czwartek, 18 sierpnia 2022

Joanna Godecka - "Przestań się zamartwiać"

Autor: Joanna Godecka 

Tytuł: Przestań się zamartwiać

Wydawnictwo: MUZA

Data wydania: 2022

Ilość stron: 224

Ocena: 6/10


Opis:

Przestań się zamartwiać

Czasem czujesz, że opanowują Cię same negatywne myśli i nie widzisz możliwości wyjścia z problemów, w których się znalazłeś? Martwisz się, że poniesiesz fiasko przy każdym podejmowanym przedsięwzięciu? Takie emocje są właściwe dla ludzi o bardzo wysokim poziomie wrażliwości. Jesteś taką osobą? Zobacz, jak możesz przestać się zamartwiać dzięki lekturze książki Joanny Godeckiej.

Przestań tworzyć czarne scenariusze

Zacznij mniej myśleć, a więcej działać! Joanna Godecka w swojej książce „Przestań się zamartwiać!” wskaże Ci metody walki z tworzeniem negatywnych scenariuszy zdarzeń. Pomoże Ci jednocześnie opanować emocje związane z podejmowaniem decyzji. Dzięki niej masz szansę poradzić sobie lepiej ze stresem, który być może uniemożliwia Ci działanie. Uwolnisz się od nieustannego napięcia i przestaniesz się zamartwiać tym, na co nie masz żadnego wpływu. Rusz do przodu razem z poradnikiem „Przestań się zamartwiać!”.

Dla kogo jest ta książka?

Jesteś osobą, która jest ostrożna, nieśmiała i wrażliwa? Dowiedz się, jak możesz osiągnąć poziom spokoju wewnętrznego i poczucie bezpieczeństwa. Twoja równowaga emocjonalna będzie wynikiem tego, że w końcu przestaniesz się zamartwiać i dręczyć samego siebie negatywnymi myślami. Nie musisz obsesyjnie myśleć o tym, co złego może Cię spotkać. Ta książka stanie się remedium na wiele Twoich problemów!


Recenzja:

Jesteśmy nauczeni życia z lękiem - i chociaż ogólnie w rozwoju jest on uznawany za czynnik, który sprawia, że istnieje mniej okazji do tego, żeby coś schrzanić i przedłużyć swoje życie, tak naprawdę w tym momencie momentami tego lęku jest za dużo. 

Codziennie przejmujemy się mnóstwem różnych rzeczy, tworząc co rusz czarne scenariusze, od których nie umiemy się odpędzić. Da się oczywiście nad tym pracować - psychologia jest taką dziedziną, która w tym momencie zna naprawdę wiele przydatnych technik.

"Przestań się zamartwiać" jest poradnikiem, który także ma za zadanie pomóc w tym, żeby po prostu poczuć się lepiej - i żeby obalić wiele przekonań, które nas unieszczęśliwiają - i aby nauczyć w końcu korzystać z życia i cieszyć się chwilą.

Autorka jest terapeutką, która najpierw chciała zająć się tylko typowo lękiem (jak sama przyznała w początkowych rozdziałach), ale ostatecznie ta pozycja jest trochę szerszym kompendium wiedzy.

Dla mnie jednak, jako dla magistra psychologii, który ma styczność z taką tematyką na co dzień, nie ma tu nic odkrywczego - ale wydaje mi się, że jeśli jeszcze nie czytałeś tego typu pozycji, a masz ochotę zacząć, to "Przestań się zamartwiać" będzie wspaniałą pozycją na sam początek. Taki dobry start, żeby czegoś się dowiedzieć i aby móc coś zmienić.

Aby przezwyciężyć lęk, musisz poczuć się bezpiecznie. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, prawda? Niemniej jednak Joanna Godecka podsuwa nawet konkretne rozwiązania relaksacyjne i ćwiczenia, które można przeprowadzić, aby zrobić krok w odpowiednim kierunku.

Wydaje mi się, że to naprawdę jest fajna pozycja, bo dobrze się ją czyta i wszystko jest zrozumiałe, pomimo tego że pod kątem wiedzy jest wiele rzeczy, które bez trudu można znaleźć także w internecie. Ale po co przeszukiwać setki internetowych stron, skoro można sięgnąć po "Przestań się zamartwiać" i mieć wszystko, co powinno się wiedzieć (a nawet ciut więcej!) na dwustu dwudziestu czterech stronach?

Osobiście polecam na sam początek, aby dobrze zapoznać się z postawami tematyki lęku, zanim ostatecznie zgłębi się ten temat w innych pozycjach - a może już na terapii, bo stwierdzimy, że pójście w tę stronę byłoby lepszym wyborem?

Podsumowując: czuję lekki niedosyt, bo czytałam już bardziej zaawansowane książki - i sama wiem, że można by było tu jeszcze trochę opowiedzieć (ale wtedy poradnik liczyłby pewnie ponad trzysta stron - kto by go czytał?). Podstawy jednak także warto znać. 

Jeśli tylko macie ochotę na czytanie "Przestań się zamartwiać" - sięgnijcie po książkę i sami przekonajcie się, czy jesteście w stanie poczuć się bezpieczniej i bardziej komfortowo w swoim życiu! 

5 komentarzy:

 1. Ten poradnik to coś dla mnie. Niekiedy ma się gonitwę myśli tych złych co przeważają. Z chęcią zapoznam się z wskazówkami jak nadmiernie się nie martwić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje sie ciekawa. Tytul i opis zachęca do przeczytania, ale ja mało czytam poradników, a tych coraz więcej pojawia się na rynku. Tej na razie nie mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm poradniki to zdecydowanie nie moja bajka

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo, książka dedykowana kompletnie dla mnie... Ale ja się również zastanawiam, czy nie będzie podobnie dla mnie zbyt początkująca lekturą, w końcu już trochę miałam styczność z psychologią oraz takim przedziałem wiedzy. To też minus, że większość (wszystko?) z podanych tam informacji można znaleźć na internecie. Pewnie już czytałam te strony... Trochę mało wnosi ta pozycja do życia potencjalnego odbiorcy, jest nieco zbędna. Ale kto wie, dla kompletnego laika może to być rzecz udana.

  OdpowiedzUsuń
 5. Złe scenariusze, negatywne myśli, zamartwianie się... Ten poradnik to coś dla mnie, muszę go przeczytać, przejrzeć, może dowiem się czegoś ciekawego :)

  OdpowiedzUsuń