niedziela, 26 listopada 2017

KONKURS #8 - KONKURSOWY CZARNY PIĄTEK 2.0

Hej, hej!
Mamy dla Was kolejny konkurs - tym razem na blogu. Link do wydarzenia ogólnego: KLIK. Mamy nadzieję, że będziecie brali udział.
Regulamin konkursu znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku - przed przystąpieniem do konkursu proszę się z nim uważnie zapoznać.
Na udzielenie odpowiedzi od czasu opublikowania konkursu macie 48 godzin!Sponsor: Platon24.pl
Organizator: Nasz Książkowir
Zadanie: Napisz, w jaką grę zawsze chciałeś pograć ze znajomymi i uzasadnij swój wybór. 

18 komentarzy:

 1. W rummikub, ponieważ spędziłam wiele zabawnych chwil z rodziną przy tej grze i chętnie przeżyłabym to ze znajomymi. Z tych dwóch ze znajomymi chciałabym zagrać w wieżę, nigdy nie miałam okazji, a myślę, że zabawa byłaby świetna! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. W prawdę lub wyzwanie, z przewagą prawdy, jednak chcieć nie zawsze znaczy zrobić. Czasem taka gra może wszystko zniszczyć, dlatego, choć prosta, nigdy nie została zaproponowana i nadal karmię moją ciekawość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsze skojarzenie w rozbieranego pokera, ale tu widzę "Wieżę tylko dla dorosłych" to na pewno w TO! Ciekawe, każdy chyba zna "Wieżę", ale tylko dla dorosłych, pierwszy raz widzę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze chciałam pograć w scrabble tematyczne, czyli np. dozwolone są hasła związane z jakimś tematem (ze znajomymi pewnie była by to tematyka typowa dla "dorosłych" :D) - nie ukrywam, że to byłaby trudniejsza wersja tej gry, ale na pewno też wiązałoby się z nią dużo zabawy :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie taką idealną grą zawsze było TABU! Świetna zabawa i można idealnie poznać swojego partnera do gry i jego skojarzenia! co może mieć naprawdę ciekawe skutki:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze ze znajomymi chciałam pograć w "Ego". Wydaję się to być idealna gra do jeszcze lepszego poznania siebie nawzajem i sprawdzenia swojej wiedzy. Wynikłyby świetne przekomarzanki.
  A z takich tradycyjnych to nadal wracam do czasów kiedy z rodziną i przyjaciółmi grałam w "Eurobusiness", statki, państwa, miasta i makao. Bardzo często nam się zdarza na spotkaniach wyciągać te gry, a czasem, przecież wystarczy tylko kartka i długopis! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wśród moich znajomych i rodziny zawsze najlepiej sprawdza się kalambury. Zero ograniczeń wiekowych - zarówno mali, jak i duzi bawią się tak samo dobrze. Zero nudnego tłumaczenia zasad - każdy je zna, zero rozkładanie planszy przez godzinę - do tej gry nie potrzeba dosłownie niczego. A zabawa jest przednia, zwykle śmiejemy się przez cały czas. Niestety ostatnio coraz rzadziej gramy w tę grę, a szkoda. Dlategoto właśnie w tą grę chciałabym zagrać ze znajomymi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ze znajomymi a rzadko zdarzała się okazja graliśmy najczęściej w państwa/ miasta na lekcjach. Zabawa razem z nauką :) Czasami było to karty. Ale chciałabym zagrać w długą grę strategiczną wciągającą i pięknie wykonaną. Wtedy moglibyśmy przesiedzieć kilka godzin porozmawiać ze sobą i się zabawić jak kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze mówiąc chciałabym zagrać w Eurobiznes, przy tej grze można spędzić długie godziny i niesie ona z sobą wiele miłych wspomnień, ponieważ kiedyś graliśmy w nią cały czas.

  OdpowiedzUsuń
 10. Haha, jako, że gram tylko w jedną grę - moja odwiedź jest niezwykle łatwa. I jest nią UNO :D Najlepsza i najprostsza gra karciana na świecie, można grać w nią z dziećmi i się świetnie bawić, a można również zagrać w dużo starszym towarzystwie przy piwie i bawić się jeszcze lepiej. U mnie w grupie to element obowiązkowy. Opakowanie mieści się w nawet najmniejszej torebce więc talię noszę zawsze przy sobie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będzie trzeba trochę rozruszać towarzystwo. Co ciekawe, grając w lokalach, w których się spotykamy, wzbudzamy lekkie zainteresowanie (raczej nie jesteśmy cichą grupą) i nie raz już nam się zdarzyło, że do gry dołączali nieznajomi. A więc jest to też przełamywacz lodów :P Świetna zabawa gwarantowana!

  OdpowiedzUsuń
 11. Monika Stanisławska
  Ze znajomymy chciałabym zagrać w prawda lyb wyzwanie. Taka gra na pewno była by ciekawa i interesująca. Chociaż z drugiej strony niektórzy czasem mają dziwne pomysły i różnie mogłaby ta gra wyglądać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Monika Stanisławska
  Ze znajomymy chciałabym zagrać w prawda lyb wyzwanie. Taka gra na pewno była by ciekawa i interesująca. Chociaż z drugiej strony niektórzy czasem mają dziwne pomysły i różnie mogłaby ta gra wyglądać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mniej ważna było, w którą grę. Ważne z kim. Dominowały: Rummikub, Kalambury, quizy tematyczne ze starszymi. Państwa, miasta, Inteligencja, Statki jako dzieci. Rodzinnie dodatkowo memory, planszówki, Wieża, UNO, Eurobiznes, a później BUZZ!

  OdpowiedzUsuń
 14. Beer Pong;P Niestety nigdy nam się nie udało- brak miejsca, brak kubków, brak chętnych. Zawsze był jakiś problem, a teraz już jestem na to zbyt stara:P

  OdpowiedzUsuń
 15. Zawsze chciałam zagrać ze znajomymi w monopoly Gra o tron, ponieważ lubię ten serial. Jednak moi znajomi go nie oglądają, dlatego nie skłoniłam się do zakupu

  OdpowiedzUsuń
 16. Zdecydowanie chciałabym zagrać ze znajomymi w "Atak zombie". Jestem fanką zombiastycznych klimatów i planszówek, więc to dla mnie oczywisty zakup, na który czaję się już jakiś czas. Poza tym to polska produkcja, więc jak najbardziej chcę wspierać rodzimych twórców, by jak najwięcej dobrych, naszych gier pojawiało się na rynku! Jako maniaczka grozy jestem bardzo ciekawa, jak w konwencji gry planszowej sprawdzi się motyw horroru.

  OdpowiedzUsuń
 17. A ja zawsze chciałem zagrać ze znajomymi w to całe całowanie się w szafach. Siedem minut w niebie? Tak jakoś.
  Niestety do dziś nie znalazłem żadnej chętnej, która by nie miała klaustrofobii!

  Jurek.

  OdpowiedzUsuń
 18. EUROBUSINESS. to gra planszowa z mojego dzieciństwa! grywałam z moją rodziną. z przyjaciółką nie miałam okazji, bo była zbyt mała, by zrozumieć zasady. generalnie nie grałam nigdy w to ze znajomymi. nie wiem, jak to się stało. dlatego teraz chciałabym spróbować swoich sił i pograć z obecnymi znajomymi. to świetna zabawa! gra zespołowa, a jednocześnie indywidualna. każdy musi nieźle główkować się, by nie stracić swej doli, by umiejętnie wydawać pieniądze i kupować domki, które nie sprawią, że spadniemy na dno. a najważniejsze, trzeba uważać, by nie trafić za kratki! ach, cóż to za była rozpacz, kiedy tam się znajdywałam. lubiłam tę rywalizację. bo to była zdrowa rywalizacja. każdy musi wykazać się tutaj swoimi umiejętnościami, przemyślaną strategią, ale przede wszystkim dobrze się bawić! bo o to w tym wszystkim chodzi. o świetną atmosferę i zabawę :D chciałabym wrócić do tamtych miłych wspomnień. bo były one cudowne i niezapomniane. a teraz chciałabym stworzyć nowe wspomnienia, ale ze znajomymi. i zobaczyć też, czy teraz lepiej bym zarządzała pieniędzmi i domkami ;D

  OdpowiedzUsuń