piątek, 14 października 2022

Brittainy C. Cherry - "Powietrze, którym oddycha. Elements. Żywioły. Tom 1"

Autor: Brittainy C. Cherry

Tytuł: Powietrze, którym oddycha. Elements. Żywioły. Tom 1

Wydawnictwo: NieZwykłe

Data wydania: 2022

Ilość stron:

Ocena: 8/10


Opis:

Bestsellerowa autorka powraca ze swoją najsłynniejszą serią „Elements. Żywioły”!

Gdy Elizabeth wraz z małą córeczką wróciła do miasteczka, które kiedyś opuściła i które dostarczyło jej wielu bolesnych wspomnień, nie sądziła, że jej pierwsze spotkanie z miejscowymi zacznie się od wypadku.

Jadąc starym samochodem, potrąciła psa. Niestety nie była w stanie zatrzymać gruchota. Właściciel zwierzęcia dosadnie dał jej do zrozumienia, co o tym myśli. W zaistniałej sytuacji było to jak najbardziej zrozumiałe, jednak, jak się okazało, Tristan Cole również w innych momentach nie wydawał się miłym facetem.

Wkrótce Elizabeth dowiedziała się, że ludzie z miasteczka mają o Tristanie bardzo złe zdanie. Mówią, żeby trzymała się od niego z daleka: że jest okrutny, zimny i ma problemy. Ale nie wiedzieli, że ona też je ma. Tak naprawdę Elizabeth i Tristana wiele łączyło – oboje uciekali od przeszłości, która sprawiała, że nie potrafili swobodnie oddychać.

Być może zdołają pomóc sobie nawzajem i nauczyć się, jak powoli brać oddech za oddechem.


Recenzja:

Czytałam już kiedyś tę książkę - w ogóle swego czasu czytałam całą serię Żywioły - bo Brittainy C. Cherry tworzy naprawdę wspaniałe historie miłosne. I cóż mogę powiedzieć: kilka lat temu podobała mi się ta powieść tak samo, jak teraz - bo "Powietrze, którym oddycha" może zapierać dech w piersiach!  

Elizabeth traci męża. Zostaje jej tylko mała córeczka, która praktycznie nie pamięta już swojego ojca. Dla Liz jej partner był niczym spełnienie wszystkich marzeń - dobry, kochany, czuły, dbający zarówno o nią, jak i o ich dziecko. Tyle, że już od roku go nie ma. Zginął w wypadku samochodowym.

W jednym z wypadków zginęła też rodzina Tristana - faceta, który przeprowadził się do sąsiedztwa Liz. Faceta w miasteczku uważają za potwora i dupka, ale tak naprawdę nikt nie zna prawdy: że ma on złamane serce i nie wie, jak ma się pozbierać po stracie ukochanej żony i synka, który był fanem Harrego Pottera. 

Elizabeth chciałaby się zaprzyjaźnić z Tristanem - głównie po to, żeby przebywać z kimś, kto rozumie jej ból i stratę. Tyle, że on nie chce. Oddalony od wszystkich, jedyne, co robi, to kosi dla Liz trawnik - ale to też głównie dlatego, że kobieta tak długo próbowała uruchomić kiedyś kosiarkę, że obudziła chyba całe miasteczko.

Dwie zbłąkane dusze. Dwa pokiereszowane serca. Jeden cel: dać sobie szansę (a może nadzieję?) na to, że kiedyś jeszcze będzie okej.

"Powietrze, którym oddycha" to jeden z tych bardziej wzruszających romansów, które człowiek dosłownie chce mieć w swoich rączkach - i które chce się czytać z zapartym tchem i pudełkiem chusteczek obok miejsca, w którym czytamy. 

Brittainy C. Cherry jest jedną z tych autorek, która pisze bardzo realistycznie, a jej opisy pełne są emocji i uczuć: w tym wypadku głównie bólu i cierpienia, ale także... ogromnej samotności, poczucia winy i braku chęci życia bez swojej drugiej połówki. 

To nie jest książka dla młodzieży - bo są tu różne sceny - a wątki obyczajowe mieszają się z erotycznymi, a nawet z kryminalnymi. Mówiąc w skrócie: dla każdego coś dobrego.

Uważam, że jest to jedna z lepszych powieści, jakie mogłam sobie w ostatnim czasie przeczytać - i bardzo cieszę się z powodu tego, że wydania tej serii znowu pojawiły się w Polsce na naszym rynku wydawniczym. 

Na moim stosiku czeka już kolejny tom - a także kilka innych książek od tej autorki, więc niebawem wrócę do Was z kolejnymi recenzjami jej twórczości. Do tego czasu - mam nadzieję - że jednak zaopatrzycie się w całą serię Żywioły, póki jeszcze jest dostępna - bo wiem, że będzie się sprzedawać jak świeże bułeczki. 

Naprawdę warto przeczytać i poświęcić czas dla Tristana i Liz!

 

Literatura obyczajowa dostępna jest na TaniaKsiazka.pl!

9 komentarzy:

 1. Nie czytałam żadnej książki autorki 🙈🙈

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej serii i książce, ale po recenzji z chęcią przeczytam. Dziękuję za polecenie

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam parę książek Brittainy C. Cherry i strasznie mi się one podobały. Akurat tej serii nie miałam okazji czytam ale mam ją na swojej iście. Uwielbiam takie historie, pełne wzruszeń, emocji a także humoru. Powieści pisarki zapadają w pamięć. Przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozumiem, że bardzo wzruszająca książka. Akurat nie dla mnie, ale jak widzę, ta autorka ma wielu fanów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealna dla mnie już ląduje na liście, ❤️❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki Brittainy C Cherry. tej akurat jeszcze nie czytałam, ale jak dobrze, że ostatnio był dodruk całej serii Żywioły, teraz na pewno nadrobię. Autorka ma talent do pisania książek o uczuciach, bolesnych. O stratach pisze tak, że serce aż boli. Cudowne historie tworzy. Jedna z autorek, które mogę brać w ciemno :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam powieści autorki, ale ja mało czytam takiej literatury.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fabuła całkiem przyjemna. Ot, kolejna życiowa historia, jaka mogłaby się przytrafić każdemu z nas. wygląda też na to, że historia napisana została niebanalnym stylem, skoro rozpływasz się nad nim z takim zachwytem. Mnie denerwowałyby jednak imiona. Tristan i Elizabeth kojarzą mi się z tymi współczesnymi romansidłami, za którymi nie przepadam, bo po prostu nie należą do literatury wysokich lotów. Może by zatem te imiona zmienić?
  Aleksandra Miczek

  OdpowiedzUsuń