sobota, 24 lutego 2024

Elle Kennedy - "Reputacja niegrzecznej dziewczyny"

Autor: Elle Kennedy 

Tytuł: Reputacja niegrzecznej dziewczyny

Wydawnictwo: Zysk i S-ka [współpraca reklamowa]

Data wydania: 2024

Ilość stron: 336

Ocena: 8,5/10

PATRONAT KSIĄŻKOWIRU


Opis:

Seksowna opowieść o drugiej szansie - bestsellerowa autorka Elle Kennedy w kolejnej historii z serii Avalon Bay

Genevieve West wraca do domu na pogrzeb matki. Ma jedno silne postanowienie: trzymać się z daleka od swojego byłego chłopaka, Evana Hartleya. Ich historia to prawdziwa jazda bez trzymanki. I mnóstwo pasji. Zdecydowanie zbyt wiele pasji... o której Genevieve desperacko stara się zapomnieć.

Ale nie sposób nie wpaść na siebie w małym nadmorskim miasteczku, jakim jest Avalon Bay. W chwili, gdy Genevieve widzi Evana, zdaje sobie sprawę, że jest tak samo niesforny i seksowny jak kiedyś i że wciąż trudno mu się oprzeć. Tym razem jednak dziewczyna postanawia pójść inną drogą. Koniec z imprezowaniem. Koniec z głupimi błędami. Koniec z reputacją niegrzecznej dziewczyny. Jej plan to zostać w mieście i pomagać ojcu w prowadzeniu interesu, ale tylko do momentu, w którym ojciec znajdzie kogoś na jej miejsce.

Tymczasem Evan widzi to inaczej. Jest przekonany, że razem stworzą świetny duet, musi tylko przekonać do tego Genevieve. Ale co ze złą reputacją Czy może zniknąć I czy drugie szanse naprawdę działają Genevieve i Evan są gotowi to sprawdzić.


Recenzja:

Elle Kennedy to jedna z moich najulubieńszych autorek na świecie - kocham każdą jej książkę i jej historie nie dosyć, że zawsze mnie zachwycają, to jeszcze czasem potrafią zszokować na tyle, że wbijają mnie wręcz w fotel. Miejcie jednak na uwadze, że seria Avalon Bay jest trochę inna - bardziej małomiasteczkowa, bez motywu sportowców (hokeistów) - i że "Reputacja niegrzecznej dziewczyny" to już drugi tom: i trzeba według mnie jednak znać wcześniejszą część, żeby w pełni docenić historię Genevieve i Evana.

Jeśli jednak szukacie nieszablonowej historii, gdzie opowieść opiera się na tym, że dwóch destrukcyjnych ludzi zakochało się w sobie bardzo wcześnie - później dużo się ranili, łamali wiele praw i wiele serc, aby w końcu starać się być ze sobą na bardziej cywilizowanych warunkach: aby bardziej dojrzeć, zarówno jako ludzie, jak i jako związek, to już wiecie, że musicie sięgnąć po "Reputacja niegrzecznej dziewczyny"! 

Większość romansów i pozycji young adult opiera się na tym, że albo ktoś dopiero się w sobie zakochuje, albo próbuje odzyskać miłość drugiej osoby. W pewien sposób recenzowana dziś przeze mnie pozycja się w to wpisuje - ale jest tam dużo więcej toksyczności, złych wzorców i złych wyborów, dzięki czemu dostrzega się to, że Gen i Evan naprawdę byli w pewien sposób w przemocowym związku pod kątem psychicznym - łączyła ich niesamowita chemia, super seks, a także mnóstwo przypałowych akcji po alkoholu lub narkotykach. 

Teraz jednak Evan i Gen nie widzieli się już rok - drastycznie zerwali kontakt, Gen się nawet wyprowadziła, ale teraz wraca do miasteczka, gdyż umiera jej matka: która dłuższy czas chorowała, o czym Gen dowiaduje się zaledwie kilka dni przed jej śmiercią. Nie jest później łatwo wyrwać się z rodzinnych stron, skoro musi pomóc trochę ojcu i wesprzeć braci - a wiąże się to z tym, że nie da się dłużej unikać Evana. Pierwsza pokusa jest od razu na stypie: bo Evan wraz z bratem bliźniakiem pojawiają się na uroczystości pogrzebu... 

"Reputacja niegrzecznej dziewczyny" zachwyca swoją wielowymiarowością. Jedynym minusem książki jest to, że ja bym jej chciała więcej: dlatego dałam tylko osiem i pół gwiazdki na dziesięć. Według mnie poznanie dalszych opowieści Evana i Gen jest dla mnie dosłownie spełnieniem marzeń - ale obstawiam, że pewnie w tomie trzecim, nad którym chyba trwają już w Polsce prace, z tego co można przeczytać w internecie, coś się można jeszcze dowiedzieć o głównych bohaterach z "Reputacja niegrzecznej dziewczyny". Co prawda trzecia część jest o koledze Evana i Gen, ale pewnie znajdziemy ich w jakimś tle i jakieś wspominki będą o tym, jak potoczyła się relacja postaci z książki, którą dziś dla Was recenzuję.

Piękna okładka, świetny opis i jeszcze lepsza treść, która wprawi w zachwyt niejednego czytelnika. Ja pokochałam tę pozycję całą sobą - i dodam, że chociaż klasyfikuję ją jako young adult, to jednak jest tu sporo scen erotycznych, więc zdecydowanie jest to powieść skierowana do osób dorosłych. 

Jeśli jednak doceniacie solidną dawkę emocji i tego, aby każdy rozdział był niczym jazda na rollercoasterze, to wydaje mi się, że w pierwszej kolejności powinniście dodać "Reputacja niegrzecznej dziewczyny" do swojego koszyka - bo obstawiam, że w większości bibliotek nie znajdzie się jeszcze tak nowy tytuł. Jest jednak także opcja e-booka: na przykład na platformie Legimi - więc jeśli macie, to ściągajcie już dziś i miejcie doskonale spędzony czas.

Przy "Reputacja niegrzecznej dziewczyny" nie da się nudzić - więc dodaję recenzję w sobotę, z racji tego, że jak ktoś ściągnie tę powieść na takim Legimi, to obstawiam, że może zarwać noc, gdyż historia Gen i Evana jest uzależniająca - tak samo zresztą, jak wszystkie inne powieści Elle Kennedy - i jeśli nie znacie twórczości tej wyśmienitej pisarki, to szybko musicie nadrobić! I chociaż dla mnie seria o hokeistach zawsze będzie na pierwszym miejscu: bo przez nią pokochałam tę autorkę - to jednak "Reputacja niegrzecznej dziewczyny" także jest godna tego, aby dać jej swoje serce.

Podsumowując: polecam gorąco, bo wydaje mi się, że jest to jedna z najlepszych książek lutego tego roku! Wydaje mi się, że będziecie okropnie żałować, jeśli nie dacie sobie szansy na to, aby zapoznać się z tą historią. Kocham ją, dalej mam ją w myślach - i wydaje mi się, że i dla Was może to być odkrycie ostatnich tygodni!

5 komentarzy:

 1. Gratuluję patronatu. Dziękuję za polecenie. Zapisuję do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu 😍 nie czytałam nic od tej autorki 🙈🙈

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję patronatu🥰. Czekam na tą książkę niecierpliwie, to coś dla mnie😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja uwielbiam klimat małomiasteczkowy a połączeniem to z Elle Kennedy zapowiada się na świętną lekturę. W "Reputacji niegrzecznej dziewczyny" zobserwowujemy jak ewaluują główni bohaterowie. Mam na liście tą jak poprzednią część.
  Gratuluję patronatu

  OdpowiedzUsuń
 5. Noooo, ja akurat nie przepadam za tą autorką, nie moja bajka. Raczej nie zajrzę do tej książki, nie będę kłamać.

  OdpowiedzUsuń