niedziela, 10 lipca 2022

Silvia Congost - "Zaakceptuj siebie. Jak zaprzyjaźnić się ze sobą i docenić swoją wartość"

Autor: Silvia Congost

Tytuł: Zaakceptuj siebie. Jak zaprzyjaźnić się ze sobą i docenić swoją wartość

Wydawnictwo: ZNAK

Data wydania: 2022

Ilość stron: 288

Ocena: 8/10

Opis:

Bestsellerowy poradnik guru zdrowych relacji.

Uważasz, że nie zasługujesz na miłość i szczęście?

Rezygnujesz z czegoś, na czym ci zależy, bo z góry zakładasz, że ci się nie uda?

A może masz problem ze stawianiem granic?

Jeśli boisz się odrzucenia, stale porównujesz się z innymi i potrzebujesz aprobaty z zewnątrz, żeby poczuć się lepiej – czas zaakceptować siebie. Odważ się wyjść ze swojej skorupy i pokazać światu, jaka naprawdę jesteś!

Przed tobą pierwszy krok do trwałej zmiany i podwyższenia samooceny. Z tym poradnikiem nauczysz się, jak zadbać o swoje wewnętrzne dziecko, odrzucić błędne przekonania o sobie oraz wzmocnić poczucie własnej wartości i w pełni siebie docenić.

„Zaakceptuj siebie. Jak zaprzyjaźnić się ze sobą i docenić swoją wartość” to książka kompas, która wskaże Ci kierunek w złożonym procesie budowania wysokiej samooceny, a także tworzeniu zdrowych przekonań o sobie, stawianiu granic, uciszaniu wewnętrznego krytyka i dbaniu o swoje wewnętrzne dziecko.

To praktyczny poradnik o wzmacnianiu poczucia własnej wartości, dzięki któremu zostaniesz swoją najlepszą przyjaciółką i zaczniesz traktować siebie z czułością, wyrozumiałością i miłością.

„Zaakceptuj siebie” to książka nie tylko dla fanów poradników Stefanie Stahl i Alexandry Reinwarth, ale również dla każdego, kto wątpi w siebie i swoje możliwości, nie docenia własnych osiągnięć i ze strachu przed porażką chowa się w swojej strefie komfortu.

Zostań swoją najlepszą przyjaciółką!

Recenzja:

Zaakceptuj siebie - mówią. Ale to wcale nie jest takie łatwe! Gdyby tak było, każdy szedłby przez życie z podniesioną głową, nie bałby się kąśliwych słów innych, krytyki czy też ośmieszenia. Ba, wszyscy byliby szczęśliwi i połowa populacji ludzi na świecie nie potrzebowałaby pomocy psychologa - bo miałaby wystarczająco dużo miłości do samego siebie, żeby poradzić sobie z wieloma problemami. 

Jestem magistrem psychologii - ale na studiach nie robią z tobą warsztatów w stylu: zaakceptuj siebie, pokochaj siebie, bądź szczęśliwy sam ze sobą. Ba, tego nawet magister psychologii nie jest w stanie w stu procentach osiągnąć u swoich pacjentów - a przynajmniej nie bez dwustronnego zaangażowania. To nie jest magiczna sztuczka, nie wystarczy machnięcie różdżką. 

I o tym właśnie pisze Silvia Congost - że każdy zasługuje na miłość i szczęście, ale nie każdy umie tego dokonać. Czasem wystarczy dokonać tylko jeden krok do tego, żeby rozpocząć zmianę swojego własnego życia - i "Zaakceptuj siebie. Jak zaprzyjaźnić się ze sobą i docenić swoją wartość" ma właśnie w tym pomóc: żeby był to w stanie zrobić każdy, nieważne na jakim jest etapie miłości do samego siebie.

Może zwrócę uwagę także na kwestię techniczną wydania - bo pozycja jest piękna zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Śliska okładka z lakierowanym tytułem i danymi autora... A do tego całkiem fajny papier: taki grubszy. Nie zapomnijmy o przyjemnej dla oka czcionce i doskonale dobranych marginesach, przez co "Zaakceptuj siebie. Jak zaprzyjaźnić się ze sobą i docenić swoją wartość" czyta się po prostu bardzo dobrze - nawet, jeśli ma się problemy ze wzrokiem.

"Zaakceptuj siebie. Jak zaprzyjaźnić się ze sobą i docenić swoją wartość" jest pozycją dla ludzi w różnym wieku - i każdej płci. Autorka na początku tłumaczy, czym jest w ogóle docenianie własnej wartości i szacunek oraz miłość do samego siebie - natomiast nie jest to wcale taka prosta i oczywista kwestia, przynajmniej dla części z nas.

Dopiero później zaczyna się dokładniejsza analiza, więcej propozycji ćwiczeń i miejsce na zapisy własnych myśli oraz spostrzeżeń. Można powiedzieć, że ta część łączy w sobie zarówno teorię, jak i praktykę - dlatego jest ona tak kompleksowa.

Do tego wszystkiego "Zaakceptuj siebie. Jak zaprzyjaźnić się ze sobą i docenić swoją wartość" jest napisane lekko, przyjemnie i całkiem prostym językiem, który trafia właściwie do każdego odbiorcy. Można więc powiedzieć, że jest to prezent idealny - zarówno dla samego siebie, jak i dla kogoś nam bliskiego. 

Bez wątpienia poruszane treści są ponadczasowe - a tak dobre kompendium wiedzy nie zdarza się zbyt często. Według mnie bardzo udana pozycja - nawet dla tych, którzy na co dzień nie interesują się psychologią. Niemniej jednak: sobą samym chyba każdy powinien się interesować, prawda? 

10 komentarzy:

 1. Nie jestem pozytuwnie nastawiona do poradników, więc podziękuję

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie czytam poradników...

  OdpowiedzUsuń
 3. Poradniki to fajna rzecz, jeśli autor faktycznie posiada dobrą wiedzę i wie jak ją przekazać innym. Czasem z nich korzystam, choć właśnie nie wszystkie są rzeczywiście poprawne. Czemu nie, poszukam ją w księgarniach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytam poradników ale "Zaakceptuj siebie. Jak zaprzyjaźnić się ze sobą i docenić swoją wartość" to może być dla mnie. Poszukam.

  OdpowiedzUsuń
 5. To raczej nie jest tytuł dla mnie. Jeśli sięgam po poradniki, to tylko takie, które faktycznie wydają się oryginalne i wartościowe. Ten, na pierwszy rzut oka, wydaje się podobny do wielu innych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka mi się podoba 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Okładka urocza. Ale ja podziękuję nie czytam poradników

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytam poradników zwłaszcza o takiej tematyce. Piękna okładka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Poradniki czasem czytam, może kiedyś sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Akceptacja samego siebie jest rzeczą bardzo trudną i nikomu (chyba) nie przychodzi łatwo. Myślę, że "Zaakceptuj siebie. Jak zaprzyjaźnić się ze sobą i docenić swoją wartość" to jedna z bardziej wartościowych pozycji na rynku wydawniczym, niezwykle przydatna w czasach, kiedy cały świat udowadnia człowiekowi, że nic nie jest wart.
  Aleksandra Miczek

  OdpowiedzUsuń