeniu się w luksusowej posiadłości spotyka Ram i Rem, bliźniacze pokojówki. Znajduje się w domu hrabiego Roswaala, opiekuna i poplecznika Emilii, która uratowała ciężko rannego chłopaka. Tutaj Subaru przeżyje sielskie chwile wraz z bliźniaczkami i Beatrcie, młodocianą bibliotekarką chroniącą Zakazanej Biblioteki. A przynajmniej tak się zapowiadało...

Recenzja:

Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 05 to ostatni tom drugiej księgi, a więc spodziewałam się po nim najprawdziwszych fajerwerków. Nie do końca tak się stało, aczkolwiek i tak w moich oczach ta część wypadła rewelacyjnie, gdyż obfitowała w akcję, nie zabrakło w niej humoru, nowej intrygi i… pogłębienia niespodziewanej bohaterki oraz pojawienia się intrygującego bohatera.


Autorzy ponownie w interesujący sposób zamykają tu część historii, dodając wiele do wydarzeń znanych z poprzednich tomików tej księgi. Ot, dowiadujemy się więcej o bestiach, pewnej istotce, a i bohaterowie w naszych oczach się zmieniają - no, może poza Subaru, bo Subaru… TO SUBARU. Pierwsza połowa mangi jest raczej sielska-anielska, nastawiona na zabawę i humor, ale druga połowa – oj, tu już wszystko leci na łeb na szyję. Wręcz trochę żałuję, że ta manga rozwija się w pewnym miejscu tak szybko, bo sądzę, że można było nieco więcej z pewnego motywu wyciągnąć, a biorąc pod uwagę, że to już koniec księgi drugiej… raczej nie zostanie ten temat rozwinięty. Szkoda.

Podoba mi się także sposób, w jaki autorzy wprowadzają tutaj z pozoru mało znaczące elementy, które dodają może niewiele do wydarzeń, ale pogłębiają świat, a i są miłym dodatkiem dla czytelnika. Szczególnie motyw pewnej bohaterki, pogłębiony na start, jest pociesznym gratisem, który fabularnie nie wnosi nic, acz i tak był przeze mnie mile widziany. Też rozwój naszego pojęcia o magii tego świata oraz jego rozpiętości uważam jak zawsze na plus – z każdym tomem wiemy coraz więcej, i więcej… i chcemy wiedzieć coraz więcej! I – oczywiście – nie można tu pominąć kwestii fantastycznej oprawy graficznej, bogatej mimiki postaci, kapitalnych scen akcji i… ogólnie całej kreacji wyglądu bohaterów oraz tła – jeśli chodzi o kreskę, wszystko jest weń fenomenalne!

Re: Zero Życie w innym świecie od zera. Księga 2 - Tydzień w Posiadłości 05
 to ciekawe zamknięcie kolejnego etapu w życiu Subaru i choć nie była ona tak zachwycająca, jak tomik czwarty, jestem nią usatysfakcjonowana. I – oczywiście – ogromnie ciekawa części kolejnych, bo ten świat ma jeszcze tyleee do odkrycia! Jeśli lubicie fantastyczno-przygodowe opowieści, z nietuzinkowymi bohaterami, efektowną i nietypową magią oraz przebogatym tłem – jestem przekonana, że towarzyszenie Subaru będzie dla Was wyśmienitą rozrywką! Polecam z całego serca!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz