czwartek, 25 sierpnia 2022

Julia Brylewska - "The Legacy"

Autor: Julia Brylewska

Tytuł: The Legacy

Wydawnictwo: NieZwykłe

Data wydania: 2022

Ilość stron: 372

Ocena: 8/10


Opis:

Jednotomowa historia autorki bestsellerowych serii „Inferno” i „Gods of Law”!

Fallon Helling po śmierci rodziców musiała dorosnąć znacznie szybciej niż jej rówieśnicy. Dziewczyna żyje z dnia na dzień, pracując w małej cukierni niedaleko serca nowojorskiego Brooklynu, aby zapewnić młodszemu bratu wszystko, czego ona nigdy nie miała.

Jednocześnie Fallon próbuje zapomnieć o rodzinie Emersonów, choć wielki budynek w centrum miasta, na którym widnieje ich nazwisko, wcale w tym nie pomaga. Rana, jaką pozostawił na jej sercu młodszy z braci Emersonów, wciąż się nie zagoiła.

Gdy nagle w życiu Fallon ponownie pojawia się starszy z braci – Christian – i składa jej niezmiernie kuszącą propozycję, dziewczyna staje przed wyborem. Właśnie dostała szansę, aby zemścić się na ukochanym z przeszłości i zdobyć pieniądze, których teraz bardzo potrzebuje. W zamian musi jedynie udawać narzeczoną mężczyzny, od którego najrozsądniej byłoby trzymać się z daleka.

Fallon i Christian niebawem przekonają się, jak cienka jest granica pomiędzy nienawiścią a pożądaniem.


Recenzja:

Ooo! Ja chce jeszcze raz! - Dokładnie te słowa przychodzą mi na myśl, gdy myślę sobie o "The Legacy". Ja autentycznie miałam wrażenie, jakbym czytała powieść, która była na jakiejś światowej liście bestsellerów - i chociaż to było moje pierwsze zetknięcie z twórczością Julii Brylewskiej, doskonale zdaję sobie sprawę, dlaczego jest ona tak uwielbiana i polecana przez polskich fanów.

Moje kolejne zadanie: przeczytać serie, które ta pisarka już wydała.

Swoją drogą, po okładce i opisie zastanawiałam się, czy nie będzie tu jakiegoś motywu mafijnego, ale nie - to bardziej historia hate-love, a do tego udawane związki i facet, który jest takim niedostępnym typem, który ma w sobie wrażliwe serduszko. W skrócie: połączenie idealne, które ja dosłownie kocham i pewnie dlatego nie byłam w stanie oderwać się od "The Legacy"!

Fallon dosyć wcześnie straciła rodziców - i od tego czasu czuje wyrzuty sumienia, że została na imprezie urodzinowej swojego chłopaka, zamiast pojechać po swojego brata. Bo to właśnie w wypadku samochodowym zginęli rodzice Fallon - gdy jechali odebrać swojego syna. 

I chociaż brat Fallon jest właściwie dorosły, to kilka lat później Fallon pracuje, aby to on skończył studia i spełniał swoje marzenia, a sama udaje, że wszystko jest u niej okej i że nie mają problemu z pieniędzmi. Tyle, że mają - i to już od jakiegoś roku... Dlatego też Fallon nie studiuje, tylko pracuje w cukierni, by pokryć koszty rachunków, co wcale nie jest łatwe.

Tyle, że pewnego dnia dostaje propozycję od Christiana - brata swojego byłego chłopaka, która wydaje się tak absurdalna, że dziewczyna już na samym początku nie bierze jej pod uwagę. Głównie dlatego, że nienawidzi tej rodziny - ale brata Christiana ostatecznie nienawidzi jeszcze bardziej niż jego ojca - w końcu to on zerwał z Fallon w tej samej chwili, w której zmarli jej rodzice... 

"The Legacy" jest książką, przy której czytaniu moje usta cały czas układały się w małą literkę "o". Naprawdę byłam pod ogromnym wrażeniem, że Julia Brylewska napisała tak wspaniałą fabułę - i stworzyła bohaterów, którzy wręcz byli uzależniający.

Nie chcę o fabule zbyt wiele zdradzać - ale momentami było zabawnie, momentami było smutno i wzruszająco, a momentami - sarkastycznie. Niemniej jednak relacja głównych bohaterów wydawała się prawdziwa i wielowymiarowa - co bardzo mnie urzekło.

Do tego wszystkiego przedstawione uczucia i emocje... No dziesięć na dziesięć. Nie da się tego ująć inaczej. Bez wątpienia "The Legacy" jest jedną z tych pozycji, które będą pamiętać jako jedną z najlepszych powieści roku 2022 - i wiem, że dopiero jest sierpień, ale moja lista może pomieścić w sobie więcej niż 3 pozycje!

Także no, jak zniknę na jakiś czas, to wiecie gdzie mnie szukać: przy wcześniejszych tytułach Julii Brylewskiej, gdzieś w łóżeczku pod kocykiem...

Podsumowując: GORĄCO POLECAM!

7 komentarzy:

 1. Muszę nadrobić książki autorki 🙈

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce i czytalam kilka opinii i chce ja przeczytać. Lubię takie książki na poprawę humoru, a tu ciekawy wątek zemsty...ciekawi mnie ta książka...

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka polskiej autorki, to miło. Historia nie dla mnie, ale na pewno odnajdzie jakiegoś czytelnika tego gatunku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po takiej rekomendacji trzeba poszukać "The Legacy". Lubie historię pełne wrażeń, emocji gdzie mamy tajemnice, namiętność oraz humor. Będę miała na oku książki pisarki.

  OdpowiedzUsuń
 5. brzmi interesująco, chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam jej pierwszy tom Gods of Law, pamiętam, że była to dość przyjemna lektura :) A o tym tytule nie słyszałam nawet, może być przyjemną lekturką :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może "The Legacy" to pozycja ciekawa, mnie jednak nie będzie dane się o tym przekonać. Dlaczego? Okładka mnie skutecznie odstrasza. Nie lubię książek zamkniętych w takich "dwuznacznych" okładkach. Zazwyczaj nie znajduję w nich niczego, co by sprawiło, że serce zabiłoby mi żywiej, a pamięć by tę fabułę zapamiętała. Mimo wysokiej oceny, pozostawię tę książkę miłośnikom tego rodzaju literatury.
  Aleksandra Miczek

  OdpowiedzUsuń